تبلیغات
میهن وب هاست

بهینه سازی محتوای خام در صفحات وب

نویسنده : امیر

نظرات : ۰ دیدگاه

بازدید : ۴۰۳ بازدید

تاریخ : ۰۸ مرداد ۱۳۹۶

پارامترهای مختلفی در صفحات وب هستند که کیفیت آنها را مشخص می کنند که در این بین مدت زمان بارگذاری صفحات دارای اهمیت مهمی است. مدت زمان بارگذاری صفحات به طور عمده شامل عوامل خاصی می باشند که مهمترین این عوامل محتوای خام ( تصاویر، فایل های استایل، فایل های جاوا اسکریپت و … ) هستند. صفحات وب مناسب صفحاتی هستند که محتوای خام خود را بهینه سازی کنند.

 

 

بهینه سازی تصاویر در وب : 

عملیات فشرده‌ سازی تصاویر، کاربردی از فشرده‌ سازی اطلاعات بر روی تصاویر دیجیتال است به عبارتی هدف از این کار کاهش افزونگی یا redundancy محتویات عکس می‌باشد.

خب برای بهینه سازی تصاویری که قصد استفاده از آنها را در صفحات وب دارید روش های مختلفی است:

  • روش اول : در این روش شما با استفاده از نرم افزار فتوشاپ می توانید زمان ذخیره سازی تصویر مورد نظر خود save for web را بزنید. ( با استفاده از کلیدهای کمکی alt+ctrl+shift+s می توانید این عملیات را انجام دهید. ) سپس در صفحه ی باز شده با استفاده از فرمت دلخواه خود تصویر بهینه ی شده خود را دریافت کنید.
  • روش دوم : در این روش ابتدا این وبسایت را باز کنید. بعد از اینکه این وبسایت باز شد بر روی کلید upload files کلید کنید و تصاویر خود را انتخاب کنید. ( تا ۲۵ تصویر همزمان مجاز به انتخاب هستید. ) بعد از اینکه فایل های شما با موفقیت آپلود شد تصاویر به بهترین شکل بهینه سازی شده و شما با زدن کلید download all می توانید تصاویر خود را به راحتی دریافت کنید.

مثال : 

نکته : روش اول نیاز به مثال ندارد.

 

بهینه سازی css و js در وب :

در واقع یکی دیگر از بخش هایی که جزو جدا نشدنی عملیات بهینه سازی صفحات وب اهمیت دارد بهینه سازی فایل های استایل و جاوااسکریپت می باشد که شامل مجموعه عملیات حذف کامنت ها، حذف فاصله های خالی، حذف المان های تکراری و … می باشد.

برای بهینه سازی فایل های css و js  ابتدا وارد این سایت شوید.

بعد از ورود به این سایت یک کادر متنی مشاهده می کنید که کافیست کدهای خود را کپی و در این کادر وارد کنید بعد از تشخیص این کدها توسط سایت کافیست روی نوع آنها کلیک کنید تا کدهای بهینه شده ی شما آماده ی دریافت باشد.

در همان کادر می توانید کدهای بهینه شده را دریافت و جایگزین کدهای قبل خود بکنید.

مثال

شروع کار کدهای خام :

نتیجه :

 

نکته : کدهای جاوااسکریپت هم به همین شکل قابل انجام می باشد.

 

سایت های معرفی شده ی این قسمت :

 

امیدوارم این قسمت مورد استفاده ی شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد.

پایدار باشید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مطالب زیر را از دست ندهید: