تبلیغات
میهن وب هاست

خطای آپلود پسوندهای متفرقه در وردپرس

نویسنده : امیر

نظرات : ۰ دیدگاه

بازدید : ۳۰۰ بازدید

تاریخ : ۰۹ مرداد ۱۳۹۷

شاید برای بلاگرهایی که از مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند پیغام خطای “آپلود این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست” بسیار آشنا باشد در این نوشته به نحوه ی رفع آن می پردازیم.

 

خب ابتدا دلیل این خطا را برای شما بازگو خواهیم کرد؛ سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای حفظ امنیت و پایداری وبسایت شما تعدادی پسوند رایج را به عنوان پسوند مجاز شناسایی کرده و فایل هایی که دارای پسوندهای متفاوت هستند و این پسوندها کمی خطرناک هستند را مسدود کرده است.

پسوندهای مجازی که سیستم وردپرس با آنها مشکلی ندارد عبارتند از : jpg – png – gif – jpeg – xls – pps – pptx – ppt – pdf – xlsx – doc – odt – docx – wma – mp4 – ogg – mid – mpa – wma – m4v – mp3 – flv – wmv – webm – 3g2 – mov – avi – m4v – 3gp – mp4 – ogv – mpg .

پس با توجه به فرمت های بالا فایل هایی که از پسوند های دیگری باشند قاعدتا با خطای “آپلود این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست” در هنگام آپلود در رسانه ها روبرو خواهند شد.

 

اما برای رفع این خطا و آپلود آزادانه ی تمامی فرمت های مختلف می توانید به روش زیر عمل کنید.

وارد هاست خود شوید و بعد از باز کردن فایل منیجر سراغ فایل wp-config.php بروید و آن را ویرایش کنید؛ سپس قطعه کد زیر را در بالای خطی که /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ در آن وجود دارد قرار دهید.

کد:

فایل را ذخیره کنید و وارد بخش رسانه های خود شوید و فایل های متفاوتی را که دوست دارید آپلود کنید.

تذکر : در صورتی که کارتان تمام شد بهتر است این خط کد را دوباره حذف کنید تا در صورت نفوذ به کنترل پنل وبسایت شما توسط فردی نامشخص از آپلود فایل های خطرناک به سایت شما جلوگیری شود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

موفق و پیروز باشید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مطالب زیر را از دست ندهید: