تبلیغات
میهن وب هاست

مسابقه ی برنامه نویسی کدکاپ ۴

نویسنده : امیر

نظرات : ۰ دیدگاه

بازدید : ۳۷۴ بازدید

تاریخ : ۰۷ مهر ۱۳۹۷

در این پست میزبان شما هستیم با مسابقه ی برنامه نویسی کدکاپ که در سال ۱۳۹۷ و روزهای اخیر در حال اجرا می باشد.

 

کد کاپ چیست؟

کدکاپ یک مسابقه‌ی برنامه‌نویسی است. برنامه‌نویسان با هر سطحی از تجربه می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. هدف از برگزاری کدکاپ صرفاً یک رقابت فنی بین افراد نیست، بلکه قرار است مهارت برنامه‌نویسی شرکت‌کنندگان سنجیده شود و مهارت و دانش افراد برتر، در صنعت فناوری اطلاعات کشور مورد استفاده قرار گیرد.
به این منظور سعی کردیم مسابقه را به سمت تکنولوژی‌های پراستفاده در صنعت کشور سوق دهیم.
کدکاپ امسال پر از چالش‌های مختلف در ۸ تکنولوژی برنامه‌نویسی و ده‌ها زبان برنامه‌نویسی است و افراد برتر به شرکت‌های فعال در حوزه‌ی IT معرفی و توصیه می‌شوند. بنابراین این دوره را از دست ندهید!

رقابت : آزمون انتخابی و آزمون نهایی محل اصلی رقابت بین افراد برتر هستند و نشان‌دهنده مهارت افراد در برنامه‌نویسی می‌باشند.

داوری خودکار : داوری و نمره‌دهی کدها در این مسابقه، بر عهده‌ی Quera Test Engine (سامانه‌ی خودکار داوری پروژه) است که برای اولین بار در ایران داوری خودکار پروژه‌های برنامه‌نویسی در تکنولوژی‌های روز دنیا را انجام می‌دهد. بنابراین با توجه به سرعت بالای نمره‌دهی، فرصت رفع خطاهای کد خود را دارید.

تکنولوژی های روز : کدکاپ امسال در بخش‌های الگوریتم، PHP، Python، Front-end، Android،Laravel، Django و React Native برگزار می‌شود. همچنین مانند کدکاپ‌های قبلی، در بخش الگوریتمی مسابقه امکان حل سؤالات با ۱۴ زبان برنامه‌نویسی مختلف وجود دارد.

معرفی به شرکت ها : افراد برتر این مسابقه در صورت تمایل، توسط Quera به شرکت‌های برتر فعال در حوزه IT معرفی می‌شوند.

حامی مسابقات این دوره شرکت دیجی کالا می باشد؛ برگزاری این رویداد توسط وبسایت Quera ، دانشگاه صنعتی شریف ، مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف می باشد.

درباره ی وبسایت Quera بیشتر بدانید.!

 

تاریخچه ی مسابقه ی برنامه نویسی کدکاپ

سه دوره‌ی مسابقه‌ی برنامه‌نویسی کدکاپ با شرکت بیش از ۴۰۰۰ نفر از دانشجویان، دانش‌آموزان و برنامه‌نویسان آزاد سرتاسر کشور در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. این مسابقات شامل مراحل آموزشی، مقدماتی و تمرینی بود که شرکت‌کنندگان پس از مسابقه‌ی مقدماتی که به صورت برخط برگزار شد، برای حضور در مسابقه‌ی نهایی در دانشگاه صنعتی شریف انتخاب شدند.
این مسابقات زمینه‌ی مناسبی برای تعامل شرکت‌های فعال در حوزه‌ی IT کشور و افراد توانمند این عرصه فراهم ساخت و شرکت‌های بسیاری به حمایت از این مسابقات پرداختند. از آمار مهم این مسابقات میتوان به این موضوع اشاره کرد که ۵۳ درصد از شرکت کنندگان از خارج از استان تهران بودند و ۱۲ درصد از شرکت کنندگان نیز دانش‌آموز بودند، که این آمار بیانگر موفقیت این مسابقه در جذب حداکثری اقشار مختلف برنامه‌نویسان جامعه است.
مسابقات سه دوره‌ی اول تنها در حوزه‌ی الگوریتمی بوده‌است و دوره‌ی چهارم اولین دوره با چالش‌های تکنولوژی محور خواهد بود.

 

بخش های مسابقه

  • الگوریتم
  • front-end
  • php
  • laravel
  • python
  • django
  • android
  • react native

 

پیوندهای مرتبط با مسابقه ی کدکاپ

در روزهای آینده سعی در این داریم تا اخبار و سوالات مسابقات را بررسی و تا حد توان برای شما پوشش دهیم.

موفق و پیروز باشید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مطالب زیر را از دست ندهید: