تبلیغات
میهن وب هاست

چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟

نویسنده : امیر

نظرات : ۰ دیدگاه

بازدید : ۸۴۵ بازدید

تاریخ : ۲۷ اسفند ۱۳۹۵

این چرا شاید بین تعداد زیادی از افرادی که قصد دارند شروع به یادگیری برنامه نویسی کنند یا در ابتدای راه برنامه نویسی هستند و نسبت به آن دلسرد شده اند سوال باشد. بعد از خواندن این نوشته شاید نظرتان نسبت به برنامه نویسی عوض شد.

 

قبل از بررسی سوال شما یعنی “چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟” قصد داریم به یک مقدمه کوتاه بپردازیم.

 

برنامه نویسی چیست ؟

تعاریف مختلفی از برنامه‌ نویسی در فرهنگ نامه های غیر تخصصی شده است اما تعریفی که یک تعریف روشن و واضح برای برنامه نویسی باشد این است:

برنامه نویسی به تمام مراحل ساخت یک پروژه نرم‌افزاری یا برنامه ی رایانه‌ ای گفته شود.

با این همه برنامه‌نویسی تنها بخشی از فرایند توسعه ی نرم‌افزار یا برنامه ی رایانه‌ ای می باشد.

برنامه‌نویسی رایانه فرایند سوق دادن ساختار اصلی یک مسئله ی محاسباتی یا منطقی به برنامه‌ ای قابل اجرا در رایانه می باشد. این کار مستلزم فعالیت‌ ی مختلفی مانند تحلیل و درک مسئله است و عموماً حل چنین مسایلی منجر به ایجاد یک الگوریتم می شود. ( الگوریتم در واقع روند اجرای یک مسئله را می گویند. )

 

حالا رسیدیم به بحث اصلی یعنی سوال “چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟“.

چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟
بدون شک عنوانی که می توان برای عصر حاضر در نظر گرفت “عصر تکنولوژی” است. چنین ادعایی که باعث نامگذاری آن شده است هم این موضوع است که در عصر فعلی، تکنولوژی در تمامی جنبه های زندگی ما از محیط کار گرفته تا حریم خصوصی و … وارد شده است. در مورد تأثیرات زیاد تکنولوژی در بهبود زندگی بشری جای هیچ گونه بحثی نیست اما در عین حال بایستی بررسی کنیم و ببینیم که به چه شکل می توانیم نسل جدیدمان را از مصرف کننده تکنولوژی به تولید کننده ی تکنولوژی مبدل سازیم.
به عبارت دیگر، تا زمانی که نسل جدیدمان صرفاً از رایانه های گوناگون اعم از لب تاب، تبلت، موبایل و … برای بازی کردن، گفتگو کردن و … استفاده می کنند، به هیچ وجه نمی توان ایشان را کاربران عصر تکنولوژی نامید بلکه ایشان صرفاً مصرف کننده تکنولوژی هستند. در مقابل، کاربرانی را واقعاً می توان انسان های عصر تکنولوژی نامید که با استفاده از ابزارهایی که در دسترس دارند بتوانند به ایجاد نوآوری پرداخته، از تکنولوژی برای یادگیری بیشتر این حوزه استفاده کنند و در یک کلام تبدیل به افرادی شوند که قادر می گردند افسار تکنولوژی را در دست گیرند و برنامه نویسی هم یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که ما را در این توانمندی سازی یاری می رساند.
تمامی فناوری هایی که در محیط پیرامون خود مشاهده می کنیم قصعا یک نقطه مشترک دارند و آن هم این که توسط شرکت، گروه و یا حتی فردی کدنویسی و طراحی شده اند.

 

موفق و سربلند باشید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مطالب زیر را از دست ندهید: