تبلیغات
میهن وب هاست

اشتباهات رایج در بهینه سازی سایت

نویسنده : امیر

نظرات : ۰ دیدگاه

بازدید : ۳۵ بازدید

تاریخ : ۲۰ آبان ۱۳۹۸

SMO چیست؟ مخفف شده ی کلمه ی Social Media Optimization میباشد و معنای آن بهینه کردن شبکه های اجتماعی است.SMO تاثیر زیادی روی محبوبیت سایت شما در محیط اینترنت میگذارد و تعریف اصلی آن این است،وقتی شما یک مطلبی را در سایت خود قرار میدهید و کاربر ها به آن مطلب واکنش نشان میدهند این معنی را دارد که مطلب شما تاثیر گذار واقع شده است و در این مواقع گوگل اهمیت زیادی را به سایت شما میدهد.

 

قبل از مطالعه ی این مقاله پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه کنید:

 

نحوه تاثیر SMO روی سایت چگونه است؟

در شبکه های اجتماعی دو نوع حساب کاربری وجود دارد،حساب کاربری شخصی و تجاری.هر کدام این حساب ها تاثیری را روی سایت شما میگذارند،مطالب باید در هر دو این حساب کاربری قرار بگیرند،هر کدام به صورتی تاثیر خودشان را روی SEO سایت میگذراند.گوگل میتواند فعالیت های سایت را در شبکه های اجتماعی بررسی کند،همه مطالب و ویدیو ها و همچنین تصاویر برای گوگل قابل شناسایی میباشند و تعداد بازدیدکنندگان سایت در شبکه های اجتماعی آن،برای گوگل مهم است و به آن سایت برای فعالیت داشتن در شبکه های اجتماهی ارزش بیشتری میدهد.

منظور از SMO اشتراک گذاشتن مطالب در حساب شخصی میباشد و SMO فقط موقعی تاثیر میگذارد که مطالب و یا محصولاتی که در آن قرار میگیرند برای مردم و کاربران جذابیتی داشته باشد تا آن را با دیگران و یا در حساب شخصی خودشان به اشتراک بگذارند.

واکنش کاربر ها نسبت به مطالب شما اینطوری است که مطالب را چقدر لایک میکنند،چه کامنتی میگذارند و چقدر آن مطلب را به اشتراک میگذارند.

استفاده کردن از دکمه های اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی مثل توییتر،فیسبوک و گوگل پلاس روی رتبه سایت شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

شبکه های اجتماعی بسیار زیادی در حال فعالیت هستند و استفاده کردن از آن ها به نحوی،خالی از لطف نیست.در ادامه تاثیر هر کدام را روی SEO سایت بررسی میکنیم:

گوگل پلاس

در سال های گذشته تاثیر خوبی روی SEO سایت میگذاشت،به صورتی که فقط با گذشت یک روز میتوانستید نتیجه تاثیر آن روی رتبه سایتتان را مشاهده کنید.تاثیر گوگل پلاس نسبت به قبل کمتر شده است ولی با این وجود فقط کافی است که مطالب سایتتان را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید،همچنین در نظر داشته باشید که شبکه اجتماعی گوگل پلاس متعلق و زیر نظر گوگل است و با آن اهمیت زیادی خواهد داد.

 

فیسبوک

فیسبوک تاثیر زیادی میتواند روی SEO سایتتان داشته باشد،پیشنهادمیشود که یک صفحه تجاری ساخته و مطالب را به صورت مستقیم در آن قرار دهید.اشتراک گذاشتن در صفحه شخصی هم میتواند تاثیر گذار باشد به دلیل اینکه واکنش کاربر ها نسبت به مطالب شما در سایت به شمار می آید.میتوانید در صفحه تجاری و هم صفحه شخصی فایل ویدیویی هم قرار دهید و انتشار مستقیم ویدیو و همچنین گرفته لینک از سایت یوتیوب تاثیر زیادی خواهد داشت.

 

توییتر

توییتر هم میتواند روی SEO سایت شما تاثیر گذار باشد ولی تاثیر آن به نسبت بقیه شبکه های اجتماعی کمتر است ولی اگر میخواهید از این شبکه اجتماعی هم استفاده کنید باید طوری باشد که کاربر ها مطالب را تعداد بالایی اشتراک بگذارند،اگر ریتوییت زیاد برای مطالب انجام شود،تاثیر زیادی هم روی SEO سایت میگذارد.

 

لینکدین

لینکدین از بهترین محیط هایی برای گذاشتن مقاله ها است.بهترین استفاده که میتوانید از آن داشته باشید این است که مقاله ای را بنویسید و در آن منتشر کنید.تاثیر لینکدین در SEO سایت خیلی زیاد میباشد.

 

اینستاگرام

اینستاگرام نسبت به بقیه شبکه های اجتماعی تاثیر زیادی روی SEO سایت ندارد ولی اگر قصد استفاده از آن را دارید باید حتما صفحه شما Business Page باشد.از این شبکه اجتماعی برای معروف کردن برندتان میتوانید استفاده کنید.

 

تلگرام

شبکه اجتماعی تلگرام هم مانند اینستاکرام تاثیر زیادی رو رتبه سایت نخواهد داشت ولی میتوان محتوا و تصاویر خوبی در آن منتشر کرد و محتوا طوری باشد که خواننده را به ادامه دنبال کردن مطالب در سایت ترغیب کند و بازدید سایت را بالا ببرد.

 

امیدوارم لذت برده باشید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مطالب زیر را از دست ندهید: