عضو کانال تلگرام ما شوید.

بازار کار برنامه نویسی در دوران کرونا

بازار کار برنامه نویسی در کرونا
بازار کار برنامه نویسی در کرونا

بازار کار برنامه نویسی در دوران کرونا

در این روزهای سخت که مردم تمام کشورهای دنیا درگیری مستقیمی با بیماری مربوط به ویرس کرونا دارند اکثر مشاغل با مشکلاتی روبرو شده اند.

بازار کار در اوضاع عادی خود به سر نمی برد و این مشکلات کار در حوزه ی آی تی، نرم افزار و برنامه نویسی هم ورود کرده است از این جهت به بررسی موضوع “بازار کار برنامه نویسی در دوران کرونا” می پردازیم.

این روزها فرصت خوبی برای یادگیری و آموزش برنامه نویسی می باشد.

همراه ما باشید.

 

بازار کار برنامه نویسی در کرونا

خب از آنجایی که می دانیم برنامه نویسی شغلی است که سالهای فعلی با پیشرفت دنیای فناوری و تکنولوژی و دسترسی ساده تر مردم به اینترنت بیشتر شده است.

شغل برنامه نویسی حرفه ای است که جوانان کشورهای مختلف و جوانان کشور ایران عمدتا در حال ورود به آن هستند و نیاز این شغل ابزاری نظیر کامپیوتر شخصی، لپ تاپ و … است.

بازار کار این روزهای حوزه ی برنامه نویسی به چند بخش تقسیم می شود:

  • کارمندان مستقیم شرکت ها
  • کارمندان دورکار
  • فریلنسرها
  • و …

با توجه به پایان قرنطینه ی خانگی و تعطیل بودن شرکت ها مجددا کارمندانی که شغل آنها به شکل حضوری بوده است تقریبا به روال عادی برگشته است؛ این بازگشت به روال عادی به منظور عادی شدن کامل نیست بلکه تنها مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی به محل کار خود برگشته اند. (البته با جمعیت کمتر)

در شرکت های بزرگ نرم افزاری و استارتاپی خبرهای زیادی از تعدیل نیرو می آید که در کنار نگران کننده بودن این موضوع نشان از این است که حجم کارمندان جاضر در شرکت ها در حال کمتر شدن است از طرفی این کارمندان تعدیل شده یا جذب شرکت های دیگر می شوند و یاد مدتی به فریلنسری روی می آورند.

 

پیشنهاد نویسنده : در ارتباط با شرکت های دانش بنیان بخوانید…

 

در کنار کارمندان حضوری شرکت ها برخی از کمپانی های نرم افزاری و حوزه ی آی تی کارمندان خود از جمله برنامه نویسان را به صورت دورکار استفاده می کنند به این شکل که نرم افزارهای مدیریت پروژه و وظیفه را تعریف می کنند و در ساعت کاری کارمندان خود را از داخل خانه مدیریت می کنند که کار تیم جلو رفته و سلامتی کارمندان هم بیشتر حفظ خواهد شد.

ولی بازار نرم افزار و حرفه ی برنامه نویسی این روزهای فریلنسرها کمی متفاوت است زیرا کارمندان حضوری هم در خانه کار می کنند و از طرفی فریلنسرهای دائمی با کمی بحران کمبود پروژه مواجه هستند که البته این برای برنامه نویسان با تجربه کمتر رخ می دهد ولی برای برنامه نویسان میان رده باعث بروز مشکلاتی شده است.

 

پیشنهاد نویسنده : با کمک افزونه ی WakaTime می توانید مدت زمانی که مشغول کار برنامه نویسی هستید را بدست بیاورید…

 

تجربه ی خود را از بازار کار خود در این روزهای کرونایی برای ما بنویسید. (بخش نظرات)

 

محتوای مرتبط کرونایی

محتواهای زیر با موضوع بازار کار برنامه نویسان در کرونا مرتبط می باشد اگر علاقه به بررسی آنها داشتید فهرست زیر را استفاده کنید:

 

موفق و سلامت باشید…

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]