بازسازی فیلدهای auto increment در mysql

یکی از خاصیت های فیلدها در سیستم بانک اطلاعاتی mysql، خاصیت auto increment می باشد. این خاصیت به شما کمک می کند که فیلدی با مقدار پویا از یک تا n بسازد تا به عنوان کلید استفاده کنید.

 

همانطور که در بالا ذکر شد فیلدهایی که خاصیت auto increment را دارند را می توان در فیلدهایی که قصد انتخاب آنها به عنوان کلید جدول دارید استفاده کنید؛ کاربرد این فیلد بیشتر در فیلد ID جداول می باشد.

فیلد های auto increment به طور پیشفرض با مقدار یک شروع شده و تا N می روند.

خب یکی از مشکل های مهم فیلد های auto increment این می باشد که در صورتی که یک جدول داشته باشید که فیلد ID آن که کلید است خاصیت auto increment را داشته باشد در صورت حذف سطر هایی از آن جدول شما مقادیر خالی بین ID ها دارید.

 

مثال :

شما یک جدول دارید که اطلاعات آن به شکل زیر می باشد:

در صورتی که شما سطری که مقدار ID آن برابر ۹ می باشد را حذف کنید جدول بالا به شکل زیر تبدیل خواهد شد:

خب همانطور که می بینید در شکل بالا دیگر سطری که مقدار ID آن برابر ۹ می باشد وجود ندارد حالا در صورتی که قصد اضافه کردن فیلد جدید را داشته باشید سیستم مدیریت mysql به طور خودکار فیلد ID را ۱۲ قرار می دهد.

 

حالا تعدادی دوست دارند که این فضای خالی بین جداول آنها نباشد و جداول آنها مرتب شود؛ روش های مختلفی وجود دارد که ممکن است کمی پیچیده باشد ولی شما می توانید با یک کوئری ساده این فعالیت را انجام دهید.

مرتب کردن فیلدهای auto increment:

برای مرتب کردن فیلد auto increment شده query زیر را اجرا کنید:

با توجه به کد بالا باید table_name را اسم جدول خود بگذارید و column_name را نام فیلدی که دارای مقدار auto increment است بگذارید.

نتیجه :

خب حالا مشاهده می کنید که فیلدهای شما مرتب شده است.

 

در صورتی که مطلب بالا مشکل شما را حل کرده است آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

موفق و پیروز باشید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code