بوت‌کمپ آموزشی چیست؟

بوت‌کمپ آموزشی چیست؟ فعالیتی گروهی است که در حوزه‌های متفاوت شغلی وجود دارد و معمولا در غالب کارگاه‌هایی با ظرفیت‌های متفاوت تشکیل می‌شود. بوت‌کمپ‌ها دوره‌های فشرده‌ای هستند که شما را برای ورود به بازارکار آماده می‌کنند.

دوره هایی جدی و پر از چالش‌های متفاوت برای اینکه بتوانید توانایی خود را در حوزه کاریتان بالا ببرید.

می‌توان به این موضوع تاکید کرد که بوت‌کمپ‌ها برای اکثر افراد جزو بهترین کارگاه های زندگیشان محسوب می‌شود؛ البته تعداد افرادی هم که قدر آنها را نمیدانند کم نیست!

 

 

بوت‌کمپ بهتر است یا کارآموزی؟

در پاسخ به این سوال می‌توان به این مورد اشاره کرد که در دوره کارآموزی در شرکتی خاص اصولا سعی می‌شود به شما مواردی یاد داده شود که مورد نیاز آن شرکت است.

حتی ممکن است کاری که به شما آموزش داده می‌شود قسمتی از پروژه‌ی در حال اجرا باشد. ممکن است در ابتدای این موضوع که مسئولیت قسمت خاصی از پروژه با شما است و حجم کاری کمتری دارید باعث خوشحالیتان شود اما لازم است به شما خبر بدهیم که این خوشحالی کوتاه مدت است.

آیا به این موضوع فکر کرده اید که بعد از خروج از آن سازمان چه اتفاقی برایتان پیش میاید؟

شما بعد از صرف مدت زمانی در یک سازمان ممکن است بنابر هر دلیلی تصمیم به خروج از آن مجموعه را بگیرید. در ابتدا با خود فکر میکنید که شرایط کاری بهتری پیش رویتان خواهد بود اما هنگام مصاحبه کاری با سازمان های دیگر متوجه این موضوع خواهید شد که شما چیز زیادی هم بلد نیستید.

بله، این یعنی دقیقا همان مشکلی که بیشتر افراد در ایران با آن مواجه شده اند.
بوت‌کمپ دقیقا برعکس توضیحات بالا عمل میکند که در ادامه توضیحات بیشتری راجع به مزیت های آن خواهیم گفت.
البته، متاسفانه باید این موضوع را یادآوری کنیم که ما در ایران شاهد سوءاستفاده شرکت های زیادی از واژه بوت‌کمپ هستیم درصورتیکه واقعا قواعد آن را رعایت نمی‌کنند.

بوت‌کمپ یا دانشگاه؟

در دنیای امروز صرفا تحصیلات دانشگاهی نشان‌دهنده توانایی افراد و تخصصشان نیست و چه بسا افرادی با رشته های مختلف در حوزه کاری شما در حال فعالیت هستند که حتی از شما با مدرک مرتبط فعالیت فعلیتان موفق ترند. این نکته که افرادی که از طریق بوت‌کمپ‌ها وارد بازار کار می‌شوند اغلب باید تلاش بیشتری برای دیده شدن توسط کارفرمایان داشته باشند، قابل توجه است.

مزایای بوت‌کمپ

 

  • تقویت روحیه کار تیمی

در بوت‌کمپ‌ها به دلیل حضور شما در گروه، یادگیری شما افزایش میابد و روحیه کاری تیمیتان تقویت میشود و به دلیل همفکری و مشورت با متخصص، کارتان سریع‌تر پیش خواهد رفت که نسبت به یادگیری فردی مزیت قابل توجهی است.

  • نقد وبررسی عملکردتان

اصولا در بوت‌کمپ‌ها اساتید به طور مستمر افراد را ارزیابی می‌کنند و عملکردشان را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند که این موضوع می‌تواند به افراد در پیشرفتشان کمک کند.

  • تجربه کاری بیشتر

شما در بوت‌کمپ به طور عملی با پروژه درگیر خواهید بود و تجربیات بیشتری در مدت زمان کمتری به دست خواهید آورد. البته به دلیل اینکه بوت‌کمپ‌ها به طور فشرده عمل می‌کنند، اغلب افرادی که در آنها شرکت می‌کنند باید برای به تکمیل رساندن کارشان حتی آخر هفته‌های خود را صرف کار کنند.

  • شما بگویید! بوت‌کمپ چه مزایای دیگری دارد؟

 

چند مجموعه برگزار کننده بوت‌کمپ IT در ایران
  1. رهنما کالج
  2. کارادمی
  3. مکتب شریف
  4. مپصا
  5. سماتک

 

 

امیدواریم از این مقاله اطلاعات مفیدی به دست آورده باشید.

موفق و پیروز باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]