عضو کانال تلگرام ما شوید.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین

یکی از بحث های داغ این روزهای دنیای تکنولوژی و بانکی ارزهای دیجیتال هستند که بعد از شنیدن کلمه ی ارز دیجیتال ناخودآگاه به بیت‌کوین خواهید رسید؛ در این نوشته درباره ی بیت کوین بخوانید…

 

بیت کوین چیست؟

بیت‌کوین که در زبان انگلیسی با Bitcoin یاد می شود یک ارز رمزنگاری شده در نظام پرداخت جهانی است، ولی از نظر حقوقی هیچ کشوری آن را به عنوان پول قانونی به رسمیت نشناخته‌است. از نظر فنی بیت‌ کوین نخستین پول دیجیتال غیرمتمرکز است، زیرا بدون بانک مرکزی کار می‌کند. تبادلات مالی در این شبکه بدون واسطه بین کاربران آن انجام می‌ شود.

گره‌ها با استفاده از تکنولوژی Cryptography ، این تراکنش‌ها را بازبینی کرده و در یک لیست همگانی که به آن زنجیره بلوکی گفته می‌شود ذخیره می شوند. Bitcoin را یک نام ناشناس که ساتوشی ناکاموتو است در سال ۲۰۰۹ میلادی به صورت open source اختراع کرده است.

در سالهای گذشته ارزش Bitcoin در بازارهای جهانی از چند صدم دلار آمریکا به چندهزار دلار افزایش یافته‌ است. هیچ‌کس مالک شبکه ی Bitcoin نیست و مانند ایمیل ها، این کاربران Bitcoin هستند که آن را کنترل می‌کنند. کاربرد های Bitcoin در هیچ یک از سیستم‌ های پرداخت بانکی دیگر قابل دستیابی نیست.

 

تعویض پذیری یا Fungibility به چه معناست؟

 

روشهای بدست آوردن بیت کوین

برای بدست آوردن بیت کوین راه های زیر امکانپذیر است:

  • ماینینگ با سخت افزارهای مختلف و قدرتمند
  • خرید از صرافی ها
  • بدست آوردن از سایت های شرط بندی
  • فروش کالا و گرفتن مبلغ آن با بیت کوین
  • بدست آوردن بیت کوین با بازی

 

در مقاله‌ی بعدی به صورت اختصاصی به بحث بیت‌کوین و بلاک‌چین پرداخته‌ایم.

موفق و پایدار باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]