عضو کانال یوتیوب ما شوید.

تحریم اینترنتی کاربران ایرانی برداشته شد

تحریم اینترنتی کاربران ایرانی برداشته شد
تحریم اینترنتی کاربران ایرانی برداشته شد

تحریم اینترنتی کاربران ایرانی برداشته شد

امروز بیست و دوم دی ماه سال 1401 خورشیدی، آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرد که تحریم های اینترنتی کاربران ایرانی را رفع می کند و در مجوز عمومی شماره یک ایران که طی آن تحریم ها و محدودیت های زیادی را اعمال کرده بود، تغییرات بسیار اساسی داده شده است. پیش از این شاهد محدودیت های سنگینی از طرف شبکه های اجتماعی خارجی، گیم ها، بسیاری از دامنه ها و سایت های خارجی و همچنین بسیاری از امکانات مربوط به سیستم عامل ها بودیم که با برداشته شدن تحریم های اینترنتی همگی رفع خواهند شد. همچنین این تغییرات شامل مجوز عمومی شماره دو ایران هم هستند که طی آن شرط استفاده از برخی خدمات استفاده شخصی بیان شده بود اما با رفع این محدودیت، شرکت های ایرانی قادرند از خدمات اینترنتی و فناوری محور ارائه شده برون مرزی به صورت قانونی استفاده کنند.

 

تحریم اینترنتی کاربران ایرانی برداشته شد

چه تحریم هایی از کاربران ایرانی برداشته شده است؟

دسترسی کاربران ایرانی پس از اعلام این بیانیه به بسیاری از شبکه های اجتماعی که پیشتر در ایران غیر قابل دسترسی و تحریم بودند و همچنین پلتفرم های تماس صوتی و تصویری، خدمات حافظه ابری، امکانات سیستم عامل هایی مانند ویندوز، مک و آ او اس، خدمات گوگل پلی، ابزارهای گوگل مانند مترجم گوگل، فضای ابری گوگل، گوگل داکس و سایر ابزارهای ارائه شده از سوی گوگل، آنتی ویروس ها و گجت های دیجیتال دسترسی پیدا خواهند کرد و مشکلی از طرف نهادهای خارجی وجود نخواهد داشت. پیشتر از این ارائه خدمات به کاربران ایرانی غیر قانونی بود و شرکت های مهم زیادی مانند گوگل و اپل و متا برخی از خدمات خود را از ایرانیان دریغ کرده بودند اما با رفع محدودیت های مربوط به کاربران ایرانی این مسائل حل خواهند شد.

 

آیا شرکت های ایرانی هم رفع تحریم شدند؟

پیش از این خدمات ارائه شده توسط سیستم عامل ها، پلتفرم ها و خدمات مربوط به اینترنت و فناوری با شرط استفاده شخصی ارائه می شدند، اما با رفع محدودیت های اعمال شده شرکت های ایرانی نیز می توانند به صورت کاملا قانونی از تمام خدمات اینترنتی و فناوری محور خارجی و برون مرزی استفاده کنند.

 

کاربران ایرانی از چه خدماتی می توانند استفاده کنند؟

طبق این بیانیه که توسط وزارت خزانه داری آمریکا منتشر شده برای کاربران ایرانی استفاده بدون محدودیت از آنتی ویروس ها، گوشی های هوشمند و سیستم عامل آنها، تلفن های ماهواره ای، گجت های دیجیتال، سیم کارت، روتر، مودم، کامپیوترهای شخصی بدون مشکل خواهد بود. همچنین ارائه خدمات شرکت های بزرگی مانند گوگل، متا، اپل به ایرانیان نیز زین پس کاملا قانونی است. در بخش دیگری از این مجوز به اجازه استفاده از ابزارهایی پرداخته شده که شرایط لازم برای ارائه خدمات ارتباطی ابری و غیر ابری و همچنین تبادل اطلاعات دراینترنت را فراهم می کنند. اما یکی از مهم ترین تغییرات در این مجوز حذف عبارت استفاده شخصی از ابزار و امکانات بوده تا از این پس، نه تنها کاربران، بلکه شرکت های ایرانی نیز بتوانند به صورت قانونی از معافیت های اینترنتی اعلام شده استفاده کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]