عضو کانال یوتیوب ما شوید.

حقایق بامزه درمورد برنامه نویسی!

حقایق بامزه درمورد برنامه نویسی!
حقایق بامزه درمورد برنامه نویسی!

حقایق بامزه درمورد برنامه نویسی!

افراد زیادی هستند که اطلاعات زیادی در مورد کدنویسی دارند. من مجموعه ای از این اطلاعات موجود را جمع آوری کرده ام و بهترین آن ها را در زیر گردآوری کرده ام. با من همراه باشید.

 

حقایق کدگذاری و کدنویسی

در اینجا لیستی از حقایق کدگذاری وجود دارد. یا، حقایق اگر مستقیماً به کدنویسی مربوط نباشند، با کدنویسی به روش، شکل یا شکل جالب، فعلی یا ارزشمند ارتباط دارند.

  1. بیش از 700 زبان برنامه نویسی مختلف وجود دارد! وقتی به زبان های کدنویسی فکر می کنید، احتمالاً می توانید بدون تلاش زیاد، تعداد انگشت شماری از جاوا اسکریپت گرفته تا پایتون و غیره را به هم بزنید. اما آیا می دانستید حدود 700 زبان برنامه نویسی مختلف وجود دارد؟
  2. پایتون محبوب ترین زبان است (یا حداقل فکر می کنیماینطور است؟). بر اساس شاخص محبوبیت زبان برنامه نویسی PYPL – که تعداد دفعات جستجوی آموزش های زبان در گوگل را اندازه گیری می کند، محبوب ترین زبان برنامه نویسی پایتون است. این البته یکی از معیارهای بسیاری است که وجود دارند، و نمی‌توان گفت که پایتون بهترین است (در حالی که یک زبان برنامه‌نویسی عالی برای بچه‌ها است، اما «بهترین» را فقط می‌توان بر اساس مورد به مورد تعیین کرد).
  3. اولین باگ کامپیوتر یک باگ واقعی بود (باگ در انگلیسی به معنای حشره است). یک پروانه، به طور دقیق. بله، اولین باگ کامپیوتر در سال 1947 کشف شد و یک اشکال واقعی بود. یا شب پره ای که در کامپیوتر گریس هاپر Harvard Mark II گیر کرده است.
  4. اکثر دبیرستان ها علوم کامپیوتر تدریس نمی کنند. اما، حداقل برخی این کار را می کنند، درست است؟ در واقع، نزدیک به یک تقسیم 50/50 است، به طوری که Code.org در اینجا گزارش می دهد که 45٪ از دبیرستان ها علوم کامپیوتر تدریس می کنند.
  5. 600000 فرصت شغلی محاسباتی در حال حاضر وجود دارد. خودشه. این واقعیته. حالا هی نرید برنامه نویسی یاد بگیرید!
  6. کالیفرنیا 3 برابر نرخ تقاضای متوسط ​​ایالتی در مورد این مشاغل باز محاسباتی دارد. با این حال، کالیفرنیا به همه دبیرستان ها نیازی به ارائه CS ندارد. اگرچه پانزده ایالت این کار را انجام می دهند. و فلوریدا، نیوهمپشایر و دیگران نیز نیاز به آموزش قبل از دبیرستان دارند.
  7. گفته می شود که Perl با میانگین حقوق جهانی 84025.50 دلار مرتبط است. این بیشترین در میان زبان های مختلف است. اسکالا خیلی عقب نیست و با میانگین حقوق جهانی 77159.60 دلار همراه است. می‌توانید درباره روش‌شناسی بیشتر بخوانید، اما HackerRank از بیش از 116000 توسعه‌دهنده نرم‌افزار و دانش‌آموز نظرسنجی کرد تا به این نتایج برسد. (این چیزی است که ما مدام به آن باز می گردیم، و می توان آن را با این سه واقعیت قبلی به دست آورد. مشاغل مورد تقاضا هستند، پرداخت خوبی دارند و اگر این چیزی است که فرزندان شما در آینده به دنبال آن هستند، می تواند بسیار ارزشمند و قابل مشاهده باشد.)
  8. پایتون به نام یک مار نامگذاری نشده است. از نظر نام‌گذاری، ما در مورد این صحبت کرده‌ایم که چگونه پایتون آنطور که به نظر می‌رسد ترسناک نامگذاری نشده است! در مورد نام ها، جاوا ابتدا قرار بود Oak نامیده شود، اما این نام گرفته شد و علامت تجاری شد. “ابریشم” نیز در دست بررسی بود.
  9. اپل رونمایی کرده است که WWDC 2020 مسابقه کدنویسی دانش آموزی را ارائه خواهد کرد. مطمئناً، چند رویداد فعلی چطور؟ WWDC که به دلایل واضح مجازی می شود، یک چالش دانشجویی سوئیفت را به عنوان راهی برای ارتباط دانش آموزان با یکدیگر ارائه می دهد. این پروژه “ایجاد یک زمین بازی سوئیفت باورنکردنی با موضوع مورد نظر شما” است. شرکت کنندگان سطح خود را ایجاد می کنند، به چند درخواست کتبی پاسخ می دهند و اسناد مکتوب ارائه می دهند. (سایر مسابقات STEM و ایده های کمپ مجازی تابستانی را بررسی کنید.)
  10. یکی از محبوب ترین وب سایت های ردیابی COVID-19 در جهان توسط یک نوجوان ایجاد شده است. درست است، آوی شیفمن ردیاب کووید-19 و واکسن، ncov2019.live را برنامه‌ریزی کرده است و می‌گوید در هر زمان، این سایت میزبان 30000 نفر و از سراسر جهان است.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]