درباره ی localhost بدانید

معرفی localhost
معرفی localhost

معرفی localhost

در دنیای برنامه نویسی با احتمال خیلی زیاد نام localhost را شنیده اید و برای شما سوال پیش آمده که لوکال هاست چیست.

در این مقاله به بررسی لوکال هاست،کاربرد های آن،دلیل استفاده از آن و همچنین معرفی بهترین برنامه های ساخت لوکال هاست می پردازیم.

 

دلیل وجود داشتن Localhost

فرض کنید شما برنامه نویس PHP هستید و می خواهید یک برنامه ای از با استفاده کردن از زبان برنامه نویسی PHP بنویسید و احتمالا می دانید که این زبان برنامه نویسی سمت سرور می باشد که برای اجرا شدن کد ها به سرور نیاز دارد در صورتی که برای اجرا کردن کد های JS ، CSS و HTML فقط یک مرورگر لازم است و به این دلیل به PHP زبان برنامه نویسی Server Side و به JS،CSSو HTML ،Client Side می گویند.

همانطور که فهمیدیم برای اجرا کردن کد های PHP به سرور نیاز داریم و اولین راه حلی که شاید به ذهن شما برسد تهیه کردن هاست است که روش خوبی می باشد ولی این روش چندین مشکل دارد:

  • هزینه سالانه و یا ماهیانه باید برای آن پرداخت کنید.
  • برای برنامه نویسی همیشه باید دسترسی به اینترنت داشته باشید.
  • هر باری که روی فایلتان تغییری انجام می دهید باید اون تغییر هم روی هاست هم انجام شود و باعث گرفتن وقت می شودو
  • و …

ولی به شکل دیگری می توان این کار را انجام داد که استفاده کردن از لوکال هاست می باشد.

 

لوکال هاست چیست؟

لوکال هاست به شما این اجازه را می دهد تا با نصب و استفاده کردن از یک نرم افزار بتوانید روی سیستم خودنتان یک سرور واقعی داشته باشید.

برای داشتن آن هم نیازی به اینترنت و پرداخت کردن هزینه ندارید.

 

مزایا داشتن لوکال هاست

نیاز نداشتن به اینترنت: برای داشتن لوکال هاست به اینترنت نیازی ندارید و هر کجایی هستید می توانید کد های سمت رور خودتان را اجرا کنید.

داشتن سرعت بالای انتقال اطلاعات: این سرور به دلیل نصب شدن روی کامپیوتر خودتان،انتقال فایل ها و اطلاعات خیلی سریع انجام می شود.

رایگان روی همه سیستم عامل ها: داشتن یک لوکال هاست برای شما هیچگونه هزینه ای نخواهد داشت و تفاوتی نمی کند که از چه سیستم عاملی استفاده می کنید و با نصب کردن یک سری برنامه ها می توانید برای خودتان یک لوکال هاست داشته باشید.

امکان ویرایش آسان و سریع فایل ها: با داشتن لوکال هاست همه قسمت هایی که برای تغییر لازم دارید در پوشه ها برای شما در دسترس است و به صورت سریع و راحت می توانید تغییرات خودتان را روی آن ها انجام دهید.

داشتن تمرکز روی کار اصلی و جلوگیری از هدر رفتن زمان: در واقع اگر شما نیازی به اینترنت نداشته باشید و سرعت بیشتری هم برای ویرایش کردن فایل ها داشته باشید تمرکزتان روی کار اصلی بالا می رود و نیازی به صبر کردن برای لود شدن کد هایتان از طریق اینترنت نخواهید داشت.

 

معرفی نرم افزاری های ایجاد لوکال هاست برای انواع سیستم عامل ها:

 

امیدوارم لذت برده باشید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]