گزارش دومین اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی

ایستگاه دوم اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی هم به پایان رسید؛ این اجلاس در روز ۱۲ام مرداد ماه سال ۱۳۹۶ در مرکز همایش های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهترین شکل به پایان رسید. به عنوان یکی از شرکت کنندگان گزارشی کوتاه از نقل شخصی خود آماده کرده و برای شما به اشتراک می گذارم.

 

ساعت ۸:۳۰ صبح روز ۱۲ام مرداد سال ۱۳۹۶ است؛ همه ی توسعه دهندگانی که به شغل خود ارزش قائل هستند در این رویداد ثبت نام و به نوبت در حال آمدن به مرکز همایش هستند. ما هم به همراه تعدادی از دوستان خود به مرکز همایش که واقع در خیابان شریعتی تهران می باشد رسیدیم.

بله اینجا همان محل برگزاری دومین اجلاس توسعه دهندگان وب فارسی است. (تالار شهید قندی واقع در مجموعه ی بزرگ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)

 

بعد از ورود به مرکز همایش به کانتر خوش آمد همایش رفته و بسته ی فرهنگی و کارت جلسه را دریافت کردیم. در این بسته کتابی فوق العاده نفیس با عنوان “یک یا دوهزار و یک” اثر “مهندس مهدی رودکی” که بسیار برای همه ارزشمند است قرار دارد.

به همراه تمام دوستانی که در این اجلاس شرکت کردند صبحانه ی فوق العاده رویداد را نوش جان کردیم. ( اولین رویدادی که صبحانه حلیم داشت. )

حالا وارد سالن همایش شدیم و با منظره ی زیر منتظر شروع اجلاس شدیم.

به ترتیب سخرانان وارد جایگاه ارائه می شدند و سخنرانی می کردند؛ فهرست سخنرانانی که در این اجلاس ارائه داشتند به ترتیب به شرح زیر می باشد:

 • آرش میلانی : جناب میلانی به عنوان اولین ارائه یک اسلاید فوق العاده شیک طراحی شده را با موضوع “خوشحال سازی” داشتند و به ارائه ی آن پرداختند بحث جالبی برای بنده بود.
 • فرزاد برنا : دومین ارائه مربوط به آقای مهندس فرزاد برنا با موضوع “امنیت نرم افزار” بحث شد؛ این بحث کاملا کاربردی و فوق العاده بود ولی اسلاید آقای برنا امکان افزایش کیفیت بیشتر را داشت.
 • احمدرضا نخجوانی : و سومین ارائه، ارائه ی فوق العاده کامل جناب نخجوانی مدیر عامل شرکت شاتل بود. این ارائه هیچ چیز کم نداشت چه از لحاظ ادای ارائه و اسلایدها. ارائه ی جناب نخجوانی درباره ی “توصیه هایی برای تقویت کارآفرینی” بود که تمام شرکت کنندگان را به حیرت آورد.
 • حامد بیدی : این ارائه بعد از تنفس اول اجلاس بود و انرژی ها با توجه به پذیرایی فوق العاده ی مراسم شارژ شده بود. جناب دکتر بیدی به روی جایگاه ارائه آمد و ارائه ی خود را با موضوع “کاربر پژوهی در تجربه طراحی کاربری” انجام داد؛ واقعا حیرت زده شدیم وقتی بحث های بسیار کاربردی ایشون رو در کنار تجربیات ارزشمندشون دریافت کردیم.
 • آیدین نامدار : آقای اسلاید مراسم؛ برای بنده آقای نامدار سرمشق ارائه های دانشگاهی شدند. بگذریم؛ بحث آقای نامدار با موضوع “آسیب شناسی تعامل جامعه وب” بود که درد مشترک تمامی طراحان وب از مرحله ی دریافت پروژه تا تحویل را ذکر کردند.
 • علی عاج : سخنرانی فوق العاده قدرتمند اما اسلاید فوق العاده ضعیف؛ موضوع این ارائه درباره ی “جهانی شدن دنیای وب فارسی” بود.
 • بهروز کمالیان : افتخار ایرانیان و مدیر گروه امنیتی آشنایانه که با موضوع امنیتی خود بحث اجلاس را به سمتو سویی دیگر بردند که برای بسیاری از صاحبان کسب و کار بسیار مناسب بود.
 • علیرضا رنجبر : موضوع ارائه ی آقای علیرضا رنجبر “گیمیفیکیشن” بود که بحث بسیار مهم این روزهای وب می باشد.
 • زوبین نعمتی : از زوبین نعمتی با ارائه ی مناسبشون تشکر میکنیم و فقط کمی در اسلاید ها بهتر بود مناسب تر عمل می شد.
 • هنگامه عسگری : تنها ارائه دهنده ی خانم این اجلاس بودند و با موضوع های حقوقی در جامعه ی وب گفتگو کردند.
 • رضا قربانی : تنها ارائه دهنده ی موضوع “فین تک” بودند. اسلاید های این ارائه بسیار خلاقانه بودند.
 • سجاد بهجتی : آقای بهجتی هم درباره ی “بازیافت محتوا” ارائه دادند. تشکر ویژه ای که از ایشون داریم این است که واژه هایی که قابل ترجمه نبود رو به شکل انگلیسی در ارائه ذکر می کردند و از ترجمه های ابتدایی جلوگیری کردند.
 • شروین مشایخ : اختتامیه ارائه های این اجلاس با شروین مشایخ بود که تجربه های پربار این شخص در تمامی رویداد ها به تمامی شرکت کنندگان درس های بسیاری داده است.

 

خب این بود توضیح کوتاهی درباره ی سخنرانان اجلاس؛

 

اما در آخر باید تشکر ویژه ای از تمامی برگزارکنندگان این اجلاس به ویژه آقای حمیدرضا همتی داشته باشیم؛

در کنار تمام خوبی های این اجلاس گواهی حضور ها برای شرکت کنندگان بهترین هدیه ی این اجلاس بود و هیچ نقدی از اجلاس نمی توان کرد جز اینکه کیفیت ارائه ها و اسلاید های ارائه ها بالاتر برود.

با تشکر از همراهی شما عزیزان.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code