بزرگترین دورهمی طراحان ایران با کمپین من طراحم

من طراحم

هر سال زمستان تمام طراحان ایران منتظر دورهمی بزرگ خود هستند؛ بله درست حدس زدید سومین اجلاس سالانه ی کمپین من طراحم آغاز شد.

 

قبل از شروع با یک خلاصه ی کوتاه شروع خواهیم کرد.

ماهیت کمپین من یک طراحم
کمپین “من یک طراحم” یک حرکت فرهنگی و غیرانتفاعی است که توسط مجموعه ی خصوصی اسپیرال راه اندازی شده و در آن بخشی از دغدغه‌های شغلی روزمره طراحان مطرح و به طنز تصویرسازی شده است.

 

اهداف کمپین من طراحم
هدف از راه اندازی این وبسایت تثبیت جایگاه شغلی یک طراح در مقابل سفارش‌دهنده و ارتقای فرهنگ عمومی در این زمینه است. حالا خواه این طراح، طراح گرافیک باشد، یا طراح وب، یا طراح دکوراسیون و طراح صنعتی، موارد مطرح شده در این سایت بخشی از مسائلی است که یک طراح همیشه با آن سر و کله می‌زند. از جمله مباحثی مثل پیش پرداخت، جلسات حضوری قبل از قرارداد، اعمال سلیقه ها، بازخوردها و نظرات غیرتخصصی و کلی، حق امضای طراح و… در این سایت با زبانی صریح شرح داده شده اند تا با حمایت طراحان تبدیل به یک مانیفست غیررسمی شود، و از آن بتوان در مذاکرات با سفارش دهندگان طراحی استفاده کرد و به آن استناد کرد. برای مثال یکی از راهکارهای مطرح شده در وبسایت، قرار دادن لینک این وبسایت در امضای پای ایمیل هاست، به گونه که غیر مستقیم حقوق اولیه یک طراح به گوش سفارش دهنده برسد.

 

چشم انداز کمپین من طراحم
پس از جمع آوری امضاها، سعی بر بازتاب رسانه ای کمپین در خبرگزاری ها و رسانه های عمومی کشور خواهیم داشت تا موارد مطرح شده به طور وسیع خوانده و دیده شود. در این مرحله نیز مانند مرحله جمع آوری امضا، به یاری و کمک دوستان به خصوص خبرنگاران نیاز داریم. جنبه عام المنفعه و فرهنگی این کمپین کمک خواهد کرد تا در سطح قابل توجهی موضوع باتاب یابد.

ایده های زیادی برای زنده ماندن این حرکت و استفاده از پتانسیل عظیمی که سایت به وجود آورده مطرح شده است. از جمله برگزاری جلساتی برای تدوین نمونه قراردادهای استاندارد در زمینه های مختلف طراحی است. این نمونه قراردادها می تواند به صورت ویکی تدوین شده و در اختیار عموم قرار بگیرد.

 

اما بعد از مقدمه های بالا برسیم به اجلاس سالانه ی کمپین من طراحم که در روز نهم اسفند ماه سال 1396 برگزار خواهد شد…

 

 

سومین همایش کمپین من طراحم در سالن اجلاس صدا و سیما

همین حالا ثبت نام کنید:
https://evand.com/events/3rd-mantaraham-conf

کد تخفیف:amirsh

شما می توانید همانند همایش های قبلی که کد تخفیف اختصاصی ما را دریافت کردید در این اجلاس هم از کد تخفیف بالا استفاده کنید و 40 درصد تخفیف دریافت کنید.

ما طراحان از خودمان باید شروع کنیم!
لطفا به اشتراک بگذارید..!!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]