تبلیغات
میهن وب هاست

معرفی Angular js

نویسنده : امیر

نظرات : ۰ دیدگاه

بازدید : ۱۱۴ بازدید

تاریخ : ۱۰ تیر ۱۳۹۸

در این مقاله ی کوتاه قصد معرفی یکی از کتابخانه های پرکاربرد جاوااسکریپت را برای شما داریم؛ این روزها در بسیاری از آگهی های استخدام هم یکی از مواردی که بسیار مشاهده می شود توانایی و مهارت Angular js می باشد پس اگر تا بحال با آن آشنایی ندارید حتما این مقاله ی کوتاه را مطالعه کنید.

 

انگولار جی‌ اس که معادل واژه ی AngularJS در زبان انگلیسی می باشد یک open source framework می باشد، ساخت و توسعه ی انگولار جی اس توسط شرکت گوگل و جامعه ی برنامه‌ نویسان مستقل که برای حل بسیاری از چالش‌ های برنامه‌های تک‌ صفحه‌ ای است.

در واقع Angular js بر اساس این نظر طراحی شده که واسط کاربر و کد های متصل‌ کننده کامپوننت‌ های نرم‌افزار بهتر است به برنامه‌ نویسی اعلانی نوشته شود. در حالی که برای نوشتن منطق تجاری برنامه کاربردی برنامه‌ نویسی دستوری مناسب‌ تر می باشد. انگولا جی اس برای اپلیکیشن های single-page-applications یا به اختصار SPA گزینه ی بسیار مناسبی می باشد.

نحوه کار انگولار جی اس بدین شکل است که ابتدا صفحه HTML که دارای ویژگی ها و تگ های اضافه شده سفارشی است خوانده می شود. این ویژگی ها نقش رهنمود را برای انگولار دارند که بتواند ورودی یا خروجی صفحه را به مدل مربوط به آن که از جنس متغیر های javascript است پیوند دهد. ارزش این متغیر های javascript می تواند دستی از طریق کد تغییر کند یا بطور ایستا یا پویا از منابع json گرفته شود. این تغییرات از طریق پیوند برقرار شده ورودی یا خروجی را تحت تاثیر قرار می دهد.

وبسایت رسمی انگولار جی اس را در این آدرس مشاهده کنید.

 

شما می توانید مطالب متفاوتی را در دسته ی “جاوااسکریپت” در همین سایت به صورت رایگان مطالعه کنید.

موفق باشید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مطالب زیر را از دست ندهید: