عضو کانال تلگرام ما شوید.

مونرو جایگزین بیت کوین در دارک وب

مونرو جایگزین بیت کوین در دارک وب
مونرو جایگزین بیت کوین در دارک وب

مونرو جایگزین بیت کوین در دارک وب

بیت کوین هنوز هم محبوب‌ ترین کریپتوکارنسی در جهان محسوب می شود، ولی به طور فزاینده ‌ای در دارک وب جایگاه خودش را از دست داده. جنایتکاران بیشتر از Dash و مونرو  و دیگر ارزهای مجازی به کار می برند. این قشر از کاربران مدعی هستند که بیت کوین برای پردازش معاملات، زمان زیادی را باید صرف کرد، خیلی فرار است و هزینه‌های تراکنش هم خیلی زیاد می باشد.

 

مونرو جایگزین بیت کوین در دارک وب

برای چه مجرمان کم از بیت کوین استفاده می کنند؟

مجرمان اینترنتی ترجیح می ‌دهند از حریم خصوصی و تجربه بهتری که توسط  مونرو ، ZCash  و Dash ارائه شده به کار ببرند. کمپانی قضایی Chainalysis در گزارشی اعلام نموده که بیت کوین به نفع خود در دارک وب برای جنایتکاران معاملات غیرقانونی را صورت می دهد.

به گفته کمپانی قضایی، نسبت تراکنشات بیت کوین مربوط در دارک وب از ۳۰ درصد به ۱ درصد کم شده است. فیلیپ گرادول، اقتصاددان ارشد کمپانی قضایی Chainalysis بیان کرد:( افزایش سریع در استفاده از مونرو، به احتمال زیاد به علت هایی غیر قانونی می باشد .)

بیت کوین به علت ایجاد حریم خصوصی در میان جنایتکاران محبوبیتی داشت. مجرمان معاملات را به شکل ناشناس صورت می دهند. ولی ارزهای جدید مجازی مثل مونرو علاوه بر ناشناس بودن، تراکنشات ارزان و سریع‌تر را هم ارائه می کنند. یکی دیگر از دلایل استفاده کم از مونرو می‌تواند این باشد که در بازار فعلی، کاربران ترجیح می‌ دهند بیت کوین خودشان را ذخیره بکنند و از آن برای خرید و فروش به کار نبرند.

کمپانی قضایی Chainalysis بیان می کند که حتی اگر مجرمان برای انجام معاملات عادی علاقمند به بیت کوین باشند، هنوز هم علاقه مند به سرقت بیت کوین از راه هک کردن و دیگر ابزارها هم می باشند. در سال 2013 سرقت بیت کوین ۳ میلیون دلار بود که در سال ۲۰۱۶ به ۹۵ میلیون دلار افزایش یافته است. طبق گفته کمپانی قضایی  Chainalysis، حداقل بین ۱۷۲ میلیون دلار بیت کوین بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ سرقت شده است.

ZDNet  در گزارش گذشته خود اظهار داشت که استفاده از مونرو به ransomware گسترش یافت.

اکنون قربانیان دستورالعمل خود را درباره نحوه خرید و ارزیابی در مونرو به جای بیت کوین ارائه می ‌دهند. رابرت وین رایت، مدیر اجرایی اروپا، هشدار داده که در سال ۲۰۱۸ تغییرات پیشرو در جهت استفاده جنایتکارانه از کریپتوکارنسی ‌های غیر بیت کوین وجود دارد. این تغییر برای آژانس‌های اجرای قانون برای مقابله با آن دشوارتر شده است.

براساس یک تحقیق توسط محققان دانشگاه سیدنی در کشور استرالیا، حدود 44 درصد از تمام معاملات بیت کوین با فعالیت های جنایی مثل پورنوگرافی غیر قانونی و مواد مخدر و هک و پولشویی مرتبط بوده است. این مطالعه نشان دهنده این می باشد که در سال گذشته 24 میلیون مجرم، 36 میلیون بیت کوین را جابجا کرده اند که ارزش کل آن 72 میلیارد دلار بود. انتظار می ‌رود تعداد و ارزش معاملات بیت کوین به طرز چشمگیری کم شود زیرا مونرو در بین جنایتکاران محبوبیت زیادی را ایجاد کرده است.

 

دارک وب

دارک وب یک شبکه موازی از وب سایت‌ های غیر قانونی می باشد که عمدتا برای تجارت و فعالیت‌های جنایی از آن استفاده می گردد. کارشناسان تخمین می‌زنند که وب قابل رویت فقط حدود ۴ درصد از کل اینترنت است. سایر وب تاریک یا وب نامرئی می باشد که در موتورهای جستجو مثل گوگل و بینگ نمایه نشده است. خیلی از این وبسایت‌ها از راه مرورگر وب معمولی قابل دسترسی نیستند. آنها تنها از راه مرورگرهای ویژه وب قابل دسترسی می باشد.

خیلی از کشورها مثل کره جنوبی تجارت بیت کوین را ممنوع کردند. کره جنوبی در حال تهیه یک لایحه برای ممنوعیت تجارت ارزهای مجازی می باشد. کشور چین هم از دولت‌های استانی خود خواسته است تا جلوی ماینرهای بیت کوین را بگیرند. شهر پکن به خاطر ریشه کن کردن صنعت استخراج بیت کوین و مصرف برق و ریسک مالی بیش از حدی را متحمل شده.

نخست وزیر بریتانیا، «ترسا می» گفته که دولت او به علت راه های استفاده از مجرمان، به دنبال قانون گذاری و ارزیابی این صنعت می باشد. او در مجمع اقتصادی جهانی اظهار داشت که بریتانیا می‌ تواند در آینده نزدیک تنظیماتی برای استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای مجازی شروع کند. در صورتی که دولت این کارها را انجام دهد، کاربران دیگر نمی توانند معاملات را به صورت ناشناس انجام دهند.

 

شاخه های مختلف هوش مصنوعی چیست؟

 

پایدار و سلامت باشید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]