عضو کانال تلگرام ما شوید.

پاسخ سوال تی‌شرت برنده + کوئرا

پاسخ سوال تی‌شرت برنده + کوئرا
پاسخ سوال تی‌شرت برنده + کوئرا

پاسخ سوال تی‌شرت برنده + کوئرا

در این نوشته تمرین “تی‌شرت برنده” که در وبسایت کوئرا موجود می باشد را برای شما کاربران عزیز حل کرده ایم.

 

در مورد سایت کوئرا بیشتر بخوانید…

 

تمرین تی‌شرت برنده کوئرا + سی پلاس پلاس

آقای پستچی بترین پستچی دنیاست! او به Quera رفته است و تی‌شرت‌های برندگان مسابقه‌ی ۸ را تحویل گرفته است تا به صاحبانش برساند. همچنین به او کاغذی داده‌ شده است که در آن نوشته شده است که برای هر نفر از برندگان تی‌شرتی با چه اندازه‌ای باید تحویل داده شود. متاسفانه به خاطر خیلی طولانی بودن مسیر، آذوقه آقای پستچی در بین راه تمام شد و از شدت گرسنگی مجبور شد کاغذ را بخورد! از این رو بر آن شد که قبل از خوردن کاغذ مطالب آن را حفظ کند.حالا او تی‌شرت‌های تمام برندگان غیر از دو نفر را داده است و دو تی‌شرت برای او مانده است: یک با اندازه‌ی و دیگری با اندازه‌ی .

او به در خانه‌ی یکی از این دو برنده‌ می‌رود و می‌خواهد تی‌شرت با اندازه‌ی مناسب را به او بدهد. خبر بد برای آقای پستچی این است که آقای پستچی فراموش کرده است که کدام تی‌شرت را باید به این برنده بدهد. از این رو وقتی این شخص برای گرفتن تی‌شرت به جلوی در آمد، آقای پستچی با او گرم گرفت تا از زیر زبانش اندازه‌ی سرشانه و قد فرد برنده را بیرون بکشد! بعد از این که این اندازه‌ها را بیرون کشید، می‌خواهد این اندازه‌ها را با اندازه‌‌های سرشانه و قد دو تی‌شرت‌ مقایسه کند تا ببیند که می‌تواند تی‌شرت XL را به او بدهد یا حتما باید تی‌شرت 2XL را به او بدهد. او در صورتی می‌تواند تی‌شرت  را به او بدهد که اندازه‌هایش از اندازه‌‌های برنده بیشتر یا مساوی باشد. در اینجا او به مشکل خورده است اما خبر خوب برای آقای پستچی این است که او شما را دارد!

 

ورودی سوال تی‌شرت برنده

ورودی شامل دو خط است که در خط اول و دوم به ترتیب اندازه‌های تی‌شرت  و اندازه‌های فرد برنده آمده است. در هر خط ابتدا اندازه‌ی سرشانه و سپس اندازه‌ی قد آمده است. اندازه‌ها اعدادی صحیح بین یک تا صد می‌باشند.

 

خروجی سوال تی‌شرت برنده

در تنها سطر خروجی باید بگویید که آیا تی‌شرت XL مناسب فرد برنده هست یا خیر. اگر مناسب بود عبارت “yes” و اگر نامناسب بود عبارت “no” را خروجی دهید.

 

حل سوال تی‌شرت برنده (به زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس)

#include <iostream>
 
using namespace std;
 
int main()
{
  int a1, a2;
  int a3, a4;
  
  cin >> a1 >> a2;
  cin >> a3 >> a4;
  
  if (a1 >= a3 && a2 >= a4){
    cout << "yes";
  }else {
    cout << "no";
  }
 
  return 0;
}

 

 

منبع سوال : وبسایت کوئرا

 

اگر روش حل بهتری برای “تمرین تی‌شرت برنده” دارید برای ما ارسال کنید تا با نام خودتان به اشتراک بگذاریم.

اگر سوال خاصی را مدنظر دارید در بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا حل آن سوال را در الویت محتوای سایت بگذاریم.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]