عضو کانال تلگرام ما شوید.

پنج مشکل بزرگ بلاک چین

پنج مشکل بزرگ بلاک چین
پنج مشکل بزرگ بلاک چین

پنج مشکل بزرگ بلاک چین

بلاکچین به عنوان یک فناوری در حال تغییر در جهان شناخته شده است.

با این حال، نمی‌توان بیان کرد که این فناوری دوای درد تمام مشکلات می باشد.

 

پنج مشکل بزرگ بلاک چین

 1. هزینه ‌های زیست محیطی

  بلاکچین بر روی رمزگذاری برای تضمین امنیت و همچنین ایجاد توافق روی یک شبکه توزیع وابسته می باشد.
  این بدان معنا می باشد که به منظور اثبات این که کاربر مجاز به نوشتن در زنجیره می باشد، باید بتواند الگوریتم‌های پیچیده‌ای را اجرا بکند، که به نوبه‌ی خود لازم به توان محاسباتی زیادی دارد.
  برای مثال، بیت کوین که اکنون شناخته شده‌ترین محصول بلاکچین محسوب می شود، قدرت و توان محاسباتی که در سال گذشته برای نگه داشتن شبکه استفاده نمود برابر با میزان متوسط مصرف انرژی ۱۵۹ کشور در جهان بود.
  بلاکچین بیت کوین یک شبکه خیلی ارزشمند، با ظرفیت فعلی بازار (بیش از یکصد و هفتاد میلیارد دلار)، امنیت خیلی پیچیده و دارای محاسبات خیلی زیاد است. بلاکچین در مقیاس کمتر ( مثل آنچه یک سازمان می ‌تواند به صورت داخلی به منظور نظارت و ثبت فعالیت تجاری خود انجام دهد)، انرژی خیلی کمتری را استفاده می کند.
  به هر حال، این یک نکته حائز اهمیت است و پیامدهای محیطی و همچنین هزینه‌های انرژی را نمی توان در نظر نگرفت.

 1. فقدان قوانین

  فقدان قوانین سبب ایجاد محیط خطرناکی می شود.
  این موضوع به صورت عمده مربوط به بیت‌ کوین و سایر شبکه ‌های بلاکچین مبتنی بر ارزش می باشد. ولی حقیقت این می باشد که همانطور که خیلی از سرمایه گذاران در بیت کوین یا سایر بازارهای کریپتوکارنسی برای نخستین بار در چند ماه گذشته سرمایه گذاری کردند، دریافتند که این یک محیط خیلی ناپایدار می باشد.
  با توجه به عدم قوانین نظارتی و کلاهبرداری‌ها و دستکاری در بازار، خیلی شایع می باشد.
  حتی اگر به عنوان یک سرمایه گذار با ریسک کم در بورس کریپتوکارنسی، شما کوین های تثبیت شده مثل بیت کوین و لایت کوین یا اتر کوین را انتخاب کنید، همواره شانس این وجود دارد که صرافی شما بسته بشود و یا کیف پول آنلاین شما توسط هکرها هک بشود.
  این نتیجه عدم نظارت دولتی بر روی این بازار است.

 1. پیچیدگی که سبب درک سخت مزایا می شود

  برنامه‌های کاربردی انقلابی وقتی نمایان می شود که سعی برای درک اصول رمزنگاری و توزیع مجدد در بلاکچین صورت می گیرد و هر کسی در خیابان با مشاهده این فناوری قابلیت درک آن را داشته باشند.
  متخصصان تکنولوژی درباره جایگزینی ابزارهای سنتی که توسط صنعت خدمات مالی ارائه شده است صحبت می ‌کنند، که این جایگزین باید پرداخت‌های شفافی را داشته و مانع از تقلب شود.
  ولی تا آنجایی که خیلی از ما نگران هستیم، بانک ها این خدمات را به اندازه کافی خوب صورت می دهند و به نظر می ‌رسد برای کاربر هم خیلی آسان به نظر می رسد.
  تصادفی نیست که نخستین بلاکچین بیت کوین فورا بعد از بحران مالی سال 2008، وقتی که رسانه ها و افکار عمومی انعکاس دهنده نارضایتی گسترده از موسسات و ابزارهای مالی بوده اند، وارد بازار عمومی شدند.
  البته، بحران گذشته تا حد بسیاری غیر منتظره است و حوادث جهانی می ‌توانند تمایل را برای تغییر زیاد کنند، ولی نهایتا امروز و پس از ده سال، بلاکچین برای خیلی از مردم باقی مانده است.

 1. بلاکچین می تواند سبب کند و یا دست و پاگیر شدن شود

  به علت پیچیدگی و ماهیت رمزنگاری شده آنها، معاملات بلاکچین می ‌تواند در مقایسه با سیستم‌ های پرداخت سنتی مثل پول نقد یا کارت‌های اعتباری بیشتر طول بکشد. معاملات بیت ‌کوین می‌ تواند چندین ساعت طول کشد و این یعنی مشکلات ذاتی در این ایده وجود دارد که اکنون شما قادر به به کار بردن از آن‌ برای پرداخت یک فنجان قهوه در ساعت ناهار نیستید، مگر این که فروشنده به سراغ ریسک کردن باشد.
  این یک معضل می باشد که با پیشرفت ‌های مهندسی و سرعت پردازش حل خواهد شد، ولی اکنون معضلی وجود دارد.

 1. موسسات علاقه خاصی برای از بین بردن بلاکچین دارند

  به رغم علاقه بسیار به به کار بردن از تکنولوژی بلاکچین در صنعت مالی، در پشت صحنه‌ خیلی از فعالان به سراغ نابود کردن این فناوری هستند.
  بانک‌ها مقدار بسیاری از سود خود را از نقش واسطه‌گری کسب می کنند و از آنجایی که در این سیستم نوین سود در بین میلیون‌ها مشتری توزیع می‌شود، طبیعی می باشد که نهادها و موسسات مالی تمایلی به این سیستم ندارند.

 

شاخه های مختلف هوش مصنوعی چیست؟

 

پایدار و سلامت باشید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]