عضو کانال یوتیوب ما شوید.

رنگ سال 2022

رنگ سال 2022
رنگ سال 2022

رنگ سال 2022

با توجه به نزدیک شدن به سال نو میلادی و سال 2022 و عید نوروز سال 1401، شرکت پنتون رنگ سال 2022 که برای ما همان رنگ سال 1401 هست را مانند هر سال معرفی کرد تا طرفداران و عاشقان مد و پوشاک که طبق رنگ سال خرید می کنند بتوانند در عید کریسمس و در ایران در عید نوروز، لباس و رنگ مو و دکوراسیون داخلی خود را بر اساس رنگ سال چیدمان کنند و آرایش و استایل بروزی داشته باشند. شرکت پنتون که در واقع وظیفه آن تعیین رنگ های ترند هر سال می باشد رنگ سال 2022 را اعلام کرد. شرکت پنتون وظیفه استانداردسازی رنگ ها را برعهده دارد و به هر رنگ یک کد مخصوص می دهد تا رنگ ها به صورت دقیق مشخص شوند و با دیگر رنگ ها اشتباه گرفته نشوند.

رنگ سال 2022 ساعاتی پیش توسط شرکت پنتون که در واقع وظیفه آن تعیین رنگ های ترند هر سال می باشد اعلام شد. شرکت پنتون وظیفه استانداردسازی رنگ ها را برعهده دارد و به هر رنگ یک کد مخصوص می دهد تا رنگ ها به صورت دقیق مشخص شوند و با دیگر رنگ ها اشتباه گرفته نشوند. طراحان لباس و مد از رنگ هایی که شرکت پنتون به عنوان رنگ سال اعلام می کند بهره می برند تا تولیدات خود را بر اساس آن انجام دهند. شرکت پنتون رنگ سال 2022 را اعلام کرده و کمپانی پنتون رنگ very peri را به عنوان رنگ سال معرفی کرد.

 

رنگ سال 2022

دلیل انتخاب رنگ very peri  چیست؟

در سال 2022 وفاداری و ثبات رنگ آبی با شور و هیجان رنگ قرمز ترکیب شده اند. از اهداف پنتون برای انتخاب این رنگ های فعال برای ترند رنگی بهار و تابستان سال 2022 این است که این رنگ ها الهام بخش بزرگی برای روحیه و زیبایی استایل باشند. در سال ۲۰۲۱، دو رنگ زرد و خاکستری رنگ سال اعلام شد و رنگ سال 2022 نیز حتما مانند سال گذشته دو رنگ ترکیبی انتخاب می شود.

شرکت پنتون هر سال به معرفی رنگ پرداخته و گفته می شود که انتخاب رنگ به اقتضای اتفاقاتی که در طی سال قبل سبب تغییر و تحول جهان شده است انجام می شود. بلایای طبیعی، جنگ، بیماری و عواملی از این قبیل می توانند بر فرایند انتخاب رنگ سال اثر گذار باشند. «لئاتریس آیزمن» مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون در بیانیه‌ای مطبوعاتی درباره این انتخاب‌ها گفت: استفاده ما از رنگ، با روحیه فرهنگی مان ارتباط مستقیم دارد. همان طور که ما آینده جدیدی را کشف می‌کنیم، به دنبال فرصت‌هایی هستیم تا کاری کاملا متفاوت انجام دهیم. این‌ها رنگ‌هایی هستند که تمایل ما به شکستن مرزها را برآورده می‌کنند. همان تمایلی که در حقیقت نیاز مشتاقانه ما به خلاقیت سرزنده و بیان بصری بدون محدودیت است و ما در حال ورود به این زمان هستیم.

 

پالت رنگ سال 2022

پالت رنگ سال 2022 عبارت است از: رز مرجانی، تناژ رنگی گل‌ها، صورتی آدامس بادکنکی، صورتی پاستلی، شکوفه ارکیده، رنگ زرد روشن، کهربایی، سبز، کوارتز قهوهند و قهوه‌ای سودانی.

 

چرا رنگ سال اهمیت دارد؟

همه ما از نقش رنگ آگاه بوده و می‌دانیم که رنگ‌ها چه تاثیری روی انسان دارند! این تاثیری که از آن حرف می‌زنیم، می‌تواند تاثیر بر روی ذهن انسان، روحیه انسان، عواطف، سبک زندگی انسان و حتی جسم انسان باشد. شما اگر از یک روانشناس بپرسید بدون شک تاثیر رنگ‌های مختلف را روی روحیات و عواطف انسان تایید خواهد کرد. همچنین پزشکان نیز تاثیر رنگ‌ها را روی جسم انسان از جمله کنترل فشار خون، استرس، و … تایید می‌کنند. به همین دلیل طراحان مد، طراحان دکوراسیون، سیاستمداران، روانشناسان، گرافیست ها و حتی برنامه نویسان و … با مشورت با یکدیگر رنگ سال را انتخاب می‌کنند تا به وسیله آن روی جسم و ذهن مردم سراسر دنیا تاثیر بگذارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]