عضو کانال یوتیوب ما شوید.

اپلیکیشن BeReal چیست؟

اپلیکیشن BeReal چیست؟
اپلیکیشن BeReal چیست؟

همه چیز درمورد اپلیکیشن BeReal جنجالی!

اپلیکیشن BeReal چیست؟

BeReal آخرین پلتفرم رسانه اجتماعی است که توجه نسل نوجوان یا Gen-Z را به خود اختصاص داده است. در کمپین معرفی این اپلیکیشن Alexis Barreyat از مردم می‌پرسد: «اگر زندگی در رسانه‌های اجتماعی متفاوت از واقعیت باشند چه اتفاقی می‌افتد؟» رایج‌ترین نقدی که به رسانه‌های اجتماعی می‌شود، این است که تصویر واقعی افراد را نشان نمی‌دهند و استانداردهای غیر واقعی را منتشر می‌کنند. اپلیکیشن BeReal می‌خواهد از این مسئله دور شده و واقعیت زندگی افراد را نشان دهد. این برنامه با شعار «دوستان واقعی شما» این فرصت را به شما می‌دهد تا بفهمید که هر یک از دوستان شما دقیقاً در همان زمان چه کاری انجام می‌دهند. همه کاربران روزانه یک عکس می‌گیرند و روز بعد زمانی‌که فرصتی برای اشتراک‌گذاری عکس جدید ایجاد می‌شود، آن عکس ناپدید می‌شود.شبکه‌های اجتماعی موجود دریافته‌اند که کاربران نمی‌توانند به راحتی چیزی در آن‌ها پست کنند. همه ما به خصوص در اینستاگرام، بهترینِ خودمان را نشان می‌دهیم و مدت زیادی به هریک از پست‌هایمان فکر می‌کنیم. اما این شبکه اجتماعی جدید که اخیرا در بین جوانان رواج پیدا کرده، هنجارشکنی کرده است. کاربران BeReal هر روز در زمان غیرمنتظره‌ای اعلانی دریافت می‌کنند که به آن‌ها می‌گوید دو دقیقه فرصت دارند تا عکس خود را به اشتراک بگذارند. اگر پست بعد از دو دقیقه منتشر شود، BeReal پست را علامت‌گذاری می‌کند تا به دیگران اطلاع دهد که ممکن است زمان بیشتری را برای انتخاب و انتشار موضوع صرف کرده باشد.

 

اپلیکیشن BeReal چیست؟

تفاوت اپلیکیشن BeReal با پلتفرم‌ های دیگر

برخلاف فیسبوک یا اینستاگرام، وقتی در BeReal پست می‌گذارید احساس نمی‌کنید که برای مخاطبان محتوا تولید می‌کنید، بلکه برای اثبات خودتان یک محتوا منتشر می‌کند. هیچ بازاریابی شخصی‌ای وجود ندارد، گزینه‌هایی برای کسب درآمد وجود ندارد، در فید الگوریتمی تنظیم نشده است و اینفلوئنسرهای BeReal هنوز وجود ندارند. هیچ ترول یا Meme وجود ندارد و این همان نمایش حقیقتِ زندگی است. اپلیکیشن BeReal همان چیزی است که اینستاگرام آرزو می‌کند باشد. بر کسی پوشیده نیست که ظهور محتوای «واقعی» و غیرقابل تنظیم در حال جذب مخاطب بیشتر است. عاشقان اینستاگرام با به اشتراک گذاشتن عکس‌های «صادقانه» این کار را انجام می‌دهند. شاید در ابتدا پلتفرم BeReal بیهوده به نظر برسد، اما این ایده‌ای بی‌نظیر است. این اپلیکیشن هیچ فیلتر یا قابلیت لایکی ندارد. ایده این شبکه اجتماعی این است که کمترین زمان را در اختیار کاربران قرار دهد تا پست‌ها از قبل دستکاری و آماده نشوند. پلتفرم BeReal، همان‌طور که از نامش پیداست، از شما می‌خواهد آنچه را که واقعا در زندگی شما وجود دارد، با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. یکی دیگر از مسائلی که در طراحی این اپلیکیشن به آن توجه و برای حل آن تلاش شده، مشکل اعتیادآور بودن شبکه های اجتماعی است. در اپلیکیشن BeReal برای ارسال پست و چک کردن پست های دیگران یک مهلت ۲ دقیقه ای برای کاربران در طول روز در نظر گرفته شده که زمان دقیق آن هم مشخص نیست. شما تنها همین ۲ دقیقه را برای آماده کردن تصویر خود و پست کردن آن فرصت دارید. در نتیجه فرصتی برای ویرایش تصاویر و انجام کارهای دیگر باقی نمی ماند. تصاویر درون گالری گوشی خود را هم نمی توانید پست کنید.

 

نحوه کار با اپلیکیشن BeReal

شبکه اجتماعی BeReal یکی از ساده ترین اپلیکیشن ها از جهت نحوه ی کار محسوب می شود. مانند هر شبکه اجتماعی دیگری باید پس از دانلود اپلیکیشن، با ثبت نام در آن برای خود یک حساب کاربری بسازید. برای این منظور شماره موبایل خود را برای احراز هویت از طریق پیامک و دریافت کد ثبت نام وارد می کنید. کاربران ایرانی برای دریافت این پیامک باید از نرم افزارهای تغییر آی‌پی استفاده کنند.

پس از ثبت نام می توانید اولین تصویر خود را پست کنید اما بعد از آن باید منتظر مهلت ۲ دقیقه ای که از آن صحبت شد بمانید. می توانید تصویر دوربین جلو یا عقب را به عنوان گزینه ی اصلی کنید. تصویر اصلی به شکل بزرگ تر و تصویر دیگر به شکل کوچک تر در گوشه ی آن به نمایش در می آید. هر زمان هم که مایل باشید می توانید تصاویر حساب کاربری خود را حذف کنید. صفحه ی اصلی BeReal از دو بخش Discovery و My Friends تشکیل شده است. در بخش اول می توانید همچون اکسپلور اینستاگرام، تمامی پست های عمومی به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران این شبکه اجتماعی را مشاهده کنید. پست های دوستان تان هم از بخش دوم قابل مشاهده است. همچنین می توانید احساس خود به پست های سایر کاربران را از طریق ایموجی های این اپلیکیشن که RealMojis نام دارند، ابراز کنید. نکته ی دیگر آنکه تا زمانی که تصویر خود را منتشر نکرده باشید، اپلیکیشن اجازه ی تماشای پست های دیگران را به شما نمی دهد تا حتماً در چرخه ی اشتراک گذاری اتفاقات شرکت داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]