زبان برنامه نویسی دارت چه کاربردی دارد؟

زبان برنامه نویسی دارت چه کاربردی دارد؟
زبان برنامه نویسی دارت چه کاربردی دارد؟

زبان برنامه نویسی دارت چه کاربردی دارد؟

این زبان برنامه نویسی منبع باز بوده و توسط شرکت گوگل تولید شده است و هدف از ساخت این زمان برنامه نویسی آن است که برنامه نویسان بتوانند زبان برنامه نویسی شی گرا را به نوشتاری تبدیل نمایند.

از این نرم افزار برای طراحی و ساخت وب سایت و برنامه هایی برای تلفن همراه راه استفاده شده است و می‌تواند کلاس های انتزاعی، اصطلاحات عمومی، سیستم نوع صدا را پشتیبانی نماید. همچنین توانسته است جایگزین خوبی برای زبان جاوا اسکریپت باشد و مشکلات موجود در جاوا اسکریپت را نداشته و کارایی و قابلیت بالایی نسبت به آن داشته باشد تا کاری کند که در پروژه‌های بزرگ افراد امنیت بیشتری را فراهم نماید.

این زبان برنامه نویسی برپایه شی گرا وراثت یگانه بوده و گرامر آن بسیار شبیه زبان برنامه نویسی سی می باشد.

 

زبان برنامه نویسی دارت چه کاربردی دارد؟

انواع داده ها در زبان برنامه نویسی dart

منظور از نوع داده قالب های می باشد که داده ها در آن ذخیره می شود که در این زبان برنامه نویسی به صورت صریح تعیین شده و تضمین می کند که یک متغیر خاص هرگز نمی تواند یک مقدار از نوع دیگر را تولید نماید نوع داده خاص در این زبان شامل: اعداد، نماد، نگاشت، لیست می باشد.

 

ویژگی برنامه نویسی دارت

این زبان برنامه نویسی دارای ویژگی چند سکوی می باشد یعنی می تواند اپراتور های مختلف را تحت پوشش خود قرار دهد که این عمل باعث شده بتواند برای دستگاه ها و سیستم های مختلف مانند Android و iOS کاربردی و مناسب باشد.

 • منبع آزاد

  این زبان برنامه نویسی منبع باز می باشد می تواند مجموعه‌ای از ابزارها را در اختیار کاربران قرار دهد که دارای استانداردها و مجوز شناخته شده ای می باشد.

 • پشتیبانی از مرورگرها

  کد کارت را می توان از طریق یک کامپایلر به یک د بهینه شده در جاوا اسکریپت تبدیل نمود که این امر باعث می شود و تمامی مرورگر ها قابل اجرا شود.

 • اجرای انعطاف پذیر

  این زبان برنامه نویسی در اجرا و گردآوری انعطاف پذیر بوده و می تواند زبان های متفاوت تفسیر و تبدیل شود و از سرعت بالایی هم برخوردار می باشند.

 • کتابخانه ها

  زبان برنامه نویسی دارت مجموعه ای از کتاب‌خانه‌های مختلفی در زمینه ریاضیات هسته  و دیگر رشته ها را در خود جای داده و این امکان را برای کاربران فراهم نموده تا بتوانند تمامی اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهند.

 

قابلیت برنامه نویسی dart

همانطور که گفتیم این زبان برنامه نویسی می تواند در پلتفرم های مختلف قابل اجرا بوده به همین خاطر کاربران می‌توانند در کارهای خود و ارتقا دادن به آن‌ها استفاده نمایند از کاربرد این نرم افزار می توان به توسعه نرم افزارهایی که بر روی تلفن همراه و صفحات وب قرار دارند اشاره نمود.

 

برند های معروفی که از زبان برنامه نویسی دارد بهره مند شده اند

یک برند معروف مانند علی بابا برای ساخت وب سایت و اپلیکیشن خود از این زمان برنامه نویسی استفاده کرده است همچنین شرکت های بزرگی مانند:  mobile، blossom، whale برای توسعه برنامه های خود از این زبان کاربردی استفاده کرده است.

 

امنیت زبان برنامه نویسی dart

این زمان برنامه نویسی دارای امنیت بالایی است به دلیل این که مقدار متغیر با نوع استاتیک آن مطابقت داشته و این باعث می شود چک ها و استاتیک در هنگام اجرا بررسی شده و از آن اطمینان حاصل کند اما باید گفت پیدا کردن خطا در این زبان بسیار سخت و دشوار می‌باشد.

 

ابزارهای مهم زبان برنامه نویسی دارت

این زبان برنامه نویسی مجموعه زیادی از ابزارهای داخلی  و ویژه ای را در اختیار کاربران خود قرار داده است که شامل:

 • ابزار قالب ساز.
 • پکیجی برای مدیریت در خصوص زبان برنامه نویسی دارت.
 • ایجاد ترنسپایلر و کامپایلر های گوناگون.
 • ابزار تجزیه کننده.

 

کاربرد دارت

 • از طریق این زبان برنامه نویسی کاربران می‌توانند اپلیکیشن های کنسولی تهیه نمایند.
 • با استفاده از آن می‌توانند نرم‌افزارهایی برای موبایل تهیه کنند.
 • می توانند از طریق آن وب اپلیکیشن بسازند.

 

مزیت های زبان برنامه نویسی dart

 • کاربران می توانند در سریع ترین زمان آن و آسان ترین راه این زبان برنامه نویسی را آموزش ببینند.
 • مقاله ها و اسناد زیادی در رابطه با این زبان با ترجمه های گوناگون در اختیار کاربران قرار گرفته است.
 • می توان گفت یک زبان پایدار است و خروجی های با کیفیت را برای کاربر تولید می کند.
 • و می توانید نرم افزارهایی تحت وب ساخته و به کاربران خود این امکان را دهید تا بدون آن که نرم افزار را بر روی سیستم خود نصب کنند از آن استفاده نمایند.

 

معایب زبان برنامه نویسی دارت

 • اگرچه مقاله های زیادی در رابطه با این زبان برنامه‌نویسی موجود می باشد ولی برای رفع خطاهای احتمالی آن در حین انجام پروژه اطلاعات کافی وجود ندارد.
 • زمان همچنان در حال بهینه سازی و تغییر می باشد و کاربر اگر آن را آموزش ببیند ممکن است است به دلیل تغییرات به وجود آمده در آن مبحث را دوباره به روز نمایند.
 • برای این نرم افزار پشتیبانی بومی امکان پذیر نمی باشد.

 

دانلود رایگان کتاب آموزش برنامه نویسی دارت Dart

 

جمع بندی

این زبان برنامه نویسی به کاربران کمک می کند تا صفحاتی قدرتمند و با کیفیت را تهیه کرده و در اختیار افراد قرار دهند.

 

تجربیات کار خود با زبان برنامه نویسی Dart را در بخش نظرات همین همین نوشته برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]