عضو کانال تلگرام ما شوید.

EHS چیست و چرا مهم است؟

EHS چیست و چرا مهم است؟
EHS چیست و چرا مهم است؟

EHS چیست و چرا مهم است؟

در دنیای شرکت‌ها، شرکت‌ها اغلب دارای یک بخش EHS هستند که بر رعایت مقررات تمرکز دارد. اما EHS چیست؟ و چرا اینقدر مهم است؟

 

EHS چیست؟

EHS مخفف Environment, Health & Safety است. محیط زیست، دنیای طبیعی اطراف شماست و در زمینه انطباق، “E” EHS مقرراتی را نشان می دهد که برای حفاظت از محیط زیست طراحی شده اند. “S” به مقررات در نظر گرفته شده برای محافظت از ایمنی کارکنان در محل کار و “H” سلامت کارکنان است. اغلب H و S با هم ادغام می شوند و توسط یک آژانس تنظیم می شوند، در حالی که E توسط یک آژانس محیطی خاص تنظیم می شود. در دنیای شرکت ها، شرکت ها اغلب دارای یک بخش EHS هستند که بر رعایت محیط زیست، بهداشت و ایمنی تمرکز دارد. مشاغلی که در این بخش قرار می گیرند معمولاً متخصصان محیط زیست، بهداشت و ایمنی یا سایر عناوین مشابه هستند. ممکن است مدیران EHS در مراکز مختلف در سراسر جهان مستقر شوند و این مدیران ممکن است به یک مدیر EHS سطح بالا گزارش دهند.

 

EHS، SHE، HSE: تفاوت چیست؟

EHS یک اصطلاح آمریکای شمالی، به طور خاص آمریکایی است. بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) و تغییرات دیگری مانند ایمنی، بهداشت و محیط زیست (SHE) در بریتانیا و کشورهای اروپایی یافت می شود. برخی از سازمان ها کیفیت را به ترکیب اضافه می کنند، بنابراین ممکن است EHSQ و سایر تغییرات را نیز مشاهده کنید. این به سادگی یک تفاوت در کلمات اختصاری است که به معنای نشان دادن همان مفهوم است. با این حال، هنگام کار در نقاط مختلف جهان، عاقلانه است که به قراردادهای مخفف استفاده شده حساس باشید. احتمالاً دلیل این تفاوت ترجمه به زبان مادری است، با این حال، جایگزین دیگر این است که اصطلاحات با نام آژانس های حاکم بر مقررات در هر کشور مطابقت دارند. به عنوان مثال، در ایالات متحده، اداره ایمنی و بهداشت شغلی آژانس مربوطه است. در بریتانیای کبیر، اداره بهداشت و ایمنی آژانس مربوطه است.

 

چرا EHS اینقدر مهم است؟

  • EHS مهم است زیرا از محیط زیست محافظت می کند: بخش‌های EHS و سیاست‌های مربوط به آن‌ها از این جهت مهم هستند که شرکت‌ها را قادر می‌سازند تا تجارت را به شیوه‌ای مسئولانه از نظر زیست‌محیطی انجام دهند. بسیاری از صنایع “کثیف” مانند تولیدات سنگین، محصولات ارزشمندی تولید می کنند اما در عین حال بر پاکیزگی هوا، آب و زمین در مجاورت تاسیسات صنعتی تأثیر می گذارند. هدف بخش های EHS مدیریت انطباق با مجموعه وسیعی از قوانین زیست محیطی است که از منابع زیست محیطی برای همه شهروندان محافظت می کند.
  • EHS مهم است زیرا از کارکنان محافظت می کند: منظور از مؤلفه ایمنی EHS محافظت از کارکنان در برابر خطرات محل کار است. کارفرمایان در ایالات متحده موظف به محافظت از کارکنان خود در برابر خطراتی هستند که باعث مرگ یا آسیب جسمی جدی می شود (قانون OSH 5(a)(1)) و الزامات خاص تری وجود دارد که کارفرمایان باید از آنها پیروی کنند. برای اطمینان از ایمنی کارکنان قانون کار فرانسه به طور مشابه از کارمندان محافظت می کند و به آنها اجازه می دهد تا کارفرمایان خود را از خطرات سلامت و ایمنی خود مطلع کنند. قوانین در کشورهای مختلف متفاوت است، اما اصل اساسی یکسان است: ایمنی کارکنان و مسئولیت کارفرما برای ایمن نگه داشتن کارکنان در محل کار. سیاست های EHS بخش مهمی از مسئولیت شرکت است.

بخش‌های EHS اغلب یک خط‌مشی کلی EHS دارند که بر رویکرد شرکت به EHS و به طور کلی پایداری حاکم است. این خط مشی مشابه سیاست منابع انسانی است زیرا دستورالعمل هایی را برای شرکت تعیین می کند که باید از آنها پیروی کند. خط‌مشی‌های EHS با سیستم‌های مدیریت کلی EHS در شرکت همسو هستند. بنابراین، EHS مهم است زیرا به ساختار رویکرد بسیاری از شرکت‌ها به پایداری و مسئولیت‌پذیری سازمانی تبدیل شده است.

EHS پویا است. با انبوهی از پیشرفت‌های نظارتی هر ساله، شاغلین باید در مورد تغییراتی که بر وظایف شغلی آنها و عملکرد EHS شرکت آنها تأثیر می‌گذارد، به‌روز باشند. EHS اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است، زیرا آگاهی جهانی از نیاز به کاهش ردپای محیطی شرکت، حساسیت به حقوق کارگران و تاکید بر محیط های کاری سالم وجود دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]