عضو کانال یوتیوب ما شوید.

سورپرایز جیمیل با ظاهر جدید!

سورپرایز جیمیل با ظاهر جدید!
سورپرایز جیمیل با ظاهر جدید!

سورپرایز جیمیل با ظاهر جدید!

تغییر رابط کاربری سرویس جیمیل به مناسبت 18 سالگی

جیمیل با بیش از 2 میلیارد کاربر، یکی از اصلی ترین خدماتی است که گوگل به کاربران خود ارائه می دهد. این شرکت از زمان آغاز به کار در سال 2004، همواره در مسیر رشد قرار داشته و به مناسب 18 سالگی، ظاهر جدیدی به خود گرفته است.

 

سورپرایز جیمیل با ظاهر جدید!

ظاهر جدید جیمیل

جیمیل در ابتدا سرویسی با فضای ذخیره سازی یک گیگابایتی بود؛ ولی اکنون، به سرویسی کاملا مجهز با ابزارهای ارتقاء یافته تبدیل شده که ارسال و دریافت ایمیل را به راحت ترین روش ممکن برای کاربران خود فراهم کرده است. اکنون آپدیت جدیدی برای سرویس ایمیل گوگل ارائه شده است که Google Workspace را با بهترین ویژگی و امکانات در اختیار کاربران خود قرار می دهد. علاوه براین، نماد جیمیل در آپدیت جدید تغییر کرده و ظاهر امروزی به خود گرفته است. در طول زمان، این غول جستجوی اینترنت، همیشه سعی داشته است که بستری آسان و مناسب برای ارتباطات دیجیتال کاربران خود با ابزارهای جدید و پیشرفته ایجاد کند. گوگل در اوایل سال جاری اعلام کرد که در نظر دارد، تمام ابزارهای خود را در اختیار کاربران قرار دهد.

 

تغییرات سرویس جیمیل 2022

اکنون در به روز رسانی جدید، این قابلیت ارائه شده است و کاربران می توانند به طور مستقیم به Chat ،Spaces و Meet دسترسی داشته باشند؛ البته برای استفاده از نمای جدید، باید Chat را فعال نمایند. کاربران همچنین می توانند از طریق تنظیمات، قسمت دسترسی مستقیم به ابزار ها را شخصی سازی کنند. کاربران در طی چند هفته آینده، به رابط کاربری جدید مبتنی بر طراحی متریال 3 گوگل دسترسی خواهند داشت، اما کسانی که ظاهر فعلی را ترجیح می دهند، می توانند همچنان از ظاهر کنونی آن استفاده نمایند. جیمیل همچنان با قدرت به مسیر خود ادامه داده و ابزارهای بیشتری نظیر Smart Compose و Search Chips و … را برای کابران خود ارائه خواهد داد.

 

گوگل درمورد تغییرات جیمیل چه می گوید؟

ظاهر جدید جیمیل اکنون برای همه در دسترس است! گوگل می گوید که از فوریه پیشرفت به روزرسانی رابط کاربری Google برای Gmail را دنبال کرده و همانطور که قول داده بود، این شرکت می گوید اکنون برای همه کاربران Gmail در دسترس است. این کار دوباره Meet، Chat و Spaces را به عنوان بخشی از تجربه کلی به هم نزدیک می کند و شامل عناصری از Google’s Material Design 3 است. البته که به همین جا ختم نمی شود و می گوید که در اواخر امسال، ما باید شاهد پیشرفت هایی در Gmail برای کاربران تبلت، پشتیبانی بهتر از شکلک ها و ویژگی های دسترسی بیشتر، در میان سایر ارتقاها باشیم.

 

چگونه تغییرات جیمیل را فعال کنیم؟

اگر از Gmail برای کار استفاده می کنید، ممکن است قبلاً در حساب شما منتشر شده باشد. برای کسانی که نمی توانند این تغییر را تحمل کنند، می توانند انصراف دهند و حداقل در حال حاضر به ظاهر قبلی خود برگردند. اگر چت را فعال نکرده اید، همچنان ظاهر جدید را خواهید داشت، اما به طور پیش فرض در نمای فقط Gmail، و اگر از برخی یا هیچ کدام از آن برنامه ها استفاده نمی کنید، می توانید آن ها را از صفحه غیرفعال یا فعال کنید. منوی تنظیمات سریع اگر می خواهید به عقب برگردید، پیروی از دستورالعمل های Google بسیار آسان است:

  • در بالا سمت راست، روی تنظیمات کلیک کنید.
  • در قسمت تنظیمات سریع، روی بازگشت به نمای اصلی Gmail کلیک کنید.
  • در پنجره جدید روی Reload کلیک کنید.

رابط کاربری به روزرسانی شده، دکمه های Mail، Meet، Spaces و Chat را به جای نمایش چندین مکالمه از هر یک در فهرست، به یک فهرست در بالای ریل سمت چپ منتقل می کند. بدون اینکه همه چیز را به طور همزمان روی صفحه نمایش داشته باشید، همچنان به راحتی قابل دسترسی هستند، و می توانید به سرعت وارد یک مکالمه در هر بخش شوید، زیرا وقتی روی نماد آن قرار می گیرید، فهرستی ظاهر می شود. این تغییرات بخشی از رویکرد جدید کلی Google به مجموعه Workspace (از جمله Docs، Sheets و غیره) است که قرار است سبک یکپارچه تر و ویژگی های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی مانند بهبودهای جستجوی Gmail را که به تازگی اعلام شده است، ارائه دهد.

منبع: https://www.theverge.com/2022/7/27/23281237/google-gmail-redesign-ui-opt-out-chat-meet-spaces

 

ویدیوی زیر را از کانال یوتیوب گوگل ببینید:

اگر نمی توانید ویدیو را ببینید احتمالا به علت عدم دسترسی یوتیوب می باشد.

 

نظر خودتون رو در ارتباط با ظاهر جدید GMAIL در بخش نظرات همین نوشته برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]