عضو کانال یوتیوب ما شوید.

گوگل آلرت چه کاربردی دارد؟ Google alrets چیست؟

گوگل آلرت چه کاربردی دارد؟ Google alrets چیست؟
گوگل آلرت چه کاربردی دارد؟ Google alrets چیست؟

گوگل آلرت چه کاربردی دارد؟ Google alrets چیست؟

یک ابزار و قابلیت جدید گوگل می باشد که بیشتر افراد در رابطه با آن اطلاعاتی و شناختی ندارند گوگل آلرت یک سیستمی است که می تواند تمامی خبرهای جدید را بسته به موضوعی که کاربر انتخاب می کند برایشان ایمیل می شود. برای فهم بهتر می توان گفت اگر کاربری بخواهد در رابطه با یک موضوع اطلاعاتی که از نماید می‌تواند از طریق این ابزار اطلاعات و خبر جدیدی در رابطه با آب موضوع منتشر شد به کاربر اطلاع دهد این کار باعث می شود تا کاربر مدام به گوگل سر نزند و تنها کاری که می کند آن است که موضوع مورد نظر و بازه زمانی خود را در آن تنظیم کرده تا این نرم افزار بتواند اطلاعات مورد نیاز کاربر را به ایمیلشان ارسال نماید.

در حقیقت یک ابزار رایگانی است که می تواند کلمات کلیدی مهم را به کاربران نشان داده و کاربران بتوانند از طریق آن ها سطح سایت خود را بالا برده و سئو وب سایت خود را بهبود ببخشند.

گوگل آلرت چه کاربردی دارد؟ Google alrets چیست؟

مزیت های استفاده از گوگل آلرتس

 • می توانید اخبار و حوادث و اطلاعات مرتبط با آن ها را دنبال نمایید.
 • می توانید وضعیت یک خدمات و با صنعت خاص را پیگیری کنید.
 • کاربران می توانند اشخاص خبرساز و افراد معروف را دنبال کرده و در رابطه با آن ها اطلاعات کسب کنند.
 • در رابطه با رشته ی مورد نظر اطلاعات کسب نمایید.

 

کاربرد گوگل آلرتس

 • پیگیری اسامی در اینترنت

  یک سری از افراد خواهان آن هستند که بدانند چه کسی از آن‌ها و یا رئیسشان در صفحه اینترنت حرف می زنند برای این کار کافیست اسم مورد نظر خود را در گوگل آلرت مانند یک هشدار درآورده تا زمانی که آن اسامی در گوگل وارد شد به کاربران اطلاع داده شود این کار باعث می‌شود تا افراد بتوانند به یک شهر  و وضعیت موجود در آن نظارت داشته باشند.

 • نظارت بر رقبا

  کاربران می توانند اسم شرکت و رقبای موجود در بازار را وارد این نرم افزار کرده و تا بتوانند از اوضاع رقبای خود در اینترنت با خبر شوند.

 • نظارت بر برند شرکت

  آن ها می توانند از طریق گوگل آلرتس به شرکت خود نظارت داشته باشند و این نرم افزار آن ها را در جریان صحبت ها و گفتگو هایی که  در رابطه با شرکت مورد نظر می شود قرار گیرند.

 

نکات کلیدی کار با Google Alerts

از طریق یک سری تنظیمات کاربران می‌توانند بهره برداری بهتری از آن داشته باشند برای مثال:

 • سعی نمایید در کلمه یا عبارت مورد نظر غلط املایی نداشته باشید.
 • می توانید در آن کوئری های مختلفی را تنظیم نماید و هزاران هشدار به آن اضافه کنید.
 • جمله ها و کلماتی می خواهید وارد گوگل کنید سعی کنید با جزئیات بیشتری ثبت کنید تا بتواند اطلاعات کامل تری در دسترس تان قرار دهد.

 

جمع بندی

بطور کلی می توان گفت این نرم افزار می تواند کاربران را در اطلاع موضوع مختلف و اتفاق هایی که در اینترنت می افتند قرار داده و کاربران بتوانند هشدار های دلخواه خود را از طریق جیمیل دریافت نمایند و با سرعت بیشتری به اطلاعات خود دسترسی پیدا کرده و بتوانند در پلتفرم ها عملکرد بهتری داشته باشند.

 

 

تجربیات کار خود را با این سرویس کمپانی گوگل در بخش نظرات همین نوشته برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]