google authenticator چیست؟ کاربردش چیست؟

google authenticator چیست؟ کاربردش چیست؟
google authenticator چیست؟ کاربردش چیست؟

google authenticator چیست؟ کاربردش چیست؟

در این روز ها اکانت های مجازی نقش مهمی  در زندگی ما دارند و افراد زیادی هستند که از اکانت های مجازی خود استفاده‌های مهم و تجاری  می کنند، در این اوضاع  دسترسی افراد فرصت طلب و سواستفاده گر به اطلاعات شخصی و کاری این افراد می‌تواند یک مشکل  جبران ‌ناپذیر را برای آن ها به وجود بیاورد، حتی اگر اکانت شما و اطلاعات درون آن کاری و تجاری نباشد به دلیل مسائل شخصی این موضوع همچنان حائز اهمیت است .در روزهای اول یک پسوورد برای تأمین امنیت حساب کاربری کفایت می کرد اما در این روزها ، با پیشرفت سریع علم برای اکانت های خود همه باید احراز هویت دوم را به عنوان یک لایه امنیتی اضافی تنظیم کنند.

رمز عبور معمولی اولین لایه  امنیت و تایید هویت دو عاملی لایه دوم امنیت برای حساب های آنلاین شماست ، تایید هویت دو عاملی یک کد است که اثبات میکند شما صاحب حساب هستید و باید به وب  مورد نظر وارد شوید که دو راه برای بدست آوردن کد تایید هویت دوم  وجود دارد یکی با استفاده از برنامه تأیید اعتبار. مانند  google authenticator ، و دومی دریافت پیام در تلفن همراه که به دلیل کلون کارت سیم کارت توصیه نمی شود و  مطمئن ترین روش یک برنامه تأیید اعتبار می باشد .

تأیید هویت گوگل این کمک را به شما می کند،این نرم‌افزار ایجاد رمز یک بار مصرف سازمان گوگل برای درست کردن لایه امنیتی بیشتر اکانت کاربران، تدوین شده‌ است. این برنامه  به صورت کاملا رایگان برای نسخه های اندروید و آی او اس و بلک بری  برای وارد شدن به اکانت گوگل یا ابزار های دیجیتالی دیگری که از پسوورد دومرحله‌ای استفاده می‌کنند قابل استفاده است،

اپلیکیشن تأیید هویت یک اپ تلفن همراه هوشمند است که هر 30 ثانیه به طور اتوماتیک کدهای مرحله ی دوم جدید را برای هر یک از حساب های درست  شده شما تولید می کند که شما باید قبل از به پایان رسیدن زمان کد و درست کردن  یک کد جدید لازم است کد صحیح نشان داده شده در صفحه تأیید اعتبار را وارد باکس  ورود به وب سایت یا اکانت خود کنید.

 

google authenticator چیست؟ کاربردش چیست؟

google authenticator چیست؟ کاربردش چیست؟
google authenticator چیست؟ کاربردش چیست؟

سوالات رایج کاربران راجب google authenticator

در موقع  وارد شدن به حساب کاربری با ارور کد شش رقمی اشتباه وارد شده است مواجه می شوند

  این نرم‌افزار هر یک دقیقه  یه کد جدید را به وجود می آورد ، اگر سرعت اینترنت شما کم باشد و یا در موقع ورود سریع  عمل نکنید، امکان دارد تاریخ یک دقیقه ای  کد شش رقمی شما تمام شود و کد دیگر اعتبار نداشته باشد و احتمال دیگر آن  این است که در زمان وارد کردن حساب خود به نرم‌افزار آتنتیکیتور از آیتم وارد کردن کد بازیابی استفاده کرده باشید و کد را دستی در آتنتیکیتور وارد کرده باشید.

اشتباه وارد کردن حتی یک حرف از کد ، در نرم افزار حساب شما فعال می شود و کد هم هر یک دقیقه تولید خواهد شد، اما کد دیگر اعتبار ندارد و بایننس به شما پیغام می دهد کد شش رقمی را اشتباه وارد کردید. حتما در نوشتن کد با دقت بالا عمل کنید و این کد را چند بار چک کنید و یادتان نرود که این کد فقط یکبار به شما به نمایش داده می شود.

 

گم کردن کد بازیابی گوگل آتنتیکیتور صرافی و نداشتن نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور

این بدترین اتفاقی است که می تواند برای شما اتفاق بیفتد و متاسفانه هیچ راه حلی ندارد جز اینکه به صرافی خود ایمیل بزنید و موضوع را بیان کنید تا آن ها راه حلی پیش پای شما بگذارند.

 

گم کردن کد بازیابی گوگل آتنتیکیتور صرافی و داشتن نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور

اگر کد خود را گم کرده‌اید اما نرم‌افزار authenticator بر روی گوشی شما نصب بوده و کد ورود به شما می‌دهد،اصلا نگران نباشید. اول وارد حساب خود در بایننس شوید و وارد قسمت security شده و google authenticator خود را غیرفعال کنید، صرافی بایننس به ایمیل شما کد ارسال می کند و از شما می‌خواهد کد تولید شده در نرم‌افزار آتنتیکیتور را وارد کنید به دلیل اینکه به هر دوی آن ها دسترسی دارید می‌توانید ورود دو مرحله‌ای صرافی خود را غیرفعال کنید و پس از آن، حساب بایننس خود در نرم‌افزار را حذف کنید و مجددا مراحل ورود دو مرحله در این صرافی را طی کنید. صرافی مجددا کد جدیدی به شما می دهد  و این دفعه کد را در محل امنی نگهداری کنید.

 

اگر نیاز به بالا بردن امنیت اکانت های خود در شبکه های اجتماعی دارید خواندن نوشته های زیر به شما توصیه می شود:

 

نتیجه گیری

این نرم‌افزار گوگل آتنتیکیتور یکی از اپلیکیشن های مفید برای امنیت حساب کاربری در صرافی‌های ارز دیجیتال و حساب های شما است که ورود دو مرحله‌ای را برای کاربران خود فعال  کرده‌اند این اپ برای هر سایتی که به احراز هویت دو نیاز دارد قابل استفاده است و می توانید از آن استفاده کنید.

 

 

اگر سوالی در ارتباط با کار این نرم افزار دارید در بخش نظرات همین نوشته آن را از ما بپرسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]