عضو کانال یوتیوب ما شوید.

گوگل داکس چیست؟ google docs چه کاربردی دارد؟

گوگل داکس چیست؟ google docs چه کاربردی دارد؟
گوگل داکس چیست؟ google docs چه کاربردی دارد؟

گوگل داکس چیست؟ google docs چه کاربردی دارد؟

نرم افزار میتواند جایگزین نرم افزار آفیس باشد که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد این نرم افزار امروزه توانسته است با مایکروسافت رقابت کند کاربران این نرم افزار را جایگزین نرم افزار هایی مثل اکسل پاورپوینت و یا ورد کنند زیرا رابط کاربری بسیار ساده و آسان تر دارد و همچنین قدرتمند تر از مایکروسافت عمل می کند تنها تفاوت این نرم افزار با نرم افزارهای آفیس یعنی این نرم افزار کاملاً آنلاین بوده و برای کار با آن حتماً باید اینترنت داشته باشید و همه اطلاعاتی که در آن وارد می کنید در فضای اینترنت و یا could ذخیره و اجرا می شود.

 

گوگل داکس چیست؟ google docs چه کاربردی دارد؟

چگونگی کار با google docs

کاربران می‌توانند به راحتی با حساب کاربری که در گوگل دارند وارد این نرم افزار شود و یا حتی می توانند با حساب جیمیل خود فعالیت خود را آغاز کند اگر حساب کاربری گوگل و یا جیمیل نداشته باشید می توانید از دیگر گزینه‌ها مانند وارد کردن تلفن همراه و یک ایمیل به آن یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید فضای ابری که در اختیار کاربران قرار می دهند این امکان را برای کاربران فراهم می سازد تا اطلاعاتشان در آن ذخیره شده دیگر نگران حذف شدن محتوای خود نمی باشند.

 

قابلیت های گوگل داکس

گوگل داکس این قابلیت را دارند تا کاربران اسنادی که در آفیس موجود می باشد را به گوگل داکس  و یا بالعکس آن را به آفیس انتقال دهند.

یکی از مهم‌ترین قابلیت هایی که google docs دارا می باشد آن است که  به کاربران این اجازه را می‌دهند تا یک سری لینک های شیر کننده و یا اشتراک گذاری ایجاد کنید و آن ها را در معرض دید کاربران دیگر قرار داده تا با استفاده از پیشنهاد داد آن‌ها اسناد خود را ویرایش نمایید.

زمانی که سندهای خود را با دیگران به اشتراک می گذارید یکسره تغییرات کوچک و بزرگ به شما اطلاع می دهند که شاید در آن زمان شما حضور نداشته باشید و ثبت و ضبط کردن آن برای شما مشکل خواهد شد به همین دلیل قابلیت دیگری که گوگل داکس قرار داده است بخش تاریخچه می باشد که کاربر می‌تواند از طریق آن تمام اتفاق هایی که در یک دوره زمانی افتاده است را ثبت و ضبط شده است را مشاهده کرده و از آن استفاده نماید.

بخش دیگری که گوگل به این نرم‌افزار اضافه کرده است ایجاد کردن توضیحات به یک متن است است که کاربر می تواند در قسمتی از صفحه که می خواهد توضیح اضافه بدهد یک حباب به نام کامنت ایجاد کرده و متن مورد نظر خود را در آنجا قرار می‌دهد تا زمانی که آن را به اشتراک گذاشت کاربران با قرار دادن ماوس بر روی آن توضیحات اضافه را مشاهده از آن استفاده می کنند.

همچنین به کاربر این امکان را می دهد تا یک سری ویرایش ها و قابلیت‌هایی را به اسناد خود اضافه کنید تا زمانی که اسناد دیگری را به گوگل داکس خود اضافه نمودید سردرگم نشده و بتوانید آن ها را سریع تر پیدا نمایید برای مثال می توانید پوشه های مشابه را رنگ و طرح مختلف داده و یا آن‌ها را بسته به موضوع های مختلف بخش بندی نمایید.

به دلیل فضای ابری بودن آن کاربران می توانند در هر جا و هر مکان با هر پلتفرمی محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشد و دیگر نیازی نباشد با خود چیزی راه می نماید.

گوگل به طور خودکار تمامی سندهایی که ایجاد می نماید را در تاریخچه بر اساس تاریخ سیو می نماید این کار باعث می شود اگر کاربر فراموش کرد که سند خود را ذخیره نماید محتوای مورد نظر حذف نگردد و این کار کمک زیادی به کاربران کرده است.

 

گوگل داکس چیست؟ – جمع بندی

در کل شما می توانید بدون نگرانی این نرم افزار استفاده کرده محتوای مورد نظر خود را در آن ذخیره کنید و بدانید که اطلاعاتتون هرگز از بین نخواهد رفت و در هر زمان و هر مکان که که بخواهید می توانید از آن استفاده کنید.

 

 

 

کاربرد Google Docs برای شما چه چیزهایی است؟! در بخش نظرات همین نوشته می توانید برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]