Google fit چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

Google fit چیست؟ و چه کاربردی دارد؟
Google fit چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

Google fit چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

تاریخچه

این نرم افزار توسط گوگل برای سیستم عامل اندروید توسعه یافته است؛ شرکت‌هایی نظیر ال جی، اچ تی سی، ویتینگز، موتورولا، رانتستیک و ران کیپردر نیز در توسعه ی این برنامه دخیل هستند و کاربران در این برنامه امکان این را دارند تا اطلاعات مربوط به تناسب اندام خود را از نظر فیزیکی و ظاهری انتخاب کنند و با توجه به امکانات این برنامه اطلاعاتشما در هر زمان که خواستند قابل حذف هستند.

 

Google fit چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

موبایل هایی که شرکت اپل تولید کرده حاصل گوگل فیت، امثال سنسورهای تلفن هوشمند، فعالیت های ورزشی مثل پیاده روی، دویدن و دوچرخه سواری را به صورت خودکار در محیط خود ذخیره می کند حتی می توانید برنامه کاهش وزن و اهداف ورزشی خود را در طول روز، هفته و ماه روی نمودار مشاهده کنید.

 

وارد کردن جزئیات ابتدایی در گوگل فیت

 • ارائه اطلاعات از قبیل قد، وزن، جنسیت وغیره در برنامه ضرورتی ندارد فقط برای آن که به برنامه کمک می‌کند.
 • محاسبات دقیق‌تر و کاربردی‌تری از میزان فعالیت و سوخت‌ و‌ساز بدن شما داشته باشد.
 • در هنگام راه‌اندازی برنامه اجازه تشخیص فعالیت میخواهد تا این نرم‌افزار به صورت خودکار و در هر زمان و مکانی اطلاعات میزان فعالیت شما را ضبط و محاسبه کند.
 • غیر این صورت باید به صورت دستی این اطلاعات را وارد کنید.
 • می‌توانید این قسمت را مجددا تنظیم کرده و تغییر دهید.
برای رسیدن به حداکثر سلامتی
 • به صورت هوشمند و با درنظر گرفتن  فعالیت و وضعیت جسمانی روزانه به آرامی انجام شود.
 • فعالیت می‌تواند انجام حرکات یوگا و یا ورزش‌های پرتحرک ‌تری مانند دوچرخه سواری باشد.
 • اوایل به صورت پیش فرض 60 دقیقه فعالیت در روز می باشد حتی می‌توانید به شرایط و توان خود تغییر دهید.

 

معایب گوگل فیت

با تولید اپلیکشن برای تلفن های هوشمند نمیتوانند اطلاعات قبلی در قسمت پوشیدنی های اندرویدی وارد کنند بدلیل اینکه اطلاعات پاک خواهند شد.

 

مزایای گوگل فیت

 • داده ای درباره سلامت وتناسب اندام نمایش می دهد.
 • دریافت داده های خواب دقیق.
 • هم رسانی فعایت های دلخواه در رسانه های اجتماعی.

 

شروع به کار با نرم افزار گوگل فیت

پس ار نصب اپلیکشن بعداز اینکه قوانین موافقت شده به گوگل این اجازه می دهند که دسترسی به اطلاعات و موقعیت جغرافیایی را می دهد از این به بعد می توانید روند فعالیت ورزشی روزانه و حتی موقعیت جغراقیایی را در اپلیکشن مشاهده کنید مثلا امروز ساعت هفت صبح چند قدم برای رسیدن به محل کار برداشته اید درکل، کار با google fit آسان می باشد.

 

طریقه استفاده از گوگل فیت

در گوگل فیت درمحیط وب در قسمت وبسایت حساب کاربری گوگل باز کنید توافق شرایط، سپس امکانات اپلیکشن موبایل در محیط وب می توانید داشته باشید حتی اگر موبایلتان در دسترس نباشد و از طریق وب به ثبت فعایت ادامه دهید.

 

تعیین اهداف روزانه در گوگل فیت

به طور پیش فرض، روزانه  زمان یک ساعت را برای فعالیت ورزشی را در گوگل به شما توصیه کرده، با این وجود این یک ساعت در روز ممکن است برای سطح آمادگی جسمانی هر فرد یا هر شخص خیلی زیاد و یا حتی خیلی کم تر از توان او باشد برای تنظیم این مدت زمان، با زدن روی آیکون منوی برنامه که در ناحیه ی گوشه ی بالای راست برنامه قرار گرفته است، به منوی تنظیمات و بخش “هدف های روزانه” مراجعه کنید و در این قسمت امکان این را دارید که هر روز میزان فعالیت خود را تغییر دهید یا میزان قدم های که پزشکان به افراد بالغ، حداقل ده هزار قدم برای داشتن بدنی سالم  روزانه توصیه می کنند انجام دهید.

 

شخصی سازی تنظیمات گوگل فیت

بعد آنکه حساب کاربری خود را ساخته و اهداف روزانه تان را تغییر دادید، نوبت  شخصی سازی اپلیکیشن می رسد با فشردن آیکن منو وارد بخش تنظیمات می شوید و برای وارد کردن قد و وزن خود در طول زمان روند کاهش وزن خود را روی نمودار مشاهده کنید واحد وزن هم از پوند به کیلو گرم در نظر بگیرید.

 

اضافه کردن یک فعالیت در گوگل فیت

اگر نمی خواهید که هنگام ورزش تلفن هوشمندتان را به همراه داشته باشید فقط کافی است که با انتخاب گزینه فشردن منو بعد از ورزشتان، اطلاعات مربوط به آن را به صورت دستی وارد اپلیکیشن کنید مدت زمانی که صرف پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا سایر فعالیت ها، یکی را از میانشان  انتخاب کرده و  وارد گوگل فیت کنید، با این کار گوگل مدت زمان سپری شده فعالیت ها را وارد حساب کاربری میکند و تخمین میرند حتی گوگل فیت قابلیت افزودن فعایت جدید را می دهد براساس مدت زمان  سختی و فشار آن به شما امتیازمی دهد و حتی مسافت طی شده، مقدار کالری سوزانده شده داشته باشید.

 

مشاهده اطلاعات در گوگل فیت

وبسایت گوگل فیت اطلاعات مربوط به فعالیت های ورزشی روز، هفته و ماه گذشته شما  قابل مشاهده هستند در صفحه اصلی اپلیکیشن موبایل گوگل فیت،  روی گزینه see graph detail کلیک کنید. حالا  می توانید بین روز، هفته و ماه سوییچ کرده و با منوی سمت راست،  به همین راحتی میتوانید زمان فعالیت و تعداد قدم ها را مشاهده کنید و درپایین نمودار اصلی، گزینه ای برای قرار گرفتن نموداری فرعی برای وزن و ضربان قلب نیز در نظر گرفته شده است.

 

اتصال سایر اپلیکیشن ها به google fit

اپلیکیشن های ورزشی ساخته استودیوهایی مثل strava،wwithings ،runtastic ،runkeeper  و noom coach می توانند به گوگل فیت متصل شده تا کلیه فعالیت های ورزشی خود را به صورت یکجا ببینید در حال حاضرهنوز آپدیتی برای هیچ کدام از اپلیکیشن های فوق برای سازگاری با گوگل فیت تولید نشده است.

 

پاک کردن اطلاعات شخصی از گوگل فیت

اگردوست ندارید که گوگل، اطلاعات پیاده روی یا ورزش ثبت کند، کافی است به بخش تنظیمات مراجعه کرده و از delet History  استفاده کنید. با این کار کلیه فعالیت های ورزشی از گوگل فیت پاک میشود فقط به این نکته توجه کنید ممکن است مشکل در کارکرد اپلیکیشن های متصل به گوگل فیت شود.

 

حلقه‌ها در گوگل فیت

به صورت حلقه ای نشان دهنده تا چه اندازه به هدف روزانه نزدیک هستید گوگل فیت یه رابط کاربردی  زیبایی به طراحی حلقه ای تشکیل داد و حتی امتیاز بیشتری به مدت زمان قلبی اهدا میکند درصورتی که افزایش روزانه داشته باشید.

 

 

جمع بندی

توسط اپلیکشن google fit زندگی دیجیتالی و راحتی می توانیم داشته باشیم و در مرور زمان از ارتقای آن می توانیم بهره ببریم مثل کنترل خواب و امثال آن و همچنین کارهای دشوار زندگیمان هموار شود این اپلیکشن به ما کمک می کند یه چیز ساده مثل کارهای ورزشی تحت کنترل و بدون هیچ مانعی انجام شود.

 

در ارتباط با تجربه ی کار خود با این نرم افزار در بخش نظرات همین نوشته برای ما بنویسید.

سلامت باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]