عضو کانال تلگرام ما شوید.

Lolcat چیست؟

Lolcat چیست؟
Lolcat چیست؟

Lolcat چیست؟

لول کت یا Lolcat، شامل میم یک یا چند گربه است. متن تصویر اغلب خاص و عمداً از نظر دستوری غیر رسمی و عامیانه است و به عنوان lolspeak شناخته می شود.

Lolcat یک کلمه مرکب از مخفف اختصاری LOL (با صدای بلند خندیدن) و کلمه “cat” به معنای گربه است. مترادف lolcat گربه ماکرو یا گربه میم است، زیرا تصاویر یک نوع ماکرو تصویر و همچنین ژانر معروف میم هستند. Lolcats معمولاً برای به اشتراک گذاری عکس و سایر انجمن های اینترنتی طراحی می شوند.

 

Lolcat چیست؟

تاریخچه لول کت؛ لول کت چگونه به وجود آمد؟

عکاس پرتره بریتانیایی هری پوینتر یک سری carte de visite ایجاد کرد که در آن گربه ها در اوایل دهه 1870 در موقعیت های مختلف عکس می گرفتند. او معمولاً متن سرگرم کننده ای را برای افزایش جذابیت آن ها اضافه می کرد.

اولین استفاده ثبت شده از اصطلاح “lolcat” در 4chan، یک تابلوی تصویر ناشناس استفاده شد. کلمه “Lolcat” از ژوئن 2006 استفاده می شد و نام دامنه lolcats.com در 14 ژوئن 2006 ثبت شد. محبوبیت آن ها از طریق استفاده در انجمن هایی مانند چیزی وحشتناک گسترش یافت. روزنامه نیوز ژورنال می گوید که “برخی از گربه ها به سایت 4chan برمی گردند، که تصاویر گربه های عجیب و غریب روزهای شنبه یا” شنبه ها “را نشان می دهد.” ایکنبورگ می افزاید که تصاویر “سالهاست در اینترنت با برچسب های مختلف می چرخند ، اما تا اوایل 2007 با ظهور I Can Cheezburger؟”اولین تصویر در “I CAN HAZ CHEEZBURGER ؟ ” در 11 ژانویه 2007 ارسال شد و ظاهراً از وب سایت Something Awful بود.

 

اصطلاح lolcat در ایالات متحده

اصطلاح lolcat در ایالات متحده هنگامی که توسط Time پوشش داده شد، توجه رسانه های ملی را به خود جلب کرد و نوشت که پدیده های غیر تجاری از این دست به طور فزاینده ای نادر هستند. در دسامبر 2014، کلمه lolcat وارد فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد شد و در نسخه آنلاین آن ظاهر شد. همان طور که گفتیم Lolcat یک کلمه ترکیبی است که از “lol” و “cat” ساخته شده است. “Lol” مخفف “Laugh out Loud” یا “Laughing out Loud” است. بنابراین، lolcats به منظور خنده دار و شامل شوخی است. تصاویر Lolcats شامل یک عکس از یک گربه با یک عنوان بزرگ است که مشخصاً با فونت بدون سریف سنگین مانند Impact یا Arial Black تنظیم شده است. گاهی اوقات تصویر به صورت دیجیتالی برای تأثیرگذاری ویرایش می شود.

زیرنویس به طور کلی به عنوان یک گفتاری شامل یک نظر از گربه یا به عنوان توصیف صحنه نمایش داده شده عمل می کند. زیرنویس عمداً با انحراف از املا و دستور زبان انگلیسی نوشته شده است،  شامل “افعال عجیب و غریب پیوند خورده، اما تمایل به همگرایی با مجموعه جدیدی از قوانین در املا و دستور زبان” است.  این متن به صورت کلیشه ای پاتوی فقیر از نظر گرامری را به زبان عامیانه اینترنتی نسبت می دهد. اغلب، زیرنویس های lolcat به شکل الگوهای عبارتی هستند. برخی از عبارات دارای منبع شناخته شده، معمولاً یک الگوی رفتاری اینترنتی معروف هستند، مانند همه پایگاه شما متعلق به ما است یا نمی خواهید در حالی که برخی دیگر ندارند. زبان لولکت ها نیز به صحبت با کودکان تشبیه شده است،  با این حال از منابع زبانی متنوعی استفاده می کند، نه فقط تقلید از صحبت با کودک.

چندین تصویر معروف lolcat و زیرنویس های تک کلمه ای وجود دارند که تغییرات و تقلیدهای زیادی را ایجاد کرده اند ، از جمله “گربه سقفی”. برخی دیگر شامل Fail (گربه ای با یک تکه پنیر فرآوری شده روی صورتش) و “I Can Has Cheezburger” (پرتره ای از یک موی کوتاه انگلیسی بریتانیایی) است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]