RSS و کاربرد های آن در طراحی کردن سایت

RSS مخفف شده ی Really Simple Syndication و معنای آن تشکیل ارتباط ساده میباشد،همچنین فرمت آر اس اس برای خروجی اطلاعات است. RSS فایلی است با فرمت خاص XML که آخرین مطالب وبلاگ ها،سایت های خبری و … میباشد و با بروز شدن سایت،فایل RSS آن هم به طور اتوماتیک و خودکار بروز میشود.برای مشاهده محتویات فایل های RSS میتوان از برنامه های مخصوص و یا سایت هایی که امکان آن را دارند استفاده کرد.

 

معرفی ده سایت پرطرفدار RSS Reader :

Rojo
فیدخوانی بسیار جالب و کاربر پسند،ولی عملکرد محدود و ضعیفی دارد.اکثر مردم از آن خوششان میاد ولی از وقتی که شرکت SixApart (شرکت بلاگ نویسی) آن را خریداری کرد،پیشرفت آن متوقف شد،همچنین این فید خوان قابلیت پخش فایل چند رسانه ای را ندارد.

FeedDemon
در پیدا کردن مطلب های جدید و نمایش عکس ها عملکرد خوبی دارد ولی نقطه ضعف آن پخش نکردن فایل های چند رسانه ای است.

Feed Lounge
خیلی سریع بین کاربران معروف شد.ولی وقتی همه سایت هایی که فید را به صورت رایگان میخوانند،لزومی نداشت که برای انجام دادن این کار ماهانه مبلغی را پرداخت.مطلب های جدید را رهگیری و همچنین عکس ها را خیلی خوب نمایش میدهد ولی مشکلی که دارد این است که اجازه پخش فایل های چند رسانه ای را در داخل خودش نمیدهد.

Newsgator Online
این سایت در عرضه فید خوان های FeedDemon و NetNewsWire بسیار موفق بوده،همچنین یک فیدخوان رایگان در کارنامه اش دارد.همه این برنامه ها باهم سازگار هستند و از طربق گوشی تلفن همراه هم قابل دسترسی میباشند.با وجود داشتن ویژگی های زیاد همچنان قادر به پخش فایل های صوتی و ویدیویی نیست.

NewsFire
برنامه فید خوان جذاب برای کامپیوتر های MAC.بسیار سریع است و میتواند فایل های ویدیویی را داخل خودش پخش کند ولی قادر به پخش فایل های صوتی نیست،همچنین خیلی انعطاف پذیر است که شما را مجبور خواهد کرد که خودتان را با آن هماهنگ کنید.

NetNewsWire
اولین فرزند NewsGator است،همچنین این فیدخوان برای کامپیوتر های MAC میباشد.خیلی سریع و انعطاف پذیر است ولی نمیتواند فایل های چند رسانه ای را پخش کند.

Google Reader
گوگل نسبت به رقبای خود در این زمینه بهترین عملکرد را دارد.فیدخوانی جدیدی نسبت به بقیه فیدخوان ها که توانسته اکثر کاربران را به خودش جذب کند.علت موفق بودن آن داشتن سرعت بالا،سادگی محیط کاربری است.این فیدخوان از ویدیو های YouTube پشتیبانی میکند و میتواند آن ها را پخش کند ولی فید هایی که فرمت فلش دارند را نمیتواند پخش کند.این فیدخوان برنامه پخش فایل های صوتی دارد که میتواند فید های صوتی را نیز پخش کند.

RSSOwl
این فیدخوان همه امکاناتی که میخواهید را به صورت رایگان دارد،ولی کار با آن کمی مشکل است طوری که برای عمل ساده ای مجبور به زدن چند کلید هستید.

BlogBridge
ظاهر خیلی خوبی دارد ولی کار کردن با آن سخت است و از فایل های چند رسانه های پشتیبانی نمیکند.

Bloglines
این فیدخوان با اینکه ظاهر ساده ای دارد،قوی و انعطاف پذیر است.سالها این فید خوان بین کاربران محبوب بود و به تازگی امکان پخش فایل های ویدیویی فرمت فلش به آن اضافه شده ولی از همه فرمت های ویدیویی پشتیبانی نمیکند.

مزایای RSS
ار اس اس امکانی به شما میدهد که بدون مشاهده روزانه سایت هایی که مورد علاقه شماست،از بروزرسانی و محتوای آن ها مطلع بشید.

 

امیدوارم لذت برده باشید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code