عضو کانال یوتیوب ما شوید.

سالیدورک در صنعت خورو سازی

سالیدورک چیست؟ یکی از نرم افزارهای بسیار قدرتمند مهندسی است که به طراحان صنعت خودروسازی کمک می‌کند تا بتوانند قطعات، اجزا و بدنه خودرو را طراحی کرده و پیش از ساخت آن به صورت واقعی، از منظر گرافیکی مشاهده کنند با چه چیزی قرار است روبرو شوند. یکی از بهترین آموزش‌ها برای سالیدورک در صنعت خودرو سازی متعلق به مجموعه مکتبینو است که صفر تا صد این موضوع را با هزینه‌ای بسیار ارزان در اختیار شما قرار داده تا بتوانید هر خودرویی که خواستید را با کمک آن طراحی کنید و فعالیت خود را حرفه‌ای انجام دهید.

 

سالیدورک در صنعت خورو سازی

قدم اول

اولین قدم برای یادگیری و نحوه استفاده از سالیدورک در صنعت خودروسازی این است که بتوانید با خود نرم افزار به خوبی کار کنید. . به همین دلیل پیشنهاد ما این است که ابتدا یک دوره مقدماتی سالیدورک را پشت‌سر بگذارید تا با کلیات این نرم‌افزار آشنا شوید و بدانید که قرار است با چه محیطی دست به طراحی خودرو با سالیدورک بزنید. دوره جامع سالیدورک در صنعت خودرو سازی سایت مکتبینو کار شما را در این زمینه ساده کرده و می‌توانید مقدمات این آموزش را از طریق آن نیز بیاموزید.

 

مراحل کلی طراحی خودرو با سالیدورک

برای یادگیری دوره آموزش طراحی خودرو با سالیدورک لازم است که چند مرحله را طی کنید. این مراحل شما را از یک طراح آماتور به طراحی حرفه‌ای تبدیل می‌کند، به شرط این که بتوانید به خوبی آن‌ها را بیاموزید و نکات و جزئیات هر مرحله را با دقت اجرا کنید. این 5 مرحله شامل جمع آوری داده، تحلیل داده‌ها، هم مقیاس کردن داده‌ها، استفاده از ابزارهای طراحی خودرو نرم افزار سالیدورک و در نهایت نام‌گذاری این قطعات است.

 

جمع آوری داده

در مرحله جمع آوری داده و نقشه‌های مختلف خودروها، شما باید از قبل مشخص کنید که قصد دارید چه نوع خودرویی طراحی کنید. برای همین متناسب با هدف خود دست به جمع آوری داده بزنید. داده‌هایی که مدنظر است به شکل تصاویر و نقشه‌های مختلف خودرویی است که قصد دارید آن را طراحی کنید. مثلا اگر قصد دارید یک خودروی سواری ساده طراحی کنید، بهتر است به سراغ جمع‌آوری تصاویر و عکس‌هایی که مشابه خودروی مدنظر شماست بروید و آن‌ها را منبع داده خود در نظر بگیرید.

 

تحلیل داده ها

بعد از این که عکس‌ها و تصاویر خودروی مدنظر خود را جمع‌آوری کردید، نوبت به تحلیل این تصاویر و نقشه‌ها می‌رسد. این تحلیل به شما کمک می‌کند تا بخش‌های مهم خودرویی که قصد دارید طراحی کنید را مشخص کرده و برای هر کدام الگویی جداگانه بسازید. با بررسی چندین عکس و تصویر، نقشه خودرویی که در ذهن دارید به تدریج مجسم شده و در نهایت می‌توانید به نمای کلی و نهایی آن برسید. نمایی که در آن تمام بخش‌ها و قطعات مشخص شده و بتوانید به سادگی در نرم افزار سالیدورک آن را طراحی کنید.

 

هم مقیاس کردن داده ها

مرحله سوم استفاده از سالیدورک در صنعت خودرو سازی هم مقیاس کردن داده‌هاست. این کار به این منظور انجام می‌شود که بتوانید یک مقیاس یکسان از خودرویی که مدنظر دارید به دست آورید و سپس کار طراحی آن را شروع کنید. اگر فرضا لاستیک خودرو به اندازه بدنه‌ای که در نظر گرفته‌اید نباشد، آن‌گاه مقیاسی اشتباه برای نقشه شما به دست می‌آید که طراحی آن بسیار دشوار خواهد بود. برای همین حتما این مرحله را به خوبی بیاموزید و به درستی انجام دهید. این مرحله در دوره آموزش سالیدورک در صنعت خودرو سازی مکتبینو به طور کامل توضیح داده شده است.

استفاده از ابزارهای طراحی خودرو

در مرحله چهارم شما باید با استفاده از ابزارهای مختلفی که در سالیدورک وجود دارد، دست به طراحی نقشه‌ای که تهیه کرده‌اید بزنید. ابزارهای مختلفی در سالیدورک وجود دارد که می‌توانید با آن‌ها اجزای مختلف خودروی مدنظر خود را طراحی کنید. این ابزارها به طراحی بخش منحنی، ایجاد سطوح دو بعدی، اعمال حجم به سطح ساخته شده، تقسیم سطوح ساخته شده به بخش‌های مختلف و در نهایت برش این اجزا تقسیم می‌شود. در هر مرحله از طراحی کلیت خودرو، به یکی از این ابزارها نیاز پیدا خواهید کرد و برای همین کار با همه آن‌ها را باید بیاموزید.

 

نام گذاری قطعات

نکته مهم دیگری که در پایان طراحی یا بهتر است بگوییم که در هنگام طراحی خودرو با سالیدورک باید مدنظر داشته باشید این است که در هر مرحله که دارید یک قطعه را طراحی می‌کنید، آن را در نرم افزار سالیدورک نام گذاری کنید تا ساده‌تر به همه اجزا دسترسی پیدا کنید. کار با نرم افزار سالیدورک بدون نام‌گذاری قطعات بسیار دشوار خواهد بود و برای همین لازم است که حتما این کار را انجام دهید تا بتوانید ساده‌تر به بخش‌های مختلف دسترسی داشته و کار طراحی را پیش ببرید.

 

دوره آموزش سالیدورک مقدماتی در صنعت خودرو سازی مکتبینو

اما در دوره مکتبینو قرار است با چه سرفصل‌هایی روبرو شوید؟ در این دوره به شما ابتدا الفبای کار با سالیدورک آموخته می‌شود. این که هر آیکون متعلق به چه نوع طراحی است، ابزارهای مختلف سالیدورک کدام است و در کل طراحی در این نرم افزار چگونه است، جزو آموزش‌های ابتدایی است که باید حتما آن‌ها را بیاموزید و پشت‌سر بگذارید. بعد از آموزش ابتدایی، نوبت به تمرین مثال‌های متعددی می‌رسد که در این دوره برای شما در نظر گرفته شده است. با انجام این تمرین‌ها می‌توانید به تدریج بیاموزید که طراحی خودرو در این نرم افزار چگونه است.

https://maktabino.com/product/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AF%D9%88%D8%B1%DA%A9/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]