عضو کانال یوتیوب ما شوید.

Spliting Testing چیست؟

Spliting Testing چیست؟
Spliting Testing چیست؟

Spliting Testing چیست؟

آشنایی با Spliting Testing یا تست تقسیم

تست تقسیم (که به آن تست A/B یا تست چند متغیره نیز گفته می‌شود) روشی برای انجام آزمایش‌های تصادفی‌سازی شده و کنترل‌شده با هدف بهبود معیارهای وب‌سایت، مانند کلیک‌ها، تکمیل فرم‌ها یا خریدها است. ترافیک ورودی به وب سایت بین نسخه اصلی (کنترل) و تغییرات مختلف بدون اینکه هیچ یک از بازدیدکنندگان بدانند که آنها بخشی از یک آزمایش هستند توزیع می شود. آزمایشگر منتظر است تا تفاوت آماری معنی داری در رفتار ظاهر شود. نتایج حاصل از هر تغییر مقایسه می شود تا مشخص شود کدام نسخه بیشترین پیشرفت را نشان می دهد. این روش بازاریابی اغلب برای آزمایش تغییرات در فرم‌های ثبت‌نام، صفحات ثبت‌نام، فراخوان‌ها برای اقدام یا هر بخش دیگری از یک وب‌سایت که در آن می‌توان هدف قابل اندازه‌گیری را بهبود بخشید، استفاده می‌شود. به عنوان مثال، آزمایش تغییرات در جریان پرداخت آنلاین به تعیین عوامل افزایش تبدیل از یک صفحه به صفحه دیگر کمک می کند و منجر به افزایش سفارشات برای صاحب وب سایت می شود.

انتخاب‌های ظاهراً ذهنی در مورد طراحی وب را می‌توان با استفاده از آزمایش تقسیم‌بندی عینی کرد، زیرا داده‌های جمع‌آوری‌شده از آزمایش‌ها یا از این فرضیه پشتیبانی می‌کنند یا آن را تضعیف می‌کنند که کدام طراحی بهتر عمل می‌کند. نشان دادن ROI (بازده سرمایه گذاری) برای یک پلت فرم آزمایشی را می توان به راحتی اندازه گیری کرد زیرا آزمایش ها با یک هدف قابل سنجش در ذهن ایجاد می شوند.

 

Spliting Testing چیست؟

نتایج تست تقسیم یا Spliting Testing

ابزارهای تست تقسیم به این امکان را می‌دهند که تغییرات برای گروه‌های خاصی از بازدیدکنندگان هدف قرار گیرد و تجربه‌ای سفارشی‌تر و شخصی‌شده‌تر را ارائه دهد. تجربه وب این بازدیدکنندگان از طریق آزمایش بهبود می یابد، همانطور که با افزایش احتمال انجام یک عمل خاص در سایت نشان می دهد. در صفحات وب، تقریباً هر عنصر را می توان برای تست تقسیم تغییر داد. بازاریابان و توسعه دهندگان وب ممکن است آزمایش کنند:

 • عناصر بصری: تصاویر، فیلم ها و رنگ ها
 • متن: سرفصل ها، دعوت به اقدام و توضیحات
 • چیدمان: چیدمان و اندازه دکمه ها، منوها و فرم ها
 • جریان بازدیدکنندگان: چگونه یک کاربر وب سایت از نقطه A به B می رسد

برخی از بهترین شیوه های تست تقسیم عبارتند از:

 • حذف: عناصر صفحه کمتر باعث ایجاد حواس پرتی کمتری از هدف تبدیل می شود
 • بر فراخوان برای اقدام تمرکز کنید: متن بسته به مخاطب متفاوت است
 • حداکثر جهانی را هدف بگیرید: با در نظر گرفتن هدف کلی وب سایت تست کنید، نه اهداف صفحات منفرد
 • ارائه تجربیات متقارن و ثابت: تغییرات آزمایشی را در سراسر جریان بازدیدکننده ثابت کنید تا تبدیل‌ها را در هر مرحله از فرآیند بهبود ببخشید
 • آزمایش معمولی برای صاحب وب‌سایت یا کسب‌وکار به ایجاد فرهنگ تصمیم‌گیری مبتنی بر داده‌ها که ترجیحات مخاطب را در نظر می‌گیرد کمک می‌کند. هر کلیک روی یک وب سایت یک نقطه داده از یک مشتری بالقوه است. نظرات متضاد را می توان با روش تست تقسیم بندی مورد آزمایش قرار داد و بازدیدکنندگان وب سایت تصمیم نهایی را در مورد “بهترین” طرح اعلام خواهند کرد.

 

فرآیند Spliting Testing

تست تقسیم معادل انجام یک آزمایش کنترل شده است، روشی که می تواند برای بیش از صفحات وب به کار رود. مفهوم تست تقسیم از پست مستقیم و کمپین های تبلیغاتی چاپی سرچشمه گرفت که با شماره تلفن متفاوتی برای هر نسخه پیگیری می شد. در حال حاضر، می‌توانید بنرهای آزمایشی و تبلیغات متنی، تبلیغات تلویزیونی، خطوط موضوع ایمیل و محصولات وب را تقسیم کنید. بهینه سازی وب آزمایش ابزاری است که ایجاد، اجرا و گزارش تست های تقسیم را آسان می کند. امروز آن را در وب سایت خود تست کنید. توانایی اجرای تست های تقسیمی، بازاریابی آنلاین را برای همیشه تغییر داد. اگر می‌خواهید دو نسخه مختلف یک وب‌سایت یا صفحه فرود را با یکدیگر مقایسه کنید و ببینید کدام یک در تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری یا کاربران به سرنخ بهتر عمل می‌کند، ابتدا باید اصول اولیه را بدانید. در این راهنما شما همه آنچه را که باید در مورد تست تقسیم و نحوه اجرای کمپین‌های بدون درز خودتان بدانید را خواهید یافت.

 

تست تقسیم دقیقا چیست؟

ساده بگوییم، تست تقسیم راه حلی برای انجام تست های A/B است. با مقایسه چندین نسخه از صفحات وب خود، مانند صفحات فرود یا صفحات اصلی، یک تست تقسیم به شما کمک می کند تا تشخیص دهید کدام یک نرخ تبدیل بهتری برای بازدیدکنندگان شما دارد. هنگامی که تست تقسیم راه اندازی می شود، ترافیک صفحات شما به طور تصادفی در نسخه های مختلف صفحات شما پخش می شود. عملکرد هر یک توسط نرم افزار تست تقسیم ردیابی و تجزیه و تحلیل می شود تا نسخه ای که بهترین را با بالاترین اهمیت تبدیل می کند شناسایی کند. تست تقسیم نسخه ای را که نمونه بهترین تبدیل را در آن انجام داده است، تعیین می کند.

 

تعریف Spliting Testing

در یک تست تقسیم، دو طرح از یک وب سایت یا صفحه فرود برای تبدیل مبارزه می کنند:

تفاوت بین انجام تست تقسیم و تست A/B

برخلاف تست A/B، که مستقیماً از نرم افزار AB Tasty ما کار می کند، آزمایش آدرس اینترنتی تقسیم شده، نسخه های مختلف را روی URL های مجزا میزبانی می کند. بنابراین تست تقسیم نیاز به مداخله تیم فنی شما دارد و در جایی که تست A/B از تغییرات نزدیک به نسخه اصلی استفاده می‌کند، در جایی که طراحی صفحه و محتوای نسخه جدید تفاوت چشمگیری با نسخه اصلی دارد، از تست تقسیم استفاده می‌شود. تست تقسیم در ایجاد تغییرات اساسی در طراحی وب سایت شما بسیار مفید است. به عنوان مثال، اگر به تغییر کامل طراحی صفحه اصلی خود فکر می کنید، تست تقسیم ابزار ایده آلی است که به شما در بهینه سازی تبدیل ها کمک می کند اما در آزمایش یک نسخه کاملاً متفاوت از وب‌سایت خود، بدیهی است که تغییرات اساسی ایجاد می‌کنید که به عملیات‌های back-end نیاز دارد که تیم‌های بازاریابی شما نمی‌توانند انجام دهند. تست تقسیم، که نیاز به مداخله تیم‌های فنی دارد، بهترین راه‌حل تست زمانی که تغییراتی در قسمت پشتی ایجاد می‌شود، باقی می‌ماند.

 • تست A/B، تقسیم یا چند متغیره: چگونه یک مورد مناسب را انتخاب کنیم؟
 • چرا باید تست های تقسیم را در وب سایت خود اجرا کنم؟

برای درک اینکه چرا بازدیدکنندگان شما تبدیل نمی‌شوند، مهم است که از خود بپرسید کدام محتوا مانع از تبدیل بازدیدکنندگان شما می‌شود. شهود شما کافی نیست؛ آنچه مهم است تأثیر محصول بر بازدیدکنندگان شماست. با انجام تست تقسیم، بازدیدکنندگان خود را در قلب فرآیند تصمیم گیری خود قرار می دهید. از یک طرف، نتایج به‌ دست‌ آمده از تست تقسیم‌بندی به شما کمک می‌کند تا بدانید با کدام نسخه صفحه بیشتر تعامل دارند، و از سوی دیگر، کدام اطلاعات و طراحی آنها را به مشتریان تکراری تبدیل می‌کند. تست های تقسیم نوید بازخورد کیفی در مورد تجربه کاربر را می دهد تا به شما در شناسایی موانع و بهینه سازی تونل تبدیل خود کمک کند. (چگونه از داده های کیفی برای برنامه ریزی آزمون A/B بعدی خود استفاده کنیم). با توجه به آنچه تاکنون آموخته ایم، می توان نتیجه گیری کرد که تست های تقسیمی را می توان در هر وب سایتی اجرا کرد. با ابزارهای مناسب تست a/b، نه پیچیده است و نه سرمایه گذاری بالایی. و دقیقاً به همین دلیل است که شما نیز باید سوار قطار آزمایشی تقسیم شوید! مزایا عبارتند از:

برای سایت های کم بازدید عالی است. از یک طرف، اگر وب سایت شما ترافیک پایینی دارد، آزمایش آدرس اینترنتی تقسیم شده به سادگی تنها روشی است که می توانید استفاده کنید (سایر سناریوهای آزمایش مانند تست چند متغیره به میزان معینی از ترافیک روزانه نیاز دارند). از سوی دیگر، تجزیه و تحلیل نتایج را بیش از حد آسان می کند. به سادگی دو نوع از یک وب سایت یا صفحه فرود ایجاد کنید و ترافیک را بر اساس آن تقسیم کنید. پس از آن، ببینید کدام یک تبدیل بیشتری ایجاد کرده است. بیایید آن را همانطور که هست بیان کنیم: از این گذشته، تست تقسیم به شما کمک می کند بهترین نسخه ممکن از وب سایت خود را پیدا کنید. هرچه نرخ تبدیل شما بهتر بهینه شود، میانگین ارزش سفارش شما بیشتر می شود و گردش مالی شما بیشتر می شود.

 

نحوه انتخاب بهترین ابزار تست تقسیم

از آنجایی که بهبود نرخ تبدیل سایت شما فرآیندی است که نه تنها شامل آزمایش، بلکه تجزیه و تحلیل داده‌ها و تشکیل فرضیه‌های قوی قوی است (در ادامه در مورد مراحل بیشتر بدانید)، ما فقط می‌توانیم به شما توصیه کنیم از ابزاری استفاده کنید که شامل همه ویژگی‌های ضروری است، مانند AB خوشمزه. ارائه می دهد:

 • اطلاعات بینشی: ضبط جلسه، نقشه های حرارتی و امتیازات NPS برای درک سفر مشتری.
 • تست تقسیم و MVT: ویرایشگر بصری با کاربری آسان برای ایجاد سریع آزمایش‌ها.
 • کمپین های بازاریابی: کتابخانه قالب قابل ارتقا برای کنترل مجدد وب سایت شما.
 • تجربیات شخصی: قابلیت های شخصی سازی پیشرفته برای دستیابی به مخاطبان مناسب.

به علاوه استفاده از آن آسان است. AB Tasty یک ویرایشگر بصری WYSIWYG طراحی کرده است که به شما امکان می دهد تغییرات ساده ای را با کشیدن و رها کردن و تنها با چند کلیک انجام دهید. بدون توجه به هدف، قبل از ایجاد یک کمپین آزمایشی، باید بدانید چه چیزی را می توانید آزمایش کنید و کدام سناریوهای آزمایشی برای تست های تقسیم ایده آل هستند. به طور کلی، هر زمان که تغییرات عمده ای در سایت ایجاد شود، ما تست های تقسیم را پیشنهاد می کنیم.

 

راه اندازی مجدد یک سایت کامل با Spliting Testing

تست تقسیم عملکرد بهتر و اجرای کد کمتری را برای شما تضمین می کند، زیرا می توانید صفحه جدیدی در CMS خود بسازید. هیچ اسکریپت اضافی لازم نیست. مخصوصاً برای صفحاتی که در آن تغییرات شدید را آزمایش می کنید – مانند بازنگری کامل صفحه اصلی فعلی، صفحه جزئیات محصول یا صفحات فرود مختلف مفید است.

 

تست های سنگین پشتیبان

هنگامی که می‌خواهید تست‌های سنگین پشتیبان را آزمایش کنید، مانند فرآیندهای بررسی متفاوتی که از منطق‌های صفحه فنی پیچیده استفاده می‌کنند، تست‌های تقسیم را پیشنهاد می‌کنیم. تست تقسیم نیز این کار را آسان‌تر می‌کند، زیرا می‌توانید فرآیند پرداخت جدید را در CMS و باطن خود بسازید و سپس با استفاده از AB Tasty، ترافیک را تقسیم کنید. سپس می‌توان تغییرات موفق را تقریباً بلافاصله اجرا کرد و هیچ تلاش اضافی برای توسعه‌دهندگان شما وجود ندارد، زیرا شما به سادگی صفحه جدید را تنظیم می‌کنید یا پرداخت را به صورت زنده انجام می‌دهید. تست تقسیم از طریق یک تغییر مسیر جاوا اسکریپت ساده و ناب کار می کند که بر SEO موجود شما تأثیر نمی گذارد.

به طور کلی گفته می شود که کپی کوتاه از پاراگراف های بدون پایان بهتر است. اولین برداشت ها در عرض چند ثانیه ایجاد می شود. با این حال، تا زمانی که خودتان تست تقسیم را در وب سایت یا صفحه فرود خود انجام ندهید، هرگز به طور کامل متوجه نخواهید شد. در نهایت همه چیز در مورد تصمیمات مبتنی بر داده است، درست است؟ کپی صفحه فقط جایی نیست که یک محصول یا خدمات را توضیح می دهید. کپی صفحه همچنین دعوت به اقدام، توصیفات مشتری و موارد دیگر است. یافتن موقعیت مناسب بسیار مهم است. رایج ترین قانون سرانگشتی «قانون بالای تا» است که به شما پیشنهاد می کند مهم ترین اطلاعات را در بالای صفحه خود قرار دهید. این برای اکثر وب سایت ها کار می کند، اما این تضمین نمی کند که برای اهداف تجاری فردی شما نیز کار کند. دوباره: آن را آزمایش کنید و اجازه دهید تست تقسیم تصمیم بگیرد.

 

گردش کار را ثبت کنید

هنگامی که فرآیندهای قیف کاملاً متفاوتی را آزمایش می کنید یا جریان های کاری را در مقابل یکدیگر ثبت می کنید، دوباره مطمئن شوید که از تست تقسیم استفاده می کنید. این نیاز به کد کمتری برای پیاده سازی در یک صفحه دارد و عملکرد کلی را در حین اجرای آن تست ها بهبود می بخشد.

 

مراحل حیاتی یک سناریوی تست Spliting Testing  قوی

مرحله 1: داده های وب سایت خود را مطالعه کنید

داده ها، داده ها، داده ها! یک کمپین تست تقسیم قوی داده های وب سایت شما را شروع می کند. از یک ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت استفاده کنید و نقاط ضعف را در قیف تبدیل، پرش ها و همچنین صفحات فرود برتر خود پیدا کنید. این به شما کمک می کند تا رویکرد صحیح را تعیین کنید و ایده های تست را اولویت بندی کنید.

 

مرحله 2: یک فرضیه قوی تشکیل دهید

تست تقسیم هرگز نباید بر اساس نظر یا احساس شخصی باشد. برای کمپین تست URL تقسیم شده خود، فرضی را بسازید که بر اساس آن آزمایش را پایه گذاری کنید تا در پایان بدانید که چرا نتایجی را که می بینید می بینید. یک فرضیه آزمون قوی همچنین یک هدف خاص را توصیف می کند.

 

مثالی برای Spliting Testing

در اینجا یک مثال برای کمک به شما در ایجاد فرضیه کامل آورده شده است:

اول از همه یک سوال بپرسید و به یک پاسخ مناسب فکر کنید. “چرا کاربران برای خبرنامه من ثبت نام نمی کنند؟” – “هیچ کس برای خبرنامه من ثبت نام نمی کند زیرا فرم در وب سایت من ضعیف (پنهان) شده است.” سپس، یک راه حل پیشنهاد کنید: “اگر من فرم ثبت نام را در صفحه اصلی وب سایت خود قرار دهم، کاربران بیشتری برای خبرنامه من ثبت نام می کنند.” آخرین اما نه کم اهمیت ترین، معیارهای موفقیت خود را به وضوح تعریف کنید: “من قرار دادن فرم ثبت نام در خبرنامه در صفحه اول وب سایت خود را موفقیت آمیز در نظر می گیرم، زمانی که در یک ماه آینده 10٪ افزایش ثبت نام داشته باشم.”

 

مرحله 3: فرضیه خود را آزمایش کنید

اکنون این شما هستید که باید یک تغییر ایجاد کنید و آن را در برابر صفحه اصلی آزمایش کنید. برای اینکه بفهمید کدام یک موثرتر است، از بینش خود از مرحله 1 به عنوان مبنایی برای اندازه گیری نتایج خود استفاده کنید. برای محاسبه بهترین مدت زمان آزمون، از ماشین حساب تست a/b ما در اینجا استفاده کنید.

 

مرحله 4: تصمیمات مبتنی بر داده ها بگیرید

کدام نوع از وب سایت شما بالاترین نرخ تبدیل را ارائه کرد؟ ابزارهای تست تقسیم پیشرفته مانند AB Tasty تست baysian a/b را ارائه می‌کنند که به شما کمک می‌کند تاثیر هر گونه را بر نرخ تبدیل ارزیابی کنید. با یک فرضیه آزمون قوی، یک برنده واضح وجود خواهد داشت. اگر وجود ندارد و نتایج غیرقطعی است، به شما پیشنهاد می کنیم به مرحله 2 برگردید و در فرضیه های خود تجدید نظر کنید یا از کارشناسان تبدیل ما بخواهید با توصیه هایی به شما کمک کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]