عضو کانال یوتیوب ما شوید.

Visual IVR چیست؟

Visual IVR چیست؟
Visual IVR چیست؟

Visual IVR چیست؟

پاسخ صوتی تعاملی بصری (Visual IVR) یا تلفن گویای IVR یک فناوری مورد استفاده در مراکز تماس است که درک دقیق علت تماس مشتری را آسان تر می کند و به تماس گیرنده ابزارهایی را می دهد تا به جای منتظر ماندن در صف تماس، سعی کند مشکل خود را حل کند.

 

Visual IVR چیست؟

IVR مخفف پاسخ صوتی تعاملی است، اما ازنظر تجارت، به چتر بزرگی از راه حل های ارتباطی مبتنی بر نرم افزار اشاره دارد. برخی از شرکت های IVR به مشاغل کوچک این امکان را می دهند که پیام های صوتی خودکار و تماس های مسیر را ضبط کنند، اما از عمده خدمات این شرکت ها می توان به وب سایت، بانک اطلاعاتی، یکپارچه سازی CRM، گزارش های قوی و همچنین گزینه های پردازش صورتحساب اشاره کرد.

درگذشته، IVR فقط به تماس های تلفنی محدود می شد. به طوری که در حین تماس IVR، صدای ضبط شده خودکار با مشتری تعامل دارد و در عوض، مشتری دکمه های مربوطه را برای پیمایش سیستم فشار می دهد. امروزه بسیاری از سیستم های IVR دارای قابلیت تشخیص گفتار هستند، بنابراین افراد می توانند به جای فشار دادن دکمه ها، مستقیماً با سیستم صحبت کنند، اما هنوز بسیاری از خدمات IVR با هزینه کم سیستم های پاسخ دهی را ارائه می دهند.
Visual IVR اصطلاح دیگری است که ممکن است در وب سایت شرکت های ارائه دهنده خدمات IVR مشاهده کنید. ویژوال IVR در اصل بخش اول تعامل مشتری را از طریق تلفن (مثلاً گوش دادن به دکمه های ضبط و فشار دادن) به دستگاهی مانند تلفن هوشمند یا رایانه منتقل می کند. معمولاً شرکت ها علاوه بر IVR بصری، IVR تلفنی سنتی را نیز عرضه می کنند. دلایل مختلفی برای توضیح چرایی استفاده از سیستم های IVR وجود دارند. انتخاب نوع سیستم IVR در درجه اول به میزان تماس و نحوه استفاده از IVR در کسب وکار شما بستگی دارد.

اگر مشتری از طریق تلفن هوشمند با مرکز تماس تماس بگیرد، یک منوی بصری روی صفحه ظاهر می شود که گزینه های زیادی را به تماس گیرنده ارائه می دهد. تماس گیرنده می تواند انتخاب کند که چرا تماس می گیرد – این اطمینان حاصل می کند که او به واجد شرایط ترین نماینده ای که از قبل ماهیت موضوع را می داند متصل است – یا تماس گیرنده می تواند از گزینه ها و ابزارها برای امتحان و خدمات شخصی استفاده کند. به عنوان مثال، پیشنهاد کند ویدئویی در مورد نحوه تنظیم مجدد روتر وای فای تماشا کنید.

با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از سیستم های lVR دیگر نیازی به شماره گیری ندارند و کاربران از سیستم تشخیص صدا و گفتار، برای ارتباط استفاده می کنند. تلفن گویا در واقع یک راه حل است که به مشاغل، افراد و سازمان‎ها کمک می‎کند تا تعاملات با مشتریان و شرکای خود را به این وسیله سازماندهی کنند. درواقع راه حلی است برای سازمان‎های کوچک و بزرگ که به تیم‎های پشتیبانی‎ اش کمک ‎کند تا فرایندهای برقراری تماس را به طور خودکار انجام دهند. تلفن گویای IVR یک سیستم تلفنی است که به فرد شماره‎ گیرنده برای شناسایی و تقسیم‎ بندی تماس‎ گیرندگان کمک می‎کند. این سیستم گویا پشتیبانی از مشتری را خودکار کرده است. تلفن گویا برای همه موقعیت ها کاربرد دارد.

بسیاری از شرکت ها و کسب وکارها نیاز به سازمان دهی تماس های ورودی و ارتباط با مشتریان دارند، بدین منظور با خرید سامانه تلفن گویا lVR حجم عظیمی از تماس ها را کنترل می کنند و خدمات بهتری به مشتریان ارائه می دهند که باعث افزایش میزان رضایت مشتریان خود می شوند.

 

مزایای تلفن گویای IVR

این سیستم و در واقع تلفن گویا خدماتی مثل دسترسی ایمن و راحت به اطلاعات، فکس، جمع‎ آوری شماره تلفن‎ها از سیستم ‎های پیچیده را برای مشتریان فراهم می آورد. تلفن گویا IVR این مزیت را دارد که در زمان ها و روزهای تعطیل هم خدمات ارائه بدهد. برای همین مزیت‎ها و کاربردهای فراوان، بیشتر سازمان ها برای کارکرد بهتر و بیشتر از آن استفاده می کنند. این سازمان های نیازمند عبارتند از سازمان پزشکی، اورژانس، آتش نشانی، سازمان بازرسی و وزارت کشور، شرکت خدمات دهی مثل شرکت های مسافربری، قطارها، شرکت برق، سازمان صداوسیما، وزارتخانه ها از جمله وزارت بازرگانی، موسسه های اعتباری و بانک ها. درواقع هر سازمانی که به سیستم نوبت دهی نیاز دارد مثل نوبت دهی به بیماران در بیمارستان از این تلفن گویا استفاده می کند.

 

کاربرد سیستم IVR

درواقع سامانه تلفن گویا IVR، برای همه سازمان ها کاربرد دارد. هر شرکت و سازمانی که خدمات مخصوصی را به مردم ارائه می دهد از این تلفن استفاده می کند. استفاده این شرکت ها از تلفن گویا برای خود آن ها هم سودآور است زیرا خدمات به مشتریان می رساند بدون این که آن ها را به زحمت بیاندازد. سازمان ها به دیگران خدمات می دهند بدون اینکه هزینه خاصی را متحمل بشوند. این سیستم ها خودکار و خودجوش و طبق تنظیماتی که روی آن ها می شود به دیگران خدمات می رسانند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]