عضو کانال یوتیوب ما شوید.

مزايا و معايب کسب و کار اينترنتی

کسب و کار آنلاین
کسب و کار آنلاین

کسب و کار آنلاین چیست؟

کسب و کار آنلاین یا اینترنتی (iBusiness)، به نوعي از کسب و کارها گويند که فعاليت آنها بر روي اينترنت و مبتني بر پتانسيل هاي اينترنت است.

هر کسب و کاری که در فضای اینترنت راه اندازی می شود و  کسب درآمد می‌کند کسب و کار آنلاین نامیده می شود. حال می‌پردازیم به مزايا و معايب کسب و کار اينترنتی.

 

 

مزايا و معايب کسب و کار اينترنتی

 

1-نبودن محدودیت مکانی و جغرافیایی

تمام فروشگاه های سنتی به یک مکان فیزیکی برای قراردادن تجهیزات و محصولات خود احتیاج دارند.

اما یک فروشگاه اینترنتی که بر پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کند،  می تواند تمام محصولات خود را درمعرض عموم قرار دهد بدون آنکه محدود به زمان و مکان خاصی باشد. همین گزینه یکی از بهترین مزیت‌های کسب و کار اینترنتی است که علاوه بر اینکه کاتالوگ محصولات را می توان به راحتی در معرض دید مشتری قرار داد.

 

2-هزینه بسیار پائین راه اندازی کسب و کار اینترنتی

برای بسیاری از کسب و کار های سنتی داشتن یک مکان خوب که درمعرض عموم و در یک مکان پرتردد قرار داشته باشد یک مزیت رقابتی محسوب می شود.

بنابراین اگر صاحب آن کسب و کار بخواهید کار خود را ارتقاء دهد باید در مکانی پر ترددتر فضای کاری خود را شکل دهد. تهیه یک ملک تجاری (چه رهن و اجاره و چه خرید در مراحل بعدی) در این حالت بسیار گران قیمت خواهد بود. همچنین هزینه فراوانی برای تجهیز این مکان نیز باید صرف شود.

در مقابل برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما می توانید با کمترین هزینه برای مثال با 7 هزار تومان دامنه سایت(ir.) را تهیه کنید.

همچنین با قیمت های بسیار پایین هاست سایت خود را تهیه کنید؛ چیزی در حدود 100 هزارتومن به ازای یک سال و در نهایت از یک سایت ساز رایگان مثل وردپرس استفاده کنید و با کمی آموزش سایتتان را راه اندازی کنید و بعد از رساندن سایت به ترافیک مناسب برنامه ی بازاریابی آنلاین را نیز پیاده کنید تا درنهایت بتوانید از سایت کسب در آمد کنید.

 

3-بازاریابی اینترنتی قدرتمند در کسب و کار آنلاین

یکی از مهم ترین مزایای کسب و کار آنلاین امکان استفاده فراوان از بازاریابی اینترنتی است. امروزه بازاریابی آنلاین به عنوان ابزاری قدرتمند برای موفقیت کسب و کارها فرصت های فراوانی را به آنها ارائه می دهد:

 

  • هزینه پائین بازاریابی اینترنتی در کسب و کار آنلاین

استفاده از روش ها و ابزارهای بازاریابی اینترنتی در مقابل بازاریابی سنتی بسیار ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. شما می توانید با کمترین هزینه فعالیت بازاریابی خود همچون ایمیل مارکتینگ، تبلیغات بنری، تبلیغات کلیکی و … را آغاز کنید.

حتی می توانید از رسانه های اجتماعی موبایلی و وبسایتی تا حدود زیادی به صورت رایگان استفاده کنید.

  • ارزیابی آسان بازاریابی آنلاین در کسب و کار آنلاین

شما در بازاریابی سنتی نمی‌توانید به راحتی متوجه شوید که هزینه ای که برای هر تبلیغ انجام داده اید، چه مقداری بازخورد برای شما ایجاد کرده است. تبلیغات شما چند‌بار بازدید شده اند. اثر گذاری خوبی داشته است یا نه؟ تنها ابزاری که دارید حدس و گمان خودتان است و مقداری اطلاعات پراکنده از بازخوردها. اما با ابزارهای بازاریابی آنلاین می‌توانید به صورت دقیق مشاهده کنید که هر کدام از کمپین های بازاریابی کسب و کار اینترنتی شما چه بازخورد و اثری ایجاد کرده اند.

شما بگویید! کسب و کار اینترنتی چه مزایای دیگری دارد؟

 

امیدواریم از این مقاله اطلاعات مفیدی به دست آورده باشید.

موفق و پیروز باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]