تبلیغات
میهن وب هاست

برطرف کردن اخطار Mixed Content

نویسنده : امیر

نظرات : ۰ دیدگاه

بازدید : ۷۸۰ بازدید

تاریخ : 14 آگوست 2017

همانطور که هر خود شما از سایت هایی با پروتکل امن ss یا https حفاظت شده اند توقع امنیت کامل دارید، بازدید کنندگان سایت شما هم توقع امنیت و حفاظت کامل سایت شما را در زمان دارا بودن پورتکل ssl را دارند. …

وقتی یک سایت به صورت کامل از این پروتکل در امنیت خود استفاده نکند ، مرورگر کاربران هشدار Mixed-content را نمایش می دهد .
هشدار Mixed content زمانی رخ می دهد که یک صفحه وب شامل ترکیبی از پروتکل http و پروتکل https می باشد از روی ssl، به سمت مرورگر ارسال می شود.

 

واکنش کاربران یک سایت نسبت به مشاهده خطای mixed content :

  1. برخی از کاربران این مشکل را مشاهده می کنند و بدون توجه به ادامه ی کار به آن سایت می پردازند.
  2. برخی هم هستند که این ارور برای آنها اهمیت دارد و ممکن است از استفاده از خدمات شما پرهیز کنند و این یک جور از دست دادن کاربر یا مشتری به حساب می آید که برای اعتبار یک سایت بسیار خطرناک است.

 

حل مشکلات Mixed content به زبان ساده :

مدیران وبسایت های وردپرسی می توانند بدون دغدغه ی خاصی از افزونه ی realy simple ssl استفاده کنند تا به سادگی از این مشکل رهایی یابند.

خب حالا که به این مشکل پی بردید بهترین راه برای جلوگیری از خطای Mixed content این است که در تمامی بخش های سایت خود پروتکل https را جایگزین پروتکل http کنید. این عمل را به سادگی با روش زیر می توانید انجام دهید:

  1. تمامی پیوندهای داخلی سایت خود و بخش های آن را از http به https تبدیل کنید. ( مثل لینک های منوی سایت، … )
  2. تمامی فایل های تصویری، جاوااسکریپت، css خود را در موقع آدرس دهی در خصیصه ی src از http به https تبدیل کنید. ( این عمل با یک Find & Replace ساده می توانید انجام دهید.

 

رفع مشکل محتوای ترکیبی

هنگامی که شما در صفحه ای محتوایی را پیدا می کنید که از پروتکل http به جای پروتکل https استفاده می کند، به سادگی می توانید مشکل را با اضافه کردن یک S به پایان کلمه http در لینک و تبدیل آن به کلمه ی https مشکل را برطرف کنید.
بهتر است ابتدا صفحات را با Http چک کرده و در صورتی که مشکلی بود آن صفحه را با https باز کنید.
اگر منابع خام مثل تصاویر با https در دسترس بودند می توانید تنها در کدهای خود از پروتکل https به جای http استفاده کنید.

پایدار باشید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مطالب زیر را از دست ندهید: