مشکل اعداد فارسی در کدپستی وکامرس

مشکل اعداد فارسی در کدپستی وکامرس

اگر با سیستم فروشگاهی وکامرس کار کرده باشید در کیبوردهای فارسی زبان اعداد به صورت فارسی تایپ می شوند و وقتی که در کدپستی ثبت می شود برای محاسبه ی قیمت پست در فیلد پرداخت مشکل پیش می آید که روش آن تبدیل این اعداد فارسی به انگلیسی به طور سیستمی می باشد.

در این آموزش به بررسی “مشکل اعداد کدپستی وکامرس” می پردازیم.

با ما همراه باشید.

 

مشکل اعداد فارسی در کدپستی وکامرس

مشکل اعداد کدپستی وکامرس
مشکل اعداد کدپستی وکامرس

 

اگر به طور خلاصه بخواهیم مشکل موجود در این آموزش را بررسی کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • کاربران تلفن همراه و یا کاربران تحت دسکتاپ و رایانه های شخصی وقتی از کیبوردهای فارسی استفاده می کنند ممکن است اعداد تایپ شده توسط آنها فارسی باشد.
 • تا اینجای کار مشکلی مورد توجه سایت نمی شود اما وقتی شما برای محاسبه ی قیمت مبدا تا مقصد بسته های پستی برنامه ریزی داشته باشید اینجاست که اعداد فارسی دچار مشکل عدم اعتبارسنجی فیلد ورودی می شود. (مثلا محاسبه ی بسته ی پستی پیشتاز یا سفارشی با پلاگین تاپین)

 

راه حل :
 • طبق معمول برای شروع وارد پنل سایت خود شوید. (ورود به پنل سایت های وردپرسی در حالت پیشفرض در مسیر yourdomain.com/wp-admin می باشد.)
 • در صفحه ی ورود به سایت نام کاربری و رمزعبور مدیر سایت را وارد کنید و وارد وردپرس شوید.
 • در این بخش از منوی کناری وردپرس (در نسخه ی فارسی منوی وردپرس سمت راست پنل می باشد.) به دنبال گزینه ی ووکامرس فارسی بگردید.
 • در زیر منوی ووکامرس فارسی بخش ابزارها را پیدا کنید و وارد آن شوید.
 • در این بخش سه tab با عنوان های “گزینه های اصلی”، “گزینه های قیمت” و “تسویه حساب” موجود می باشد که شما وارد بخش تسویه حساب در این بخش شوید.
بخش تسویه حساب در زیر منوی ووکامرس فارسی
بخش تسویه حساب در زیر منوی ووکامرس فارسی
 • همانطور که در تصویر بالا می بینید گزینه ی “اعداد فارسی در کدپستی” را که با گزینه ی ” برای تبدیل اعداد فارسی به انگلیسی در کدپستی تیک بزنید.” قابل تغییر  است باید تیک بزنید.
 • مشکل کدپستی در صفحه ی پرداخت و محاسبه ی قیمت مبدا تا مقصد بسته های پستی فروشگاه ووکامرسی شما رفع شد.
 • اگر در تصویر بالا دقت کنید گزینه ی “اعداد فارسی در تلفن همراه” که با گزینه ی “برای تبدیل اعداد فارسی به انگلیسی در تلفن همراه تیک بزنید.” مشخص است هم تیک خورده است که می توانید حالا که تا اینجا پیش رفتید این گزینه را هم فعال کنید؛ گزینه ای که فعال کردید وقتی کاربرد دارد که از پنل پیامکی استفاده می کنید و ممکن است ورود اعداد فارسی توسط کاربر در صفحه ی پرداخت ووکامرس برای شما دردسر ساز شود.
 • پایان.!

 

پیشنهاد نویسنده : اگر اجباری بودن فیلد ایمیل در ووکامرس باعث آزار کاربران فروشگاه اینترنتی شما شده است برای این موضوع یک راهکار ساده را از ما بخوانید…

 

طبق روال سابق اگر روش بهتری برای انجام اینکار سراغ دارید آن را در بخش نظرات این نوشته برای ما ارسال کنید.

موفق و پیروز باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code