عضو کانال یوتیوب ما شوید.

آیا سی سالگی برای یادگیری برنامه نویسی دیر نیست؟

آیا سی سالگی برای یادگیری برنامه نویسی دیر نیست؟
آیا سی سالگی برای یادگیری برنامه نویسی دیر نیست؟

آیا سی سالگی برای یادگیری برنامه نویسی دیر نیست؟

قبل از شروع، خیالتان را راحت می‌کنیم:

  • برای ایجاد یک تغییر حرفه ای حتی در میانسالی دیر نیست، سی سال، چهل و حتی پنجاه سال!
  • میانگین سنی برای تغییر شغل 39 سال است.
  • دانشمندان قبلاً فکر می کردند که توانایی های شناختی در دوران میانسالی کاهش می یابد، اما اکنون مغز را دائماً در حال تکامل می دانند.
  • اگر زمان داشته باشید و بهترین منابع را پیدا کنید، یادگیری برنامه‌نویسی کامپیوتر می‌تواند به همان اندازه که دوست دارید زمان ببرد.
  • توانایی یادگیری با افزایش سن از بین نمی رود.
  • شرکت های فناوری کارکنان در هر سنی را استخدام می کنند. آنها به توانایی‌ های شما اهمیت می دهند.

 

آیا سی سالگی برای یادگیری برنامه نویسی دیر نیست؟

آیا برنامه نویسی آینده دارد؟

به گزارش یو اس نیوز، برنامه نویسی کامپیوتر یازدهمین شغل برتر فناوری است و اداره آمار کار حدود 200000 شغل را در دهه آینده پیش بینی می کند. این بدان معنی است که فرصت های زیادی برای کدنویسان جدید برای ورود به این حوزه وجود خواهد داشت. شاید شما هم از کسانی باشید که در اواخر سی سالگی و چهل سالگی به فکر تغییر شغل افتاده و آن را سرکوب کرده‌اید، اما آیا فکر می کنید شما تنها کسی هستید که چنین احساسی دارید؟ در حقیقت، تقریباً نیمی از افراد در نظرسنجی اخیر Indeed تغییر شغلی چشمگیری داشته اند. همان گزارش همچنین می گوید که 88 درصد از این افراد پس از تغییر شغل می گویند که از زمان انجام این حرکت خوشحال تر هستند. بنابراین، واضح است که برای یادگیری برنامه نویسی کامپیوتر در سال 2023خیلی دیر نیست. علیرغم سن بالا یا نداشتن تجربه قبلی، می توانید مهارت هایی را برای دستیابی به یک شغل کامل و تمام وقت در فناوری یاد بگیرید. بیایید به نحوه یادگیری برنامه نویسی و واقعیت ایجاد تغییر شغلی بپردازیم.

 

چرا باید شغلمان را به برنامه نویسی تغییر دهیم؟

تغییر شغل در میانسالی می تواند ترسناک باشد. احتمالاً در وهله اول زمان، پول و منابع زیادی را برای شروع حرفه خود صرف کرده اید. ناگفته نماند که شما واقعاً سخت کار کرده اید. اما، شما آن احساس آزاردهنده را دارید که آنچه را که باید انجام نمی دهید. فقدان فرصت های رضایت و رشد در محل کار می تواند اثرات روانی منفی مانند کاهش انرژی و انگیزه داشته باشد. در حین کار، رضایت شغلی کم منجر به عدم مشارکت کارکنان، روحیه پایین تیم و غیبت زیاد می شود. بر اساس گزارش فوربس، بیش از یک سوم کارگران در حال برنامه ریزی برای ترک شغل خود و یافتن چیزی بهتر هستند.

با توجه به نارضایتی بسیاری از افراد در محل کار، این سوال پیش می‌آید: در مورد آن چه می‌خواهید بکنید؟ مطمئناً، می‌توانید به کار خود ادامه دهید، در جلسات بی‌معنی شرکت کنید و با آینده‌های شغلی ضعیف سرگرم شوید. یا می توانید یک قدم به جلو بردارید. شما آنچه را که می خواهید انجام دهید مشخص کرده اید: برنامه نویسی کامپیوتر. اما، شما نمی دانید از کجا شروع کنید. شما تعجب می کنید که آیا خیلی دیر شده است، چه زبان برنامه نویسی را باید یاد بگیرید یا کسی شما را در سن شما استخدام می کند.

خوشحالیم که بگوییم برای ورود به دنیای فناوری دیر نیست. با ظهور سریع فناوری های جدید، فرصت های شغلی بیشتری در بخش های مختلف وجود دارد. به عنوان مثال، یادگیری برنامه نویسی کامپیوتری می تواند فرصت هایی را در توسعه وب، علم داده و توسعه نرم افزار ایجاد کند. هر شغلی که انتخاب کنید، یادگیری کدنویسی می تواند به پیشرفت شغلی شما در این زمینه ها کمک کند. علاوه بر این، مشاغل برنامه نویسی درآمد خوبی دارند. دیگر هیچ استرسی در مورد دستمزد کم و کم ارزش بودن ندارید.

 

یادگیری برنامه نویسی چقدر طول می کشد؟

به گفته Career Karma، یادگیری اصول برنامه نویسی حدود سه تا شش ماه طول می کشد. البته این به عوامل زیادی بستگی دارد. برای شروع، برخی از افراد سریع یاد می گیرند و دانش را مانند اسفنج جذب می کنند. برخی دیگر از منابع بهتری استفاده می کنند که روند یادگیری آنها را سرعت می بخشد. صادقانه بگوییم، شما مسئول مدت زمان یادگیری کدنویسی هستید. هرچه بیشتر از خودتان استفاده کنید و از منابع بهتری استفاده کنید، سریعتر به ملزومات کدنویسی پی خواهید برد. در مجموع، انتظار نداشته باشید که در کمتر از سه ماه مطالعه تمام وقت در کدنویسی مهارت داشته باشید. بسته به اهداف حرفه ای شما، زبان برنامه نویسی ترجیحی، دانش قبلی و تعهد شما، ممکن است حتی بیشتر طول بکشد. برای این که با زبان جدید خود احساس راحتی کنید، زمان، تمرین و تکرار زیادی لازم است. این در مورد زبان برنامه نویسی مانند HTML، CSS یا Python نیز مشابه است. در واقع، برخی از مدارس ایالات متحده اکنون زبان های برنامه نویسی را به عنوان زبان های جدید می شناسند. بر این اساس، آنها در نظر دارند به دانشجویان اجازه دهند به جای یک زبان خارجی، یک زبان برنامه نویسی را مطالعه کنند. به طور کلی، چند راه اصلی برای یادگیری برنامه نویسی کامپیوتری وجود دارد که می تواند بر سرعت پیشرفت شما تأثیر بگذارد.

 

آیا می توان در سی سالگی، برنامه نویسی را خودآموز یاد گرفت؟

قطعا! خودآموزی شامل تماشای رایگان دروس در YouTube، شرکت در گروه‌های محلی Meetup برای مبتدیان، یا خواندن کتاب‌های کدنویسی است. این گزینه‌ی خوبی است، این روش معمولاً شش ماه تا یک سال طول می کشد.

اگر تصمیم دارید به مدرسه برگردید، مدرک دانشگاهی (لیسانس و/یا کارشناسی ارشد) ممکن است تا چهار سال یا بیشتر طول بکشد. برخی افراد این ذهنیت را دارند که مدرک معتبر است و ارزش تلاش را دارد. واقعیت این است که در صنعت فناوری نیازی به گفتن چیزی در مورد هزینه نیست.

بوت کمپ های کدنویسی یک سازش عالی هستند. تنها در سه تا شش ماه، شما می توانید تقریباً همه چیزهایی را که برای تغییر حرفه به توسعه وب یا مهندسی نرم افزار نیاز دارید، بیاموزید. علاوه بر این، یک بوت کمپ معتبر به شما امکان می دهد با یک نمونه کار آماده فارغ التحصیل شوید تا به کارفرمایان بالقوه نشان دهید و خدمات شغلی ارائه دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]