عضو کانال یوتیوب ما شوید.

عرضه نهال گردو در نهالستان معتبر جهاد کشاورزی در شهر های کرمان، کرمانشاه، مشهد

عرضه نهال گردو در نهالستان معتبر جهاد کشاورزی در شهر های کرمان، کرمانشاه، مشهد
عرضه نهال گردو در نهالستان معتبر جهاد کشاورزی در شهر های کرمان، کرمانشاه، مشهد

عرضه نهال گردو در نهالستان معتبر جهاد کشاورزی در شهر های کرمان، کرمانشاه، مشهد

 درختان گردو به میزان آب کمتری نسبت به بسیاری از درختان میوه نیاز دارند، این به معنای کمترین نیاز به آبیاری مکرر بوده و در مواقع کمبود منابع آبی بسیار مهم هست، علاوه بر مزیت گفته شده با داران شهر کرمان کرمانشاه و مشهد از فضای زیر درخت گردو به عنوان مزرعه یا محل داشتن مرغ‌ها و دام‌های کوچک استفاده می‌کنند، ولی دلیل اصلی محبوبیت نهال گردو مدیریت راحت نهال گردو و نگهداری بسیار آسان از آنها است، آنها نیاز به مراقبت و دخالت مکرر در طول فصول ندارند، به شرطی که کشاورزان محاله گردو را از نهالستان معتبر جهاد کشاورزی با تضمین قیمت و تضمین کیفیت خریداری کنند.

چه فرقی بین نهال گردو دیرگل و نهال گردو زود گل وجود دارد؟

کشاورزان شهر کرمان کرمانشاه و مشهد با توجه به وسعت شهری که دارند برخی از مناطق آنها دارای شرایط جوی ناپایدار در فروردین ماه است، باغداران این منطقه باید در خرید نهال گردو در کرمان توجه داشته باشند تا نهال‌های دیرگل را خریداری کنند، چرا برای مناطقی که آب و هوای ناپایدار و و بهار دیررس دارند فروش نهال گردو دیرگل توصیه می‌شود؟ تفاوت اصلی بین نهال گردو دیرگل و نهال گردو زودگل به موارد زیر مربوط می‌شود:

عملکرد نهال گردو دیر گل نهال گردو زود گل
زمان گلدهی نهال گردو دیرگل در دوره‌های بعدی سال (معمولاً در اوایل اردیبهشت) گل می‌دهد، همین امر باعث می‌شود که از نوسانات دمایی فروردین ماه در امان باشد نهال گردو زودگل در دوره‌های اولیه سال (معمولاً در بهار) گل می‌دهد.
میوه‌دهی دیرگل یا زودگل بودن نژاد نهال گردو ربطی به میوه دهی آن ندارد، درختان ژنوتیپ یک الی دو سال پس از کاشت شروع به باردهی می‌کنند در عوض نهال‌های بذری ۸ الی ۱۰ سال برای اولین باروری به زمان احتیاج دارند. دیرگل یا زودگل بودن نژاد نهال گردو ربطی به میوه دهی آن ندارد، درختان ژنوتیپ یک الی دو سال پس از کاشت شروع به باردهی می‌کنند در عوض نهال‌های بذری ۸ الی ۱۰ سال برای اولین باروری به زمان احتیاج دارند.
مقاومت به شرایط محیطی نهال گردو دیرگل برخی از شرایط نامساعد را بهتر تحمل کرده و سیستم دفاعی قوی در برابر بیماری دارند.

 

نهال گردو زودگل به طور کلی مقاومت کمتری در برابر شرایط نامساعد محیطی مانند سرمای زمستانه و شرایط خشکی دارد.
استفاده‌های مختلف به دلیل زمان گلدهی و میوه‌دهی متفاوت، نهال گردو دیرگل عمدتاً برای انبار کردن میوه گردو برای سال بعذ بیشتر استفاده می‌شود نهال گردو زود گل به خاطر زمان زودتر میوه‌دهی، بیشتر برای تولید گردوی تازه و فروش بلافاصله استفاده می‌شود.

 

مشخصه‌های بالا فقط برخی از تفاوت‌های اصلی بین نهال گردو دیرگل و نهال گردو زودگل هستند و برای هر کشاورز شهر کرمان کرمانشاه و مشهد موارد دیگری نیز ممکن است تاثیرگذار باشند، آنها بهتر از قبل از خرید نهال گردو در کرمانشاه با کارشناسان نهالستان معتبر جهاد کشاورزی در ارتباط بوده و از مشاوره آنها نهایت استفاده را ببرند.

چرا باردهی نهال گردو ژنوتیپ و اصلاح شده بیشتر از نهال بذری و سنتی است؟

برای باغداران شهر کرمان کرمانشاه و مشهد فروش نهال گردو اصلاح شده توصیه می‌شود چون میزان باردهی این درختان نسبت به درختان بذری و سنتی زیاد است، اصلاح نهال‌های گردو شامل تلقیح و پیوند درخت گردو با یک ریشه و ساقه متفاوت بوده و این عمل ها باعث افزایش سرعت رشد و توسعه نهال‌ها، مقاومت در برابر بیماری‌ها و آفات، افزایش تحمل به شرایط آب و هوایی مختلف و افزایش باردهی می‌شود.

 همچنین نهال‌های اصلاح شده می‌توانند به علت داشتن ژنوتیپ‌های متنوع بهتر پاسخگوی نیازهای بازار باشند، البته نهال‌های گردو اصلاح شده به دلیل ویژگی‌های بهبود یافته‌ای که دارند، بیشتر از نهال‌های گردو سنتی باردهی دارند، برای روشن شدن این موضوع به دلایل زیر توجه کنید:

  • مقاومت بیشتر: نهال گردو اصلاح شده مقاومت فیزیکی و بیولوژیکی بیشتری نسبت به نهال گردو سنتی داشته و طبقه بندی و انتخاب بهترین زیر شاخه ها و میزان خواص ژنتیکی می تواند باعث رشد مقاومت به بیماری‌ها و آفات گردو شود.
  • پایداری سیستم ریشه: نهال گردو اصلاح شده سیستم ریشه بهتری داشته در نتیجه بهترین آب و مواد غذایی را دریافت کرده و برای رشد و توسعه بهتر بهره می‌برد، پس خرید نهال اصلاح شده و ژنوتیپ گزینه مناسبی برای باغداران است.
  • رشد سریع تر: نهال گردو اصلاح شده رشد سریع تری نسبت به نهال گردو سنتی داشته و این رشد سریع تر بر میزان باردهی درخت تاثیر می‌گذارد.
  • سازگاری بیشتر با شرایط محیطی: نهال گردو اصلاح شده سازگاری بیشتری با شرایط جغرافیایی و اقلیمی خاصی دارد این سازگاری امکان تولید محصول بیشتر را در شرایط طبیعی و محیطی خاص فراهم می‌کند.

چون نهال گردو اصلاح شده جوانب ژنتیکی برتر و بهتری داشته و میزان تولید محصول بیشتری را فراهم می‌کند، فروش نهال گردو اصلاح شده برای باغداران کرمان، کرمانشاه و مشهد توصیه می‌شود، البته قیمت نهال گردو اصلاح شده و سنتی کمی بالاتر از نهال‌های بذری است ولی عملکرد مناسب آن در سال‌های بعدی باعث سودآوری بیشتر باغ خواهد شد.

معتبرترین سایت در زمینه خرید انواع نهال بادام، میوه و گردو  در شهر های بیرجند، ارومیه و تهران سایت پالیز نهال به ادرس “paliznahal.ir”  می باشد. Paliznahal.ir با در اختیاز داشتن کادر مجرب و حرفه ای و نهالستان های تخصصی جهت خرید انواع نهال به مرجع اصلی خرید نهال، نهالستان تبدیل شده است.

علاوه بر آن می توانید با مراجعه به paliznahal و شرکت پالیز نهال از قیمت نهال گردو مانند نهال گردو هاروارد مطلع شده و خرید خود را نهایی کنید.

کلام آخر

باغداران عزیز شهر کرمان، کرمانشاه و مشهد برای کسب اطلاعات بیشتر و شناختن بهتر انواع خرید نهال گردو در مشهد سازگار با منطقه همچنین استعلام قیمت نهال گردو در سال ۱۴۰۲ بهتر است به سایت تخصصی برتر نهال مراجعه کنند.

تماس با پالیز نهال: 09144501003

تماس با برتر نهال:  09141832393

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]