عضو کانال یوتیوب ما شوید.

سالیدورک ناجی سازه ها و صنعت

سالیدورک ناجی سازه ها و صنعت
سالیدورک ناجی سازه ها و صنعت

سالیدورک ناجی سازه ها و صنعت است. این نرم‌افزار پیشرفته به ما کمک می‌کند بتوانیم هر سازه صنعتی را به سادگی طراحی کرده و ایده‌های خود را در طراحی و ساخت آن‌ها اعمال کنیم. همه نوع صنعتی نیز به سالیدورک برای طراحی سه بعدی نیاز دارند و برای همین آن را ناجی همه صنایع می‌نامند. برای این که بتوانید از سالیدورک به بهترین شکل در طراحی سازه‌های مختلف در صنایع متفاوت استفاده کنید، یک دوره آموزشی مناسب در سایت مکتبینو با نام آموزش سالیدورک مقدماتی برای شما تهیه شده که با هزینه‌ای اندک می‌توانید آن را خریداری کرده و از صفر تمامی محیط ها و کار با سالیدورک و بسیاری از موارد پر کاربرد آن را بیاموزید.

 

معرفی نرم افزار سالیدورک

سالیدورک یک نرم‌افزار بسیار جامع است که به ما امکان طراحی جزئیات مختلف مثل انواع شکل‌های هندسی، منحنی‌ها و بلوک‌های مختلف و با امکان استفاده از محیط‌هایی مختلف مثل جوشکاری، نقشه‌کشی و قطعه‌سازی را می‌دهد. این نرم افزار بسیار کاربرپسند است و به سادگی می‌توانید دستورات آن را بیاموزید و اجرا کنید. برای مثال اگر مهندس مکانیک باشید می‌توانید با نرم افزار سالیدورک شبیه‌سازی‌های مختلفی که در صنعت مکانیک بسیار مهم و ضروری هستند مثل تحلیل اجزا، تحلیل تنش را انجام دهید و قبل از ساخت هر قطعه یا سیستمی نمونه شبیه‌سازی شده آن را مشاهده و تست کنید.

نرم افزار سالیدورک به ما کمک می‌کند تا بتوانیم هر قطعه و سازه دلخواهی را در هر صنعتی که مدنظرمان است طراحی کنیم و قبل از ساختن ویژگی‌های فیزیکی آن مثل مقدار کرنش، تنش، مقاومت سطحی و… آن را مدل‌سازی کنیم. این کار باعث صرفه‌جویی در وقت و انرژی مهندسان طراحی که قصد دارند سازه‌ای را طراحی کنند و بسازند می‌شود، برای همین آشنایی با این نرم افزار برای هر مهندسی ضروری است. در دوره آموزش نرم افزار سالیدورک مکتبینو همه این مراحل به طور کامل توضیح داده شده است و شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن این آموزش‌ها را پشت‌سر بگذارید.

 

نرم افزار سالیدورک در مهندسی مکانیک

مهندس مکانیک کارش طراحی و شبیه‌سازی قطعات مختلف در صنایع متفاوت است. برای مثال اگر کسی بخواهد یک نمونه اولیه از محصولی که مدنظر دارد و قطعه‌ای فلزی است را طراحی و تولید کند، صفر تا صد کار طراحی خود را به یک مهندس مکانیک می‌تواند بسپارد. مهندس مکانیک توانایی این را دارد که هر قطعه مهندسی را طراحی و تولید کند. نرم افزار سالیدورک به مهندس مکانیک این امکان را می‌دهد که به سادگی با کمترین انرژی و در کوتاه‌ترین زمان قطعه مورد نظر خود را طراحی کند.

برای همین سالیدورک ناجی سازه ها و صنعت است؛ چرا که در طراحی و ساخت انواع قطعات در صنایعی مثل صنعت نفت و گاز، صنعت خودروسازی، صنعت کشتی سازی، صنعت هوافضا، صنعت تزریق پلاستیک، صنعت طراحی و تولید تجهیزات پزشکی، طراحی سازه‌ها در معماری، طراحی سیستم‌های تهویه مطبوع و انواع لوله کشی، طراحی قطعات مکانیکی مختلف و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در مهندسی معکوس نیز از سالیدورک استفاده می‌شود که البته به ما کمک می‌کند تا بتوانیم قطعه‌ای که نقشه صنعتی آن را نداریم به صورت برعکس طراحی کنیم.

 

سالیدورک چه کارهایی انجام می دهد

سالیدورک تمام فعالیت‌های مهندسی مثل جوشکاری، تولید قطعه، تحلیل تنش و کرنش، فلزکاری، آبکاری، تحلیل سازه، تحیل حرکت، آنالیز حرارتی و… را برای مهندسان فراهم کرده است. برای همین این هم سالیدورک ناجی سازه ها و صنعت محسوب می‌شود؛ زیرا عملیاتی نیست که نتواند آن را شبیه‌سازی کند. نکته مهم درباره سالیدورک این است که بسیار کاربرپسند است و هر کسی با اندک دانشی در زمینه طراحی می‌تواند کار طراحی قطعات را با آن انجام دهد. در دوره آموزش سالیدورک مکتبینو تمام این نکات گفته شده و شما می‎توانید با تهیه این دوره به ساده‌ترین شکل ممکن کار با سالیدورک در صنعت را بیاموزید.

 

مزایای سالیدورک نسبت به دیگر نرم افزارها

سالیدورک به عنوان یک نرم افزار طراحی مهندسی نسبت به دیگر انواع نرم افزارهای طراحی مثل کتیا و CAD کاربرپسندتر بوده و برای همین بسیاری از مهندسان و طراحان از آن در طراحی سازه‌های مورد نیاز خود استفاده می‌کنند. علت این که سالیدورک ناجی سازه ها و صنعت محسوب می‌شود نیز این است که از آن می‌توان برای طراحی در تمام سازه‌ها استفاده کرد. حتی مهندسان معمار نیز می‌توانند از این نرم افزار برای طراحی سازه‌های معماری مدنظر خود استفاده کنند و یک مدل جذاب از ایده خود ارائه دهند.

آن چه این نرم افزار را از دیگر نرم افزارهای مهندسی متمایز کرده نیز این است که این نرم افزار دارای قابلیت‌ها و ابزارهای بسیار زیادی است و برای همین دست طراحان در آن بسیار باز است و تقریبا هر سازه پیچیده‌ای را می‌توانند با آن طراحی کنند. همچنین فایل‌های رندر شده توسط این نرم افزار قابلیت تطبیق با دیگر محیط‌های شبیه سازی شده را دارد و برای همین است که بسیار محبوب بوده و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نهایت نصب و آموزش این نرم افزار نیز چون ساده است باعث شده که یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای طراحی باشد.

 

دوره آموزش سالیدورک در صنعت سایت مکتبینو

در دوره آموزش سالیدورک در صنعت سایت مکتبینو شما می‌توانید تمام جنبه‌های این نرم افزار را بیاموزید و هر طرحی که دلخواهتان است را با آن بزنید. در این دوره ابتدا به شما الفبای کار با سالیدورک آموزش داده می‌شود و سپس درباره هر محیط مقدار زیادی آموزش در اختیار شما قرار می‌گیرد. کار با هر کدام از این محیط‌های نرم افزاری به شما کمک می‌کند تا کاربرد سالیدورک در صنایع مختلف را آموخته و بتوانید از قبل حیطه کاری خود را مشخص کنید. همچنین تعداد زیادی تمرین و مساله در این دوره در اختیار شما قرار می‌گیرد که باعث می‌شود در مسیر یادگیری خود بسیار خوب پیش بروید.

این دوره به خاطر هزینه بسیار اندکی که دارد قابل تهیه توسط همه اقشار جامعه است و برای همین یکی از بهترین دوره‌های آموزش سالیدورک از نظر هزینه است. طول دوره آموزشی آن نیز متناسب بوده و بسیار حرفه‌ای تهیه شده است. برای همین اگر قصد دارید سالیدورک ناجی سازه ها و صنعت را خوب بشناسید و از کار با آن درآمد مناسبی کسب کنید، دوره آموزش سالیدورک مکتبینو را تهیه کرده و آموزش‌های آن را بگذرانید.

https://maktabino.com/product/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AF%D9%88%D8%B1%DA%A9/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]