عضو کانال یوتیوب ما شوید.

رنگ سال ۱۴۰۲ چه رنگی است؟

رنگ سال ۱۴۰۲ چه رنگی است؟
رنگ سال ۱۴۰۲ چه رنگی است؟

رنگ سال ۱۴۰۲ چه رنگی است؟

هر سال با نزدیک شدن به سال نو میلادی شرکت پنتون رنگ سال را با توجه به شرایط دنیا و حس و حالی که مردم دنیا تجربه می کنند، انتخاب می کند. بعد از انتخاب رنگ سال ۲۰۲۳ پنتون بیشتر طراحان لباس و دکوراتورهای معروف با الهام گرفتن از این رنگ طرح های جدید را ارائه می دهند. رنگ سال ۲۰۲۳ Viva Magenta (قرمز آتشین مایل به زرشکی به رنگ گل رز) معرفی شده است و به طبع رنگ سال ۱۴۰۲ نیز همین رنگ خواهد بود، رنگی شاد و جذاب که حتی با نگاه کردن به آن سرشار از انرژی و هیجان می شوید!

 

رنگ سال ۱۴۰۲ چه رنگی است؟

رنگ سال ۱۴۰۲ چیست؟

امسال رنگ سال ۲۰۲۳ Viva Magenta (قرمز آتشین مایل به زرشکی به رنگ گل رز) یا «قرمز پرشین» انتخاب شده است. این رنگ در مجموعه پنتون برگرفته از «رنگ قرمز خاک خلیج فارس» است و درواقع طیف خاصی از رنگ سرخابی است.

 

دلیل انتخاب رنگ سال ۱۴۰۲

رنگ امسال رنگی برای «ایجاد اشتیاق بیشتر به زندگی است» و انرژی زیادی دارد. قرمز پرشین یا ویوا مگنتا رنگی بین قرمز و آبی است که هیچ طول موجی ندارد و از ترکیب دو رنگ اصلی پدید می آید، درواقع این رنگ نه ارگانیک است و نه مصنوعی. بعد از دو سال که پنتون رنگ بنفش و خاکستری و زرد را به عنوان رنگ سال مشخص کرده بود، حال زمان آن فرا رسیده بود تا به سراغ رنگی جسورانی از خانواده قرمز برود.

کد رنگ Viva Magenta یا قرمز آتشین مایل به زرشکی PANTONE 18-1750 است که ما را به سوی تقویت قدرت درونی مان سوق می دهد. برای اجرای رنگ Viva Magenta در فتوشاپ می توانید کد رنگ را در قسمت رنگ ها جستجو کنید و از آن برای طراحی های خود استفاده نمایید.

 

روند انتخاب رنگ سال ۱۴۰۲ در پنتون

پنتون (Pantone) نام یک شرکت معتبر در زمینه رنگ است که تمام کدهای رنگی را در خود جای داده و هر ساله رنگ سال را با در نظر گرفتن شرایط و نیازهای دنیا انتخاب می کند. برای انتخاب رنگ سال کارشناسان و نمایندگان در اتاق هایی با دیوارها و لوازم کاملاً سفید حاضر می شوند.

استفاده از «رنگ سفید» در اتاق فکر پنتون موجب می شود تا هیچ ایده ای به آن ها تلقین نشود و راحت تر روی انتخاب رنگ سال تمرکز کنند. سپس افراد حاضر اشیایی را که رنگ های الهام بخش دارند، به سایر کارشناسان نشان می دهند و پس از گفتگو و بررسی همه پیشنهادات، رنگ سال انتخاب می شود. رنگ Viva Magenta رنگی برای خلق یک داستان جدید در دنیاست. رنگی از خانواده قرمز که ریشه در طبیعت دارد و نشاط و انرژی را ساطع می کند. در این رنگ سیگنال هایی از قدرت احساس می شود.

رنگ سال ۱۴۰۲ نشانه تعامل بین هوش مصنوعی و خلاقیت انسان است که شور، شوق، امید، هیجان و شجاعت را تقویت می کند. رنگ سال ۱۴۰۲-۲۰۲۳ ما را به ابراز وجود تشویق می کند و ما را به سمت جسارت، سرکشی و امیدواری سوق می دهد. از مهم ترین ویژگی های رنگ سال ۱۴۰۲ هماهنگی دنیای واقعی و مجازی است.

برای انتخاب رنگ ویوا مگنتا رگبار مشکلاتی که انسان ها در چند سال اخیر با آن مواجه بودند در نظر گرفته شده است. استفاده از رنگ سال ۲۰۲۳ در مد، فناوری و دکوراسیون می تواند در روحیه انسان ها تغییراتی ایجاد کند و امید و هیجانی وصف ناپذیر به دنیای کسل کننده ما بعد از پشت سر گذاشتن دوران پاندمی ببخشد.

رنگ سال ۱۴۰۲ موجب تسکین زخم های گذشته می شود و حسی سرشار از امید، اعتماد به نفس و ارتباط را در جهان زنده می کند و به ما یادآوری می کند که باید برای روی پا ایستادن تلاش کنید.

 

ویژگی های روانشناسی رنگ سال ۱۴۰۲

رنگ سال ۲۰۲۳ پنتون سایه ای از قرمز پررنگ است که بیانگر قدرت و سرزندگی مورد نیاز برای ایجاد آینده ای مثبت است. این رنگ نوعی سرخابی یا قرمز زرشکی است که از ترکیب رنگ گرم قرمز و رنگ سرد آبی پدید می آید. رنگ امسال با الهام از «خاک سرخ خلیج فارس» و حشره ای خاص به نام «cochineals» انتخاب شده است. این رنگ نوعی قرمز متحرک و تپنده و پویا است که فرصتی برای بازنگری، احترام و ارتباط با تاریخ و آینده ای روشن را برای بشر فراهم می کند. رنگ ویوا مگنتا شجاعانه و سرشار از حس خوش بینی و شادی است و ما می دانیم که مثل رنگ سال ۱۴۰۱ این روزها همه مردم دنیا به این احساسات نیاز دارند.

با پوشیدن این رنگ امکان ندارد وارد اتاقی شوید و کسی به شما توجه نکند. استفاده از رنگ سال ۱۴۰۲ روحیه سرکش و جسارت یک انسان را تقویت می کند و این موضوع برای ساخت دنیایی جدید ضروری است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]