کنترل ویروس کرونا با استفاده از هوش مصنوعی

کنترل ویروس کرونا با استفاده از هوش مصنوعی
کنترل ویروس کرونا با استفاده از هوش مصنوعی

کنترل ویروس کرونا با استفاده از هوش مصنوعی

می توان این گونه بیان کرد که این فناوری یعنی فناوری هوش مصنوعی و کلان داده ها توانسته اند با فعالیت خود به تمام جهان برای جلوگیری و پیشگیری بیماری کرونا کمک کند.

هوش مصنوعی تا این قسمت از بیماری توانسته با عملکرد آن آغاز شیوع، نحوه گسترش و تشخیص این بیماری و حتی کمک به درمان این بیماری را در حال انجام می باشد.

برای آن که هوش مصنوعی را در این بین حساس کنید می توان به دوربین های حرارتی نیز اشاره نمود که در پیاده رو ها و محل های پر تردد نصب می شود و با حرارت بدن این بیماری را می تواند تشخیص دهد، و یا می توان به دستگاه های سی تی اسکن نیز اشاره نمود که از ریه بیماران عکس برداری می شود و پزشکان تشخیص می دهند یا فرد آلوده به ویروس می باشد یا خیر.

در ایران می توان با استفاده از متخصصان هوش مصنوعی و داده کاوی که از این علم بهره مند هستند در این کار به کشور و به کل جهان کمک کنند.

 

کنترل ویروس کرونا با استفاده از هوش مصنوعی

اهداف پژوهش و ضرورت آن

در این دوره که بیماری همه گیر کرونا در حال افزایش می باشد، سازمان های متنوع و مختلف در حال یافتن راهی برای جلوگیری و مقابله با این ویروس می باشند.

با گزارش هایی که سازمان بهداشت جهانی منتشر کرده، دولت چین توانسته با استفاده از کلان داده ها و هوش مصنوعی که در این کشور می باشد از شیوع کرونا جلوگیری کند، و افرادی که به این بیماری دچار شده اند را روز به روز کمتر و کمتر کند.

اگر همانند چین ایران هم از هوش مصنوعی و کلان داده های خود استفاده کند می تواند آمار های دقیقی از افراد بیمار بدست آورد و می تواند برای جلوگیری از بیماری تلاش های درستی را انجام دهد.

 

کاربرد بیگ دیتا در صنعت

 

کاربرد هوش مصنوعی در مقابله با کرونا

  • پیش بینی شروع شیوع
  • پیش بینی و مدل سازی نحوه ی گسترش
  • تشخیص بیماری
  • کمک به درمان

 

پیش بینی شروع شیوع

می توان این گونه بیان کرد که یکی از مهم ترین کاربرد هایی که هوش مصنوعی می تواند داشته باشد پیش بینی وضعیت در هر زمینه ای می باشد.

تحلیل پیش بینی و مدل سازی از روند هایی هستند که با استفاده از هوش مصنوعی در حال قدرتمند شدن این فرآیند می باشند، در این روند از تکنیک های یادگیری ماشین و داده کاوی استفاده می شودتا پیش بینی درست و با تخمین اعداد درست برای یک سیستم و یا محیط اعلام شود.

یکی دیگر از کار ها یا همان پیش بینی هایی که هوش مصنوعی انجام می دهد، حوزه شناسایی بیماری های واگیر دار می باشد که برای نمونه می توان ویروس کرونا را مثال زد.

برای مثال می توان این گونه بیان کرد که شرکتی به نام بلودات که در کانادا می باشد با استفاده از هوش مصنوعی توانست این پیش بینی را تشخیص دهد و در دهم دی ماه این موضوع را اعلام کند.

 

پیش بینی و مدل سازی نحوه ی گسترش

این هوش مصنوعی که تکنولوژی آن روز به روز در حال پیشرفت می باشد با استفاده از مدل سازی هایی که انجام می دهد می تواند برای ویروس کرونا پیش بینی های گسترده ای را انجام دهد و نحوه سرایت ان را مشخص کند.

پیش بینی و مدل سازی نحوه ی گسترش
پیش بینی و مدل سازی نحوه ی گسترش

برا این مورد می توان جشن های چهل روزه سال نو را مثال زد که در دانشگاه ساثهمتون پژوهشگران به این نتیجه برسند که این بیماری ها در زمان جشن سال نو که به مدل چهل روز تعطیل بود به دلیل مسافرت های زیادی که در این دوران اتفاق افتاد توانستند از داده های انجمن های بین المللی که برای حمل و نقل های هوایی بوده این ارزیابی را انجام دهند.

زمانی که این داده ها را از این اطلاعات بیرون کشیده اند متوجه طریقه پخش و سرایت این بیماری شده اند که با استفاده از الگوریتم های داده کاوی در هوش مصنوعی این پیش بینی را به دست آورند.

 

تشخیص بیماری

یکی از کاربرد های هوش مصنوعی می توان دستگاه های سی تی اسکن را مثال زد که راه حل مناسبی برای تشخیص بیماری کرونا می باشد.

زمانی که فردی از ریه خود سی تی اسکن تهیه می کند می توان با الگوریتم هایی که در هوش مصنوعی تعبیه شده است می توان این بیماری را از روی عکس تشخیص داد که فرد مبتلا به بیماری می باشد یا خیر؟

بیمارستان ژنگژو کیبوشان اولین بیمارستانی بود که توانست با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در چین ساخته شود و این بیمارستان کاملا از سیستم های ارائه شده از شرکت علی بابا ساخته شده است.

زمانی که این سیستم ها توانست با موفقیت در این بیمارستان کار کنند برای همین از این تجربه موفق استفاده می شود و در صد بیمارستان دیگر که می خواهند احداث کنند از آن استفاده می کنند.

یکی دیگر از دستگاه هایی که با استفاده از هوش مصنوعی کاربرد دارد و همه شما آن را دیده اید دستگاه های تشخیص تب می باشد که برای تشخیص دمای بدن استفاده می شود که آیا فرد تب دارد یا خیر؟

این دستگاه ها را در دو نوع مختلف ساخته اند شرکت مگوی می تواند افراد را با کلاه و ماسک می باشند را تشخیص تب دهد و این را می توانداز فاصله 5 متری انجام دهد و خطای آن 0.3 درجه سلسیوس می باشد.

این دستگاه را طوری طراحی کرده اند که در هر ثانیه می تواند 15 نفر را بسنجد و کسانی را که آلوده باشند را شناسایی کنند، برای همین از این دستگاه ها در مکان های پر تردد استفاده می کنند.

 

کمک به درمان

پس به این نتیجه می رسید که هوش مصنوعی می تواند برای درمان و پیش گیری و حتی تولید واکسن ضد ویروس کرونا بسیار کاربرد داشته باشند.

حتی بعضی از شرکت ها توانسته اند واکسن ضد ویروس کرونا را ساخته و اکنون در حال آزمایش بر روی نیرو های انسانی می باشند، و زمانی که تایید شود وارد بازار می شود.

ویروس کرونا

برای مثال می توان به شرکت Benevolent AI نیز اشاره کرد که این شرکت توانسته واکسن ضد ویروس کرونا را ساخته و اکنون در حال آزمایش می باشد که در صورت موفق بودن در ساخت آن می توان آن را وارد بازار کرد.

این شرکت توانسته با اطلاعاتی که از پایگاه داده ها بوده و با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشینی که در هوش مصنوعی به آن سپرده شده است اواند دست به این کار بزند و واکسن را طراحی و ساخته است.

 

تاثیر هوش مصنوعی در بازارهای مالی

 

لطفا نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4]