فهرست دانشگاه های برتر حوزه هوش مصنوعی

فهرست دانشگاه های برتر حوزه هوش مصنوعی

یکی از مواردی که شما در زمان تحصیل به آن ها می اندیشید این می باشد که بعد از سپری کردن دوران مدرسه و دبیرستان چه دانشگاهی را انتخاب کنید که بتوانید بار عملی خوبی را از آن جا کسب کنید.

پس شما در هر جای دنیا برای تحصیل می خواهید اقدامی کنید باید به این بیاندیشید که چه دانشگاهی را برای تحصیل خود که از لحاظ فنی و علمی سطح بالایی را دارا باشد انتخاب کنید.

به همین دلیل می باشد که در هر سال موسساتی تحقیقاتی را انجام می دهند تا بهترین دانشگاه را در سطح جهانی و سطح کشوری مشخص سازند.

این فهرستی که هر سال تایید می شود با استفاده از یک سری فرمول های پیچیده حرکت می کند که می توان گفت دانشگاه را از چندین لحاظ بررسی می کند.

سه فهرست برای رتبه بندی در نظر گرفته می شود که QS ، THE و فهرست شانگ های که به ترتیب از پیشینه دانشگاه های بریتانیایی، آمریکایی و چینی می باشد.

در سال 2017 رشته کامپیوتر توانست در این سه فهرست 50 دانشگاه خود را جای دهد و این سه فهرست در آن سال 50 دانشگاهی که از نظر علمی و فنی پیشرفت زیادی در رشته کامپیوتر کرده بودند را در خود جای داد.

 

فهرست دانشگاه های برتر حوزه هوش مصنوعی

دانشگاه انیستیتو فناوری ماساچوست (MIT)

یکی از دانشگاه هایی که در فهرست سال 2017 برای بهترین داشنگاه مهندسی کامپیوتر اعلام شد این دانشگاه بود که تواست رتبه عالی از رشته کامپیوتر و الکترونیک را کسب کند.

تحقیقات جهانی که می خواهد صورت بگیرد در این دانشگاه عملی می شود و می توان این گونه بیان کرد که این داشنگاه جزو مهم ترین مراکز علمی برای تحقیقات به حسب می آید.

این دانشگاه توانسته پنج رشته از رشته کامپیوتر را در دانشگاه خود ارائه دهد و دانشجویانی که به این رشته علاقه دارند می توانند این دانشگاه ها را انتخاب کنند و در این دانشگاه مشغول تحصیل شوند.

دانشگاه های برتر حوزه هوش مصنوعی
دانشگاه های برتر حوزه هوش مصنوعی

کسانی که به این دانشگاه می روند در شهر کمبریج تحصیل می کنند زیرا این دانشگاه در کمبریج واقع شده است.

حوزه فعالین این دانشگاه در چند رشته خلاصه می شود که می توان به رشته های کامپیوتر آن اشاره نمود، علوم و مهندسی برق، علوم کامپیوتر و مهندسی، علوم کامپیوتر در زمینه اقتصاد و علوم  داده، مهندسی برق و علوم کامپیوتر، علوم کامپیوتر و زیست شناسی مولکولی می توان اشاره نمود.

 

دانشگاه کارنگی ملون

یکی از بهترین دانشگاه هایی که در حوزه مهندسی کامپیوتر در ایالات متحده در حال فعالیت می باشد دانشگاه کارنگی ملون می باشد.

در محیط این دانشگاه شما می توانید با ورود به دو دپارتمان مختلف برای رشته ای که در آن تحصیل می کنید ورود داشته باشید که این دانشگاه از دو دپارتمان مجزا برای شاخه های مهندسی کامپیوتر و علمی در نظر گرفته است.

این دانشگاه اکنون در دو شاخه اصلی در رشته مهندسی کامپیوتر در حال تدریس می باشد و دانشجویانی را برای این رشته ها قبول می کند.

این دو دپارتمان در گرایش های مختلفی از مهندسی کامپیوتر در حال فعالیت می باشند که یکی از این دپارتمان ها در زمینه نرم افزار و دانش کامپیوتر تدریس را انجام می دهد و دیگر دپارتمان در زمینه سخت افزار و مهندسی الکترونیک این فعالیت را ادامه می دهد.

فهرست دانشگاه های برتر حوزه هوش مصنوعی
فهرست دانشگاه های برتر حوزه هوش مصنوعی

این دانشگاه همان طور که گفته شد در ایالات متحده واقع شده است و در شهر پیتسبورگ می باشد و دانشجویان در این شهر اقدام به تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر را انجام می دهند.

یکی از ویژگی های مثبت این دانشگاه می توان این گونه بیان کرد که دانشجویان می توانند از سازمان های دانشجویی از فرصت های خدماتی، اجتماعی، دانشگاهی، تفریحی، مذهبی، فرهنگی، رسانه ای، معنوی، ورزشی، سیاسی، دولتی و بسیاری از خدمات های دیگر استفاده کنند که در دسترس دانشجو قرار می دهند.

حوزه فعالیت این دانشگاه در زمینه مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، علوم کامپیوتر و هنر، مهندسی برق و کامپیوتر، زیست شناسی محاسباتی و موسیقی و تکنولوژی فعالیت می کند.

 

دانشگاه انیستیتو فدرال فناوری زوریخ

سومین دانشگاهی که در لیست برترین های جهان قرار گرفته است دانشگاه فدرال فناوری زوریخ می باشد که در سوییس قرار گرفته است.

این دانشگاه همانند دانشگاه های معروف دنیا دارای دو دپارتمان می باشد که در دو زمینه نرم افزار و سخت افزار در حال تدریس می باشد.

در هر دپارتمان یکی از این حوزه ها در حال تدریس می باشد که می توان در آن فعالیت های مخصوص آن رشته تدریس می شود.

این دانشگاه باید برای این که دانشجویان در آن تحصیل کنند باید زبان آلمانی را یاد داشته باشند، تا بعضی از دروسی که به زبان آلمانی تدریس می شود را به راحتی متوجه شوند.

این دانشگاه همان طور که از نام آن مشخص می باشد در شهری به نام زوریخ در کشور سوییس قرار دارد.

این دانشگاه در زمینه های علوم کامپیوتر و مهندسی برق و فناوری اطلاعات و مهندسی پزشکی مشغول به فعالیت می باشد، که در این زمینه ها پیشرفت های زیادی را کسب کرده است.

 

دانشگاه ملی سنگاپور

یکی از دانشگاه هایی که برتر دنیا که بسیار موفقیت های داشته دانشگاه ملی سنگاپور می باشد.

این دانشگاه توانسته در پنج رشته درباره مهندسی کامپیوتر فعالیت خود را ادامه دهد که در این راه موفقیت های بی نظیری را داشته است.

دانشگاه های هوش مصنوعی
دانشگاه های هوش مصنوعی

این پنج رشته که در این دانشگاه تدریس می شود عبارت اند از: دانش کامپیوتر (نرم افزار)، مهندسی کامپیوتر (سخت افزار)، تحلیل آماری کسب و کار یا همان داده کاوی، سیستم اطلاعاتی، امنیت اطلاعاتی را می توان نام برد.

این دانشگاه را به مدل و روش ACM و IEEE-CS که به این دانشگاه توصیه شده است تقسیم بندی کرده اند.

دانشجویانی که در این دانشگاه در حال تدریس می باشند از نظر هزینه های تحصیلی بسیار راحت می توانند باشند زیرا کسانی که در دوره های دکترا این تحصیلات را انجام می دهند دولت سنگاپور آن ها را بورسیه می کند و می توانند از کمک هزینه برای تحصیلات خود استفاده کنند.

این دانشگاه که در سنگاپور وجود دارد می توان این گونه بیان کرد که از لحاظ علمی یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر به حساب می آید.

از حوزه های فعالیت این دانشگاه می توان به علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، امنیت اطلاعات، سیستم های اطلاعاتی، تجزیه و تحلیل کسب و کار اشاره نمود که موفقیت های بسیاری را توانسته ایجاد سازد.

 

کتاب مهندسی نرم افزار راجر پرسمن را مطالعه کنید.

 

لطفا نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code