عضو کانال یوتیوب ما شوید.

رایج ترین زبان هایی که هر توریست باید یاد بگیرد!

به این سوالات پرتکرار توجه کنید:

 1. بهترین زبان برای سفر خارجی چیست؟
 2. چه‌میزان تسلط بر زبان برای مسافرت کافی‌ست؟
 3. آیا بدون یادگیری زبان می‌توانیم به سفر خارجی برویم؟
 4. آیا می‌توانیم از زبان فارسی برای سفر استفاده کنیم؟
 5. قبل‌از خرید بلیط هواپیما خارجی به فکر زبان باشیم یا بعد از آن؟

پرسش‌هایی که در بالا مشاهده می‌کنید برای مسافران، کارمندان، شرکت‌ها و حتی دانشجوهایی که قصد سفر به کشورهای خارجی دارند؛ بسیار مهم است. چه برای مسافرت‌های تفریحی آماده می‌شوید و چه برای سفرهای کاری اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی می‌کنید؛ باید نحوه‌ی برقراری ارتباط با افراد را بلد باشید. قاصدک24 در این مطلب به تمامی سوالات متداول شما پاسخ داده است. لذا برای داشتن سفری بی‌دردسر با ما همراه باشید.

بهترین زبان برای سفر خارجی چیست؟

یقینا بهترین زبان برای سفر خارجی زبان انگلیسی است زیرا اگر زبان اول بسیاری‌از کشورهای خارجی نباشد؛ زبان دوم آن‌ها معرفی می‌شود. البته کشورهای متعددی نیز وجود دارند که هیچ سررشته‌ای از این زبان ندارند و شما را مجبور به یادگیری زبان دوم می‌کنند. این مناطق در کشورهای زیر یافت می‌شوند:

 • کشور چین
 • آمریکای جنوبی
 • شبه‌جزیره بالکان
 • کشورهایی که به زبان اسپانیایی یا روسی صحبت می‌کنند و…

شما برای سفر به این کشورها می‌توانید با مراجعه‌به قاصدک24 (ghasedak24.com) بلیط هواپیما خارجی بخرید یا بیمه مسافرتی خود را ثبت نام کنید.

برای سفرهای خارجی چه زبان هایی باید بلد باشیم؟

زبان انگلیسی، زبان اسپانیایی، زبان پرتغالی و زبان فرانسوی پرکاربردترین زبان های دنیا هستند که پس‌از آن‌ها زبان روسی، آلمانی و چینی است. علاوه‌بر یادگیری زبان انگلیسی برای سفر که اهمیت آن در بالا ذکر شد، با یادگیری زبان اسپانیایی می‌توانید سفر راحت‌تری به 3 قاره‌ی اروپا، آمریکا و آفریقا از طریق خرید بلیط هواپیما خارجی داشته باشید. همچنین زبان پرتغالی که شباهت‌هایی با زبان اسپانیایی دارد؛ علاوه‌بر کشورهای پرتغال و برزیل در کشورهای زیادی مانند گینه استوایی و ژاپن نیز استفاده می‌شود.

شاید بگویید یادگیری زبان چینی دشوار و غیرفابل فهم است اما ازآنجایی که تقریبا 16 % جمعیت جهان به این زبان صحبت می‌کنند؛ از زبان‌های رایج دنیا به‌ویژه در آسیا شناخته می‌شود.

 

برای یادگیری زبان خارجی به چه فاکتورهایی باید دقت کنیم؟

 1. اولین فاکتور مهمی که باید در نظر بگیرید، تعداد سخنوران آن زبان در دنیاست. به‌عبارتی دیگر هرچه تعداد افرادی که به آن زبان صحبت می‌کنند بیشتر باشد؛ یادگیری آن زبان مهم‌تر تلقی می‌شود.
 2. فاکتور دوم دلیل استفاده شما از زبان خارجی است؛ به این معنا که یادگیری زبان را برای چه‌کاری در سفر می‌خواهید. اگر برای سفرهای تفریحی اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی می‌کنید و نیاز شما تنها به مکالمات محاوره‌ای محدود می‌شود؛ بهترین انتخاب زبان انگلیسی و سپس 3 زبان رایج دنیاست. بنابر کشوری که به آن سفر می‌کنید یکی‌از این زبان‌ها را باید یاد بگیرید. اما اگر برای سفرهای کاری قصد یادگیری زبان دارید و در جلسات، کنفرانس‌ها و قراردادها حاضر می‌شوید علاوه‌بر یادگیری محاوره‌ای به قدرت شنیدن (listening) و گرامر نیز باید مسلط باشید.
 3. کاربرد فاکتور سوم که بیشتر در سفرهای کاری شناخته می‌شود، انتخاب زبان براساس شرکت و مقصد سفرتان است. یعنی اگر طرف قرارداد شرکت از کشور روسیه بود بهتر است روی زبان روسیه کار کنید. همچنین اگر قصد سخنرانی یا شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارهای خارجی داشتید به یادگیری زبان رایج شرکت‌کنندگان اهمیت بیشتری قائل شوید.
 4. فاکتور آخر که شناسایی آن آسان‌تر است، انتخاب زبان براساس منطقه‌ای است که به آن سفر می‌کنید. به‌عنوان مثال اسپانیایی زبان محبوب کشورهای مختلف اروپایی، آمریکایی و حتی آفریقایی است.

به‌یاد داشته باشید تنها یادگیری زبان در سفر از اقدامات حائز اهمیت نیست بلکه باید به نحوه‌ی خرید بلیط هواپیما خارجی نیز دقت کنید. اگر قصد خرید آنلاین دارید حتما خرید اینترنتی خود را از سایت‌های معتبر مانند قاصدک24 به انجام برسانید.

 

چه‌میزان تسلط بر زبان در مسافرت کافی‌ست؟

پس‌از اینکه به فاکتورهای مهم در انتخاب زبان دقت کردید نوبت‌به میزان تسلط بر آن می‌رسد. ممکن است شما فیلم‌های زبان اصلی را بدون زیرنویس نگاه کنید یا حتی مدرک آیلتس زبان داشته باشید ولی این‌ها اصلا کافی نیست. برای مکالمه در سفرهای خارجی چه محاوره و چه رسمی اعتمادبه‌نفس شما بسیار مهم است؛ زیرا برقراری ارتباط با افرادی که به زبان مادری ما صحبت نمی‌کنند برای همگان آسان تلقی نمی‌شود. حتی امکان دارد فردی بدون یادگیری آموزش‌های اولیه و فقط با استفاده‌از زبان بدن (The body language) قادربه برقراری ارتباط صحیح باشد. ناگفته نماند بالابردن توانایی شنیداری برای فهم کلمات بیگانه از نکات حائز اهمیت در زبان شناخته می‌شود.

در مجموع بهتر است تا حد امکان سعی کنید قبل از خرید بلیط هواپیما خارجی با زبان مقصد آشنا شوید و مکالمه تمرین کنید. اما اگر به هرعلت نتوانستید توانایی لازم را کسب کنید؛ به‌جای اداکردن جملاتِ یک‌درمیان اشتباه، از زبان بدن و امااشاره کمک بگیرید.

 

آیا بدون یادگیری زبان می‌توانیم به سفر خارجی برویم؟

اگر فرصت کافی برای یادگیری زبان موردنظر ندارید یا فهم آن برایتان دشوار است، موارد زیر را بیاموزید:

 • واژگان پرتکرار
 • جملات کاربردی
 • سوالات متداول (مانند آدرس پرسیدن)
 • اعداد و ضمایر اشاره

آموختن موارد گفته‌شده در زمان بسیار کوتاهی صورت می‌گیرد و نیازهای ابتدایی و اولیه‌ی شما را تا حد امکان برطرف می‌کند.

حال ممکن است راهی سفری فوری باشید و حتی فرصت کافی برای یادگیری لغات ابتدایی آن کشور نداشته باشید. در این مرحله تنها راه باقیمانده که عملکردی بسیار آسان و دقیق دارد، استفاده‌از اپلیکیشن های ترجمه، دیکشنری‌های آنلاین و… است. شما می‌توانید جمله موردنظر خود را به زبان دلخواه وارد و ترجمه‌ی آن را به‌صورت متن، صوت و حتی تصویر دریافت کنید.

 

پرسش‌های بلند، پاسخ‌های کوتاه

 1. آیا در سفر با تورهای گردشگری لازم است زبان یاد بگیریم؟ خیر ولی برای انجام خرید یا سفارش غذا بهتر است بلد باشید.
 2. زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد کدام‌اند؟ زبان انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، روسی، چینی و عربی
 3. بهترین کتاب زبان انگلیسی برای سفرهای خارجی چیست؟ کتاب ” انگلیسی برای مسافری از ایران” یا کتاب ” انگلیسی برای سفر”
 4. بهترین اپلیکیشن زبان برای سفر با خرید بلیط هواپیما خارجی چیست؟ گوگل ترجمه، اپلیکیشن آی‌ترنسلیت، اپلیکیشن تریپ لینگو (TripLingo) ، اپلیکیشن پاپاگو (توانایی ترجمه آفلاین)

در پایان یادآور می‌شویم علاوه‌بر یادگیری زبان، رزرو بلیط هواپیما خارجی مناسب از اهمیت بالایی برای مسافران برخوردار است. ولی اگر نمی‌دانید بلیط هواپیما خارجی ماهان بخرید یا از سایر شرکت‌های هواپیمایی، مطلب زیر را مطالعه کنید:

قاصدک24 با پشتیبانی 24 ساعته شما را در خرید انواع بلیط مانند بلیط هواپیما خارجی، بلیط هواپیمایی ماهان، بلیط رجا، بلیط اتوبوس تهران و… حمایت می‌کند. در این وبسایت امکان خرید بلیط هواپیما سیستمی، بلیط لحظه آخری هواپیما و چارتر نیز وجود دارد. پس از واردکردن مبدا و مقصد خود در سایت، لیستی‌از قیمت‌ها را به‌همراه ظرفیت مشاهده می‌کنید که در صورت نیاز می‌توانید اقدام به خرید کنید. لازم به‌ذکر است که خرید اینترنتی شما به‌صورت کاملا آنلاین و در بستری امن صورت می‌گیرد و کد رهگیری و فایل بلیط برای شما ارسال می‌شود.

همچنین اگر برای سفربه کیش، تهران، مشهد و… به‌دنبال اقامتگاه مناسب هستید، سری‌به قاصدک24 بزنید. امکانات، تصاویر باکیفیت، آدرس و… برای هر هتل در این سایت درج شده‌ است و دست شما را در انتخاب و رزرو هتل ارزان کاملا باز می‌گذارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]