عضو کانال یوتیوب ما شوید.

روز جهانی شبکه های اجتماعی

روز جهانی شبکه های اجتماعی
روز جهانی شبکه های اجتماعی

روز جهانی شبکه های اجتماعی

نقش و اهمیت این شبکه ها و اینترنت در زندگی انسان قابل انکار نیست و به راحتی می توانیم بگوییم که شاید دنیای مجازی با زندگی بیشترمان گره خورده است. بیشتر از ۶۰ سال است که اینترنت به وجود آمده است و هم اکنون اکثر انسان ها آن را می شناسند و تجربه های مختلفی از کار با این تکنولوژی دوست داشتنی به دست آورده اند. اما شبکه های اجتماعی بیشتر به دلیل انتشار اطلاعات مفید زندگی بشر را دگرگون کرده اند.

اولین شبکه اجتماعی به نام Six Degrees در سال ۱۹۹۷ راه اندازی شد و در آن مردم می توانستند از سراسر دنیا دوست های مجازی پیدا کنند. استقبال از این شبکه باعث راه اندازی لینکدین، یوتیوب، فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و اسنپ چت در فاصله زمانی کوتاهی شد و آن ها به محبوب ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شدند. اهمیت و تاثیر این شبکه ها باعث انتخاب یک روز به عنوان روز جهانی شبکه های اجتماعی شد.

 

روز جهانی شبکه های اجتماعی

روز جهانی شبکه های اجتماعی چه روزی است؟

برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ روز سی ام ژوئن توسط شرکت Mashable به عنوان روز جهانی شبکه های اجتماعی معرفی شد. این شرکت با هدف معرفی کاربرد و توجه به تاثیر این شبکه ها اقدام به نام گذاری این روز کرد. در تقویم ایران هم روز نهم تیرماه برابر با روز جهانی شبکه های اجتماعی (Social media day) است.

 

نقش شبکه های اجتماعی در زندگی روزمره مردم

نصب شبکه های اجتماعی اولین و ساده ترین اقدام برای دسترسی به دنیای مجازی است که این روزها افراد زیادی در آن غرق شده اند. دنیای مجازی مثل بیشتر تکنولوژی های ساخته شده توسط انسان مزایا و معایب خاص خودش را دارد. حتما شما هم بسیاری از خبرها و اطلاعات اطرافتان را از طریق فضای مجازی به دست می آورید و این یکی از مزایای استفاده از آن است اما ممکن است بعضی از این اطلاعات نادرست باشند.

شایعه پراکنی در این شبکه ها یکی از معایب آن هاست. یکی دیگر از تاثیراتی که این شبکه ها بر زندگی روزمره مردم می گذارند پر کردن اوقات فراغت، دسترسی راحت به فامیل و دوستان و تشکیل گروه های دوستانه است. افراد به راحتی می توانند با عزیزانشان، که در کشورهای دیگری زندگی می کنند، ارتباط برقرار کنند و از یکدیگر باخبر شوند. اما ممکن است استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی باعث شود که وقت زیادی بیهوده از دست برود و همه افراد نتوانند برای استفاده درست از این شبکه ها و امکاناتشان به درستی برنامه ریزی کنند.

 

نقش شبکه های اجتماعی در کسب و کار

با استفاده از یک گوشی هوشمند خیلی راحت پا به دنیای بزرگ و نامحدود اینترنت می گذارید و می توانید از همه امکانات آن استفاده کنید. اما ماجرا به همین استفاده کوچک ختم نمی شود. در گوشه و کنار این جهان افراد بسیاری با همین گوشی های هوشمند و اینترنت مشغول کسب درآمدند و شغل های کوچک و بزرگی را ایجاد کرده اند.

شبکه های مجازی یکی از بهترین ابزارها برای تبلیغات و بازاریاب ها هستند، آن ها می توانند با معرفی محصول های خود به دیگران به راحتی کسب درآمد کنند. کافی است با یک استراتژی کوچک نیاز جامعه و مشتری های خود را شناسایی کنند تا قدرت بیشتری به کیفیت محصول و نوع خدمات خود ببخشند. وب سایت ها و شبکه هایی مانند اینستاگرام، توییتر و فیس بوک از شناخته شده ترین فضاهایی اند که خرید و فروش محصول های تجاری در آن ها به راحتی انجام می شود. اما توجه داشته باشید که همه وب سایت هایی که می بینید قابل اعتماد نیستند و برای اینکه بتوانید به آن ها اعتماد کنید و خرید موفقی داشته باشید به نماد های اعتماد الکترونیکی آن ها دقت کنید.

 

نقش شبکه های اجتماعی در آموزش

شاید در حال حاضر تکنولوژی نقش مهم و موثری در شیوه ارتباط مردم با یکدیگر داشته باشد اما همین شبکه ها اهمیت زیادی از نظر انتقال اطلاعات، آموزش و یادگیری دارند. شبکه ها و وب سایت های زیادی به صورت آنلاین مطالب علمی را آموزش می دهند و افراد زیادی با هزینه و زمان کمتری در کلاس های آنلاین شرکت می کنند. شبکه های اجتماعی یکی از ابزارهای مهم یادگیری اند، چون باعث تعامل و همکاری راحت تر بین کاربران می شوند.

 

 

اگر مایل به شبکه سازی هستید لینک شبکه های اجتماعی خود را در بخش نظرات همین نوشته برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]