بازار کار حوزه ی یادگیری ماشین

بازار کار حوزه ی یادگیری ماشین

بر اساس تحقیقات انجام شده که در سالیان اخیر انجام شده است یادگیری ماشین که جزو مهندسی های روز دنیا می باشد رشد زیادی را داشته و از بهترین شغل ها در سال 2019 شناخته شد.

زمانی که درصد درآمد این شغل را بررسی کردند می توان این گونه بیان کرد که رشدی معادل 344 درصد در خود داشته است و از سال گذشته تا این سال این گونه رشد و ترقی کرده است و اگر بخواهید برای درآمد آن میزانی در نظر گرفت که متوسط درآمد آن 146.085 دلار می باشد که در نوع خود بسیار خوب می باشد.

این گونه در نظر گرفته شده است که شغل یادگیری ماشین در حوضه هوش مصنوعی قرار دارد اکنون به نسبت با دیگر رشته های دیگر بسیار پر طرفدار و پر رونق می باشد.

و حتی می توان این گونه بیان کرد که هوش مصنوعی در رشته هایی که به تکنولوژی مربوط می باشند بسیار طرفدار دارند و این رشته یعنی هوش مصنوعی بسیار جاذبه بالایی دارد.

کشور های جهان اول و شرکت های پیشرفته روز دنیا که شرکت های گوگل، فیسبوک و کوئورا و از این قبیل شرکت ها می باشند در رشته یادگیری ماشین افرادی را که مهارت زیادی دارند استخدام کرده اند.

زمانی که در دانشگاه های معتبر و برتر دنیا درباره یادگیری ماشین تحقیقاتی انجام می شود می توان این گونه بیان کرد که برای افراد برتری که متخصص در یادگیری ماشین می باشند نیز حقوق هایی در نظر گرفته می شود که بدون هیچ محدودیتی می باشند.

 

در ارتباط با شاخه های هوش مصنوعی بیشتر بخوانید.

 

بازار کار حوزه ی یادگیری ماشین

یادگیری ماشین در ایران

می توان این گونه بیان کرد که ایران در این رشته ی فوق العاده در رده 15 در جهان در زمینه هوش مصنوعی می باشند و از رقیب هایی که می توان به آن نام برد کشور ترکیه می باشد که فقط این کشور در خاورمیانه رقیب  ایران می باشد.

یادگیری ماشین در ایران
یادگیری ماشین در ایران

یکی از اتفاقاتی که در ایران روز به روز در حال اتفاق افتادن می باشد، پیشرفت روز به روز ایران در حوضه هوش مصنوعی می باشد که در چند سال اخیر می تواند جزو 10 کشور برتری شود که می تواند در حوزه یادگیری و هوش مصنوعی باشد.

یکی از ویژگی های مثبت این حوزه می توان گفت که دانشگاه های برتر و معتبر ایران که در این حوزه فعالیت می کنند پیشرفت های فوق العاده ای در این باره کرده اند.

 

یادگیری ماشین در جهان

شبکه اجتماعی به نام لیندکن که می توان این گونه بیان کرد که این شبکه نسبتا تخصصی می باشد، و این شبکه می تواند مشاغل مختلف جهان را به هم مرتبط کند و شما می توانید با استفاده از شبکه اجتماعی لیندکین به آن ها دسترسی داشته باشید.

یادگیری ماشین در جهان
یادگیری ماشین در جهان

این مشاغلی که در این شبکه اجتماعی منتشر می شود را می توان گفت در هر دوره هر رشدی که کرده باشد آن را نسبت به رشد آن در نیز منتشر و اطلاع رسانی می کنند.

کسانی که برای شبکه اجتماعی لینکدین می باشند و کار می کنند در آن به سال های اخیر نگاه می کنند و آن شغل هایی که در این سال ها و یا سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته اند را به اطلاع بقیه افراد می رسانند، با این کار شغل هایی که باعث اشتغال زایی فوق العاده ای داشته اند را به همگان نشان می دهند و کسانی که این اطلاعات را مشاهده می کنند می توانند متوجه چنین شغل هایی شوند که کدام رشته ها و در چه حوزه هایی پیشرفت کرده اند.

 

ده شغل پر رونق و پر طرفدار در لینکدین

 • مهندسی یادگیری ماشین
 • کارشناسی داده ها
 • توسعه دهنده در سیستم های فروش
 • مدیر ارتباطات با مشتریان
 • توسعه دهنده در کلان داده
 • مهندس پشتیبانی
 • توسعه در نرم افزارهایی که کاربردی می باشند
 • مدیریت علوم داده
 • شریک های تجاری برند ها
 • توسعه دهنده های سیستم های پشتیبانی

 

مهارت های مورد نیاز حوزه یادگیری ماشین

 • تسلط کامل به هسته برنامه نویسی پایتون
 • تسلط به اصل برنامه نویسی شی گرا
 • تسلط برنامه نویسی پایتون برای برنامه نویسی مهندسی
 • خلاق بودن در حل مسئله ها و بهینه سازی الگوریتم ها
 • تسلط کامل بر کتابخانه ها (Numpy , Scipy , Matplotlib)
 • تسلط بر کتابخانه های یادگیری ماشین (sklearn)
 • تجربه کافی در کار با کتابخانه های (OpenCV , nltk , Tensorflow)
 • آشنایی با طراحی دیتا بیس ها (MongoDB)
 • آشنایی با پردازش تصویر و یادگیری عمیق

زمانی که شما می خواهید در دنیای هوش مصنوعی قدم بگذارید بهترین کار این می باشد که شما در دو مورد مهارت کافی داشته باشید، این مهارت ها را می توان به دو دسته تقسیم نمود که شما به آن ها فوق العاده نیاز دارید.

 • دانش هایی درباره برنامه نویسی
 • دانش هایی درباره علم ریاضیات و آمار و احتملات

 

تحلیل گر مهندسی یادگیری ماشین

همان طور که در بالا گفته شد ما اطلاعاتی را که به شما ارائه می دهیم از شبکه اجتماعی لینکدین می باشد، که لینکدین این روزه درباره یادگیری ماشین و یا مهندسی یاد گیری ماشین گفته است.

مهندسی یادگیری ماشین را به انگلیسی به نام (Machine Learning Engineer) گفته می شود که شما در اکثر مواقع با این نام آن را می شناسید.

در دوازده ماه گذشته این حوزه برای خود توسعه ای فوق العاده داشته است که می توان این گونه بیان کرد که در رشته های تکنولوژی این حوزه بسیار فوق العاده عمل کرده است.

شرکت هایی مانند گوگل، فیسبوک و لینکدین که متخصصان خوبی را برای شرکت های خود استخدام کرده اند اکنون به دنبال راهی هستند که این علم را به افراد خود یاد بدهند.

زمانی که این کار را برای شرکت های خود انجام می دهند باعث می شود تا ایده ها و خلاقیت خود را در این راه نشان دهند و به دستاورد های جدیدی برسند.

حتی برای مثال می توان شرکت گوگل را نام برد که هوش مصنوعی خلق کرده است که یادگیری ماشین را در خود جای داده است و این باعث شده که این هوش مصنوعی بتواند هوش مصنوعی دیگری را خلق کند و به آن نیز آموزش دهد.

یکی از مسائلی که باید به آن اشاره کرد این می باشد که در آینده هر شلغی که به وجود آید باید از حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نیز عبور کند.

 

 

اگر علاقه مند به یادگیری بحث های مربوط به یادگیری ماشین هستید کتاب یادگیری ماشین را دانلود کنید.

تجربه های خود را از بازار کار این حوزه در بخش نظرات برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code