عضو کانال یوتیوب ما شوید.

معرفی و کاربرد نرم افزار فتوشاپ

معرفی و کاربرد نرم افزار فتوشاپ
معرفی و کاربرد نرم افزار فتوشاپ

معرفی و کاربرد نرم افزار فتوشاپ

نرم افزار فوتوشاپ

این نرم افزار برای تولید و طراحی تصاویر بوجود آمده است و با استفاده از آن کاربران توانستند تصاویر خود را ادیت و ویرایش نمایند و یا به آن افکت و جلوه های خاصی اضافه نمایند. که می توان گفت یکی از بهترین نرم افزار هایی است که در این زمینه فعالیت می کند و علاقمندان زیادی در بین کاربران دارد که به واسطه ی شرکت اوبی توسعه یافته است.

این نرم افزار گرافیکی می تواند تصاویر را بصورت پیکسلی تولید نمایند و برای محاسبه کردن آن از پیکسل استفاده می کند. فتوشاپ می تواند همه ی طیف های رنگی را بخواند و آن را تشخیص و نمایش دهد از جمله: RGB، CMYK، LAB، سیاه و سفید و می تواند علاوه بر رنگ های مختلف واحد های اندازه گیری مختلفی را اجرا و بکار برد برای مثال کاربران می توانند برای اندازه گیری از میلی متر، سانتی متر، پیکسل و یا اینچ استفاده نمایند.

از طریق نرم افزار ADOBE PHOTOSHOP کاربران می توانند عکس و تصاویر خود را ویرایش کرده و آن ها را اصلاح و ادیت نمایند و می توانند کیفیت عکس ها را چندین برابر بهتر نمایند همچنین این نرم افزار توانسته است با سایر نرم افزار های ادوبی ارتباط برقرار نماید و با نرم افزار هایی که در زمینه های ویرایش و ادیت هستند ارتباط برقرار نماید و یک محتوای منحصر بفرد را ایجاد و تولید نمایند برای مثال کاربران می توانند از طریق آن انیمیشن های متفاوت تولید کنند.

با مقاله ی معرفی و کاربرد نرم افزار فتوشاپ همراه ما باشید.

 

معرفی و کاربرد نرم افزار فتوشاپ

ADOBE PHOTOSHOP برای چه کسانی مناسب است؟

همان طور که گفته شد این نرم افزار یک نرم افزاری برای تولید و ادیت تصاویر می باشد و کاربران می توانند در کار های مبتدی خود تا حرفه ای از آن استفاده و بهره ببرند برای مثال می توانند عکس های خود را از طریق آن ویرایش کرده و کیفیت عکس خود را بالا تر ببرند و یا قسمتی از تصویر را برش دهند و یا می توانند با دیگر نرم افزار ها هماهنگ شده و یک انیمیشن متحرک را با تصاویر گرافیکی متفاوت عرضه کنند برای مثال می توانند تیزر های تبلیغاتی و یا برنامه کودک درست نمایند.

 

فرصت های شغلی از طریق نرم افزار فتوشاپ

کسانی که در رشته ی گرافیک تحصیل کرده و در این رشته مشغول بکارند یکی از نرم افزار هایی که می تواند کمک بالا به آن ها کند این نرم افزار می باشد.

کاربران می تواند در شغل هایی مانند آتلیه از این نرم افزار ها برای ادیت و ویرایش تصاویر استفاده کنند.

کسانی که کارشان طراحی وب سایت می باشد یکی از اساسی و اصلی ترین نرم افزار هایی که با آن سروکار دارند نرم افزار فتوشاپ می باشد.

کسانی که نرم افزار می سازند و برای طراحی آن نیازمند یک نرم افزار حرفه ای می باشند تا بتوانند اجزای آن را طراحی نمایند که PHOTOSHOP یکی از بهترین کاربردی ترین نرم افزار می باشد.

آن هایی که در زمینه های بازی سازی فعالیت می کنند می توانند از طریق آن طرح ها را بکشند.

افرادی که در شرکت های تبلیغاتی مشغول بکارند اکثریت آن ها از این نرم افزار استفاده می کنند.

افرادی که در زمینه ی نوشتن کتاب فعالیت می کنند و ناشر کتاب و مجلات از آن استفاده می کنند.

 

کاربرد نرم افزار Photoshop

این نرم افزار از قابلیت زیادی بر خوردار است و کاربران توانسته اند از طریق آن اجزا و محتوای متفاوتی را خلق نمایند که باعث شده است جای خود را در بین کاربران و علاقمندان خود حفظ نمایند و بعد از اراِه ی نرم افزار های جدیدتر در این زمینه هنوز نتوانسته اند جای فتوشاپ را در بین کاربران بگیرند زیرا این نرم افزار بسیار پیشرفته و کارایی بالایی دارد بنابراین کاربرد های مختلفی در زمینه های گوناگون دارد و کاربران به راحتی در هر زمینه ای می توانند از طریق آن کار خود را انجام دهند برای مثال:

کاربرد فتوشاپ در عکاسی

زمانی که کاربران عکلاسی می کنند ممکن است نور قسمتی از از عکس بده شده باشد و عکس بی کیفیت شده باشد و یا کاربران بخواهند پس زمینه ی عکس مورد نظر خود را تغییر دهند برای این کار بهترین گزینه نرم افزار فتوشاپ می باشد که کاربران با استفاده از آن می توانند عکس های خود را ویرایش کرده و تصویر زمینه ی عکس خود را تغییر دهند و یا نور تصویر را بیشتر کنند هر ویرایشی که به بهتر شدن تصویر خود لازم باشد را بدون محدودیت می توانند از طریق آن انجام دهند.

کاربرد فتوشاپ در معماری

PHOTOSHOP علاوه بر این که در رشته ی گرافیک کاربردی است در این رشته هم کاربرد دارد و کاربرانی که معماری می خوانند از این نرم افزار در بیشتر کار های خود استفاده می کنند و می توانند ایده ها و طرح های خود را از طریق آن عملی سازند برای مثال کاربران می توانند با این نرم افزار پست های پروداکشن و شیت بندی را انجام دهند و طرح های خود را از طریق آن انجام داده تا هم دقیق تر و تمیز تر انجام می دهد و بعد معماران آن را بر روی کاغذ پیاده سازی می کنند.

کاربرد های دیگر هم در زمین های مونتاژ فیلم ها و طراحی و ایجاد بنر ها،  سربرگ ها، پوستر های تبلیغاتی، جلد نشریات، رابط گرافیکی وب سایت ها از نرم افزار فوتوشاپ استفاده نمود.

نسخه های نرم افزار فتوشاپ

این نرم افزار توانسته است بر روی پلتفرم هایی مانند مک و ویندوز اجرا شود و بعد از مدت کوتاهی بر روی سیستم عامل لینوکس هم قابل اجرا شد و کاربران توانستند با سیستم عامل های مختلف هم از این نرم افزار امکاناتش بهره ببرند. این نرم افزار تا کنون نسخه های مختلفی را تولید و به بازار عرضه کرده است که امکانات و ابزار های جدیدی را به هر کدام از آن ها داده است و کار کاربران را راحت تر و ساده تر کرده است.

 

معرفی نرم افزار پریمیر و کاربردهای آن

 

جمع بندی

در ابتدا این نرم افزار برای ادیت و ویرایش عکس هایی ایجاد شد که قرار بود چاپ شوند و بر روی کاغذ قرار گیرند اما بعد ها کاربران توانستند به فرمت های دیجیتالی آن ها را ذخیره نمایند و یا به فرمت های نرم افزار های مختلف آن ها را ذخیره کنند.

 

 

تجربیات کار خود را در ارتباط با این نرم افزار در بخش نظرات این نوشته برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]