تاثیر هوش مصنوعی بر سیستم های مالی

تاثیر هوش مصنوعی بر سیستم های مالی

در مقالات قبلی درباره هوش مصنوعی برای شما گفته شد و اکنون نیز می خواهیم به شما خلاصه ای از هوش مصنوعی بگوییم.

این گونه که می شود هوش مصنوعی را توضیح داد می توان گفت هوش مصنوعی از ترکیبی علوم های مختلف مانند علوم کامپیوتر، علوم فلسفه، علوم ریاضیات و حتی علوم زبان شناسی تشکیل شده است که این علوم ها سعی می کند احساسات و رفتار های انسان را با استفاده از سیستم کامپیوتری شبیه سازی کند.

هوش مصنوعی که انسان به دنبال آن می باشد را می توان این گونه گفت که هوش مصنوعی می خواهد که بتواند کار هایی چون استدلال، حل مسئله و یادگیری را انجام دهد که نوعی تقلید به حساب می آید.

برای مثال می توان به پیشرفت هوش مصنوعی در زمینه های مختلف مانند یادگیری بازی شطرنج، نوشتن اشعار، تشخیص بیماری، اثبات کردن قضایای ریاضی نیز نام برد که پیشرفت خوبی داشته است.

همان طور که می دانید این رشته و زمینه نیز جدید می باشد و در سال های اخیر پیشرفت فوق العاده ای را داشته که همان طور که در پزشکی پیشرفت کرده است در زمینه حسابداری و امور مالی نیز پیشرفت خود را کرده است.

می توان برای پیشرفت هوش مصنوعی در زمینه حسابداری و امور مالی به کار هایی چون گزارشگری، تحلیل مالی، حسابرسی، اطمینان بخشی، و همچنین در محدوده های دیگری که پیشرفت داشته اشاره کرد.

 

تاثیر هوش مصنوعی بر سیستم های مالی

چند مورد که هوش مصنوعی در حسابداری به آن ها توجه شده است:

 

پیشنهاد نویسنده : در ارتباط با زندگینامه دکتر لطفی زاده خالق منطق فازی بخوانید.

 

تعهد خرید در سیستم های مالی مبتنی بر هوش مصنوعی

سیستم های خبره توانسته اند برای آن که خطرات مختلف را ارزیابی و افزایش دهند که این کار را می توانند با به کار بردن استاندارد های سازمانی منسجم انجام دهند، خطرات مختلفی که از آن ها نام برده می شود می توانند (آتش سوزی، سرقت، سیل و از این قبیل خطرات) باشد.

سیستم های مالی مبتنی بر هوش مصنوعی
سیستم های مالی مبتنی بر هوش مصنوعی

این سیستم ها می توانند دارای پایگاه های اطلاعاتی و پایگاه دانشی باشد، که می تواند اطلاعات خاص صنعتی که در آن تجهیزات ایمنی و اقدام های انجام شده باشد که این موارد باعث کاهش خطرات و تکنیک های سطح ارزیابی می باشند.

بهترین موقعیتی که می توان از طراحی این سیستم ها اطلاع پیدا کرد می تواند زمان تجدید بیمه نامه باشد، زیرا شما می توانید در این زمان اطلاعاتی که قابل فهم برای ماشین می باشد را تماشا کنید.

 

اندوخته سازی در سیستم های مالی مبتنی بر هوش مصنوعی

می توان در این باره یک سوال مهم را بیان کرد که چه میزان از درآمد را باید برای آینده برای مطالبات اختمالی برای جبران خسارت کنار بگذارید.

در این موقعیت است که می توان از سیستم های خبره استفاده نمود، که می توان برای تخصیص های همه جانبه و منابع منسجم به منزله ابزاری از آن ها برای پاسخگویی به این تقاضا ها که ناشناخته می باشند به کار گرفت.

در ارتباط با نرم افزارهای کاربردی حوزه هوش مصنوعی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

بانکداری در سیستم های مالی مبتنی بر هوش مصنوعی

بانک ها می توانند به کار هایی چون وام های مختلف مصرفی، حد اعتباری مشتریان، و وام های رهنی را می توانند ارائه دهند.

از سیستم های خبره می توان در قسمت های دیگری در بانک نیز استفاده نمود که این کار ها را تعدادی برای شما می گوییم، کار هایی از قبیل خدمات انتقال وجه، خدمات حواله ها، عملیات های خرید و فروش ارز ها، و دیگر معاملات بانکی که می توان از آن ها نام برد همگی از سیستم خبره استفاده می کنند.

در بانک ها نیز سیستم های مشاوره ارز وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها شرایط مختلف بازار را که به صورت کیفی بالا و پایین می شود و با استفاده از استراتژی های معامله های ارزی و یا می توان گفت روش های تامینی دیگر را که دراختیار دارند راه حل هایی را برای بانک ها در زمان بازار ارز توصیه می کند.

این سیستم ها که توانسته اند با ابزار های تحلیلی پیچیده ای که در اختیار دارند عملیات های ارزی را ارزیابی کنند و با این استراتژی ها معاملاتی را جایگزین نیز کنند تا شرایط بازار را متفاوت کنند.

 

برنامه ریزی استراتژیک در سیستم های مالی مبتنی بر هوش مصنوعی

اکنون مدیران توانسته اند سیستم های خبره را که برای انتخاب و اجرای یک برنامه ریزی استراتژیک می باشند را در اختیار داشته باشند.

برنامه ریزی استراتژیک
برنامه ریزی استراتژیک

شما زمانی اهمیت این سیستم ها را بیشتر کسب می کنید که بتوان استراتژیکی را برای نقطه شروع و عطف کار های مدیریت دانست.

سابرمانیام به این صورت بیان کرده است که سیستم های خبره در زمان انخاب یک تکنیک برنامه ریزی استراتژیکی که آن هم از دیدگاه توسعه یافته ها می باشند، زمانی که مدیران می خواهند یک ابزار را برای برنامه ریزی استراتژیک به کار ببرند با محدودیت های زیادی مواجه می شوند.

که می توان این محدودیت ها را به چند روش خلاصه نمود که از این قبیل می باشند، زمان، منابع مالی، مشاوران متخصص، مهارت که از این قبیل می باشند را باید در نظر گرفت.

 

کتاب رایگان: همین حالا کتاب علوم داده با پایتون را کاملا رایگان دانلود کنید.

 

پیش بینی کلاه برداری مالی با هوش مصنوعی

آیا می توان با هوش مصنوعی مشکل تقلب و کلاه برداری امور مالی را برطرف نمود؟

آیا می تواند هوش مصنوعی برای سیستم های مالی سودمند باشد یا خیر؟

  • این سیستم ها می توانند روش های تقلب و کلاه برداری را در حافظه خود ذخیره کنند و حتی می توانند از تقلب هایی که روش های پنهانی می باشند جلوگیری کنند و تشخیص صحیح بدهند.
  • این سیستم ها به هیچ وجه خاموش و یا قطع نمی شود و این سیستم ها در طول بیست و چهار ساعت همیشه و دائم فعال می باشند و می توانند همیشه به صورت خودکار و اتوماتیک تقلب ها را تشخیص دهند و از آن ها جلوگیری کنند.
  • این سیستم ها انقدر پیشرفت کرده اند که می توانند رفتار های کاربران خود را تحلیل کنند و آن ها را ارزیابی کنند و اگر زمانی اتفاقی از سمت کاربر رخ دهد که با رفتار های همیشگی آن ها تطابق نداشته باشد این سیستم ها آن ها را احتمال وقوع و کلاه برداری می دانند و از آن ها جلوگیری می کنند.

استفاده از برنامه های کاربردی که در آن ها هوش مصنوعی به کار رفته است می تواند مزایایی داشته باشد که از آن ها می توان به مواردی اشاره کرد.

  • ویژگی مطلع کردن کاربر از هر تغییری که ایجاد می شود.
  • مدیریت حساب کاربران اگر این درخواست را داشته باشند.
  • کاربرانی که شکایت داشته باشند را می توان به شکایات آن ها رسیدگی کرد.
  • فراهم سازی اطلاعات مفید برای کاربران.
  • راهکار های مناسب ارائه شده.

 

 

در ارتباط با شاخه های هوش مصنوعی بیشتر مطالعه کنید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی تاثیر هوش مصنوعی بر سیستم های مالی برای ما بنویسید.

پایدار باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code