تاریخچه ماشین های خودران

تاریخچه ماشین های خودران

سال های اخیر همان طور که در جریان هستید می توان گفت بسیاری از شرکت ها به دنبال آن هستند که بتوانند با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا استفاده کنند و با آن ها رقبا می توانند خود را ثابت کنند.

با این کار که آن ها توانسته اند با استفاده از این تکنولوژی ها خودرو هایی بسازند که سوخت های فسیلی و سوخت های نا پاک را از بین ببرند و به جای آن از انرژی های پاک و الکتریکی استفاده کنند.

در زمانی که ماشین های الکتریکی وارد بازار شدند می توان گفت یکی از اقدامات مهمی که رخ داد در صنعت خودرویی در این زمینه می باشد که توانسته اند ماشین های خودران را به بازار دعوت کنند.

 

تاریخچه ماشین های خودران

خودرو خودران

همان طور که از نام این خودرو ها مشخص است می توان گفت که بدون هیچ کمک و دخالتی این ماشین می تواند مسیر خود را ادامه دهد.

این خودرو ها می توانند به خوبی مسیر خود را درک کنند و با استفاده از کمترین کمک و یا بدون هیچ فردی مسیر خود را ادامه می دهند، تا به مقصد برسند.

این محصولات که خودرو خودران گفته می شود طوری طراحی شده اند که می توانند با استفاده از سنسور هایی که درون آن ها به کار رفته است با هر مانعی که جلوی آن ها باشد می توانند بدون برخورد با آن ها به مسیر خود ادامه دهند و امنیت کامل را برای شما داشته باشند.

 

تاریخچه خودرو خودران

یکی از نکاتی که باید به آن ها توجه کرد این می باشد که این خودرو ها با نامی که دارند می توان گفت جزو بخش صنعتی می باشد که بسیار جدید و نو می باشند ولی باید به این دقت کنید که طراحی و ساخت این خودرو ها از سال های خیلی قبل از آن شروع شده است.

خودرو خودران
خودرو خودران

زمانی که ایده پردازی این کار شروع شد و آزمایشات را شروع کردند می توان گفت این کار به دهه 20 میلادی بر می گردد.

می توان این گونه بیان کرد که آزمایشاتی که انجام می گرفت به مدت 30 سال طول کشید و بالاخره در دهه 50 میلادی آزمایشاتی صورت گرفت که امیدوار کننده بود.

پس به این نتیجه می رسید که آن قدر هم که ما فکر می کنیم این اتفاقات سریع رخ نداده است.

اولین باری که یک خودرو توانست با استفاده از تکنولوژی الکتریکی حرکت کند در سال 1925 رخ داد که توسط یک شرکت به نام کنترل رادیویی هودنیا بود.

در آن زمان این خودرو را به نام اعجوبه آمریکایی نامیدند که می توانست با امواج رادیویی حرکت کند و به صورت کنترل از راه دور به مسیر خود ادامه دهد.

این خودرو می توانست در مسیر های شلوغ و پر تردد به حرکت خود ادامه دهد و می توان گفت دارای چندلر 1926 و همچنین دارای آنتن نیز بود.

شخصی که در این خودرو نشسته بود می توانست با استفاده از فرستادن امواج رادیویی به خودرو نیرو وارد کند تا آن خودرو به حرکت دربیاید.

 

انواع خودران ها

  • سطح صفر: این خودرو ها می توانند هشدار هایی را به راننده ارسال کنند. در زمان هایی که این هشدار ها به راننده داده می شود باید این گونه گفت که کارشان به پایان می رسد.
  • سطح یک: راننده باید دست های خود را بر روی فرمان قرار دهد. در این خودرو ها هم راننده و هم سیستم نقشی در رانندگی دارند. کار هایی چون سیستم ترمز اضطراری، چرخ فرمان و از این قبیل کار ها را در اختیار دارد.
  • سطح دو: در این کار راننده می تواند دست های خود را از فرمان جدا کند ولی باید راننده هوشیار باشد. سیستم می تواند تمام کار های ترمز گرفتن، گاز دادن و یا حرکت فرمان را در اختیار دارد ولی باز هم باید راننده حواسش به جاده باشد زیرا در مواقع ضروری مداخله کند تا حادثه ای رخ ندهد.
  • سطح سه: در این سطح راننده می تواند از جاده و مسیر چشم بردارد. این سطح از خودرو ها می تواند حوادثی را که اتفاق می افتد را مدیریت کند و به راح خود ادامه دهد بدون این که مشکلی پیش بیاید، ولی بهتر است باز هم راننده حواسش به جاده باشد تا بتواند سریع عکس العمل نشان دهد.
  • سطح چهار: راننده می تواند در این سطح به کاری که می خواهد انجام دهد توجه داشته باشد. و این گونه است که هیچ توجهی نیاز از سمت راننده لازم نیست.
  • سطح پنجم: در این خودرو ها همه کار ها توسط سیستم انجام می شود و انسان در آن نقشی ندارد و می توان گفت آپشنی مانند فرمان به صورت دلخواه می باشد و می توان اصلا از فرمان استفاده نکرد.

 

تسلا در ماشین خودران

می توان این گونه بیان که این برند تمام تلاش خود را بر روی خودرو های خودران قرار داده و حتی موفقیت هایی را کسب کرده است، برند تسلا (Tesla) یکی از برند های جدی در این عرصه می باشد.

این شرکت و برند توانسته در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشد و در زمینه خودران ها خود را نشان دهد.

ایده این که سیستم ها بتوانند با استفاده از اتوپایلوت یا همان خلبان خودکار را برای ماشین های سواری پیاده کرد از طرف ایلان ماسک بیان شد که در سال 2013 این موضوع را بیان کرد و این فرد صاحب برند تسلا نیز می باشد.

زمانی که این ایده از طرف ایلان ماسک بیان شد کمپانی او بر این معتقد است که بتواند با این کار تصادفاتی که درون جاده ها اتفاق می افتد را کمتر کند زیرا این تصادفات به دلیل خستگی و بی توجهی راننده اتفاق می افتد.

 

پیشنهاد نویسنده : در ارتباط با بازار کار یادگیری ماشین در ایران بخوانید.

 

ماشین آینده در امروزه

می توان این گونه بیان کرد که خودرو های خودران توسط جمعی از طراحان و خودرو سازان در حال طراحی و ساخت می باشد.

ماشین آینده در امروزه
ماشین آینده در امروزه

برای این که ان موضوع ساده تر شود می توان خودرو مرسدس بنز به نام F015 را بیان کرد که به خودرو آینده نام دارد، این خودرو توانسته کار های فوق العاده ای را فراهم سازد از این کار ها می توان به چرخش صندلی های آن و همچنین تمام داخل خودرو از نمایشگر مملو می باشد.

این خودرو نمایی از آینده را نشان می دهد که می توان با استفاده از تکنولوژی از ماشین های این چنین بهره برد.

 

 

در ارتباط با شاخه های هوش مصنوعی بیشتر مطالعه کنید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی تاریخچه ماشین های خودران برای ما بنویسید.

پایدار باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code