عضو کانال یوتیوب ما شوید.

سرویس های برتر ویدیوکنفرانس

سرویس های برتر ویدیوکنفرانس
سرویس های برتر ویدیوکنفرانس

سرویس های برتر ویدیوکنفرانس

ویدئو کنفرانس

گذشته برای اینکه افراد بتوانند با هم در ارتباط بوده و یا کنفرانس مختلفی را انجام دهند می بایست حتماً در آن مکان حضور یافته تا بتواند در این جلسه ها حضور پیدا کرده و از آن کنفرانس بهره مند شوند اما امروزیک سری از ابزارها تولید شده‌اند کاربران می توانند با استفاده از آن به صورت صوتی و یا تصویری و به صورت زنده با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند و با استفاده از آن کاربران می توانند با فاصله های طولانی با هم دیگر ارتباط برقرار کنند امروزه این ابزار ها در بین کاربران بسیار توسعه پیدا کرده و در انواع و ویژگی های مختلفی تولید شده است که میخواهیم در این مقاله آن ‌ها را بررسی نماییم.

یک سیستم ویدیو کنفرانس می ‌تواند باعث شود کاربران به صورت دو یا چند نفره با هم از طریق تماس ویدیویی در ارتباط باشند که با استفاده از دوربین و بلندگو، میکروفون که بر روی کامپیوتر افراد قرار دارد با یک دیگر ارتباط برقرار کنند با استفاده از این امکاناتی که توسط متخصصان ساخته شد روش‌های جدیدی برای کسب درآمد ایجاد شد.

با مقاله ی سرویس های برتر ویدیوکنفرانس همراه ما باشید.

 

سرویس های برتر ویدیوکنفرانس

موارد استفاده از ویدیو کنفرانس

یک سری از شرکت ها و سازمان ها دارای شعبه های زیادی می باشد که زمانی که می خواهند با هم کنفرانسی و یا جلسه ای داشته باشه که یک سری از کارها و اهداف خود را دران بیان کرده گفت و گو نمایند دیگر لازم نیست حتماً مسافت طولانی کرده تا بتوانند در آن جلسه حضور پیدا کنند با این ابزار هایی که ساخته شد این افراد می توانند در هر جایی که قرار دارند با استفاده از یک سیستم به شبکه وصل شده و با آنها در ارتباط باشد این موارد هم در وقت افراد و هم در هزینه آنها صرفه جویی شده و کاهش یابد.

 

تجهیزات مورد استفاده در ویدئو کنفرانس

این تجهیزات بستگی به نوع کاری که افراد می خواهند انجام دهند بستگی داشته و با استفاده از کاری که انجام می دهند این تجهیزات تعیین می شود برای مثال اگر کنفرانس ها به صورت تک نفره بود طبیعتا از تجهیزات کمتری استفاده می نمایند که می تواند شامل سیستم و وب کم ها باشند ولی اگر از کنفرانس ها به صورت گروهی بود از تجهیزات بیشتری هم برخوردار است زیرا افراد نیازمند یک میکروفون، اسپیکر با کیفیت بالا، یک هاب اتصال و کنترل دستگاه و دوربین نیازمند هستند که بسته به نوع کاری که دارند در آن قرار گرفته می شود برای مثال اگر یک سیستم در اختیار شما بوده می ‌توانید این سیستم را در جایی قرار دهید تا بقیه افراد هم از آن استفاده نمایند.

 

مزایای استفاده از ویدئو کنفرانس ها

با استفاده از آن شما می توانید هزینه های سفر را پایین آورده و دیگر لازم نباشد برای شرکت کردن در کنفرانس ها به جاهای مختلف سفر نمایید.

اگر کنفرانس‌ها به صورت گروهی باشد زمان زیادی لازم است تا همه افراد در جلسه حضور یابند و این کار باعث می شود اتلاف وقت زیادی در روز اتفاق می افتد که با استفاده از ویدئو کنفرانس ها می توانید در زمان صفحه جویی نمایید.

یک سری از افراد برای اینکه به جاهای مختلف سفر کردند تا بتوانند آن ها را اجرا و یا در آن شرکت کنند این دوری ازمکان موردنظر باعث می شود  یک سری از فایل ها و یا ابزار های خود را فراموش کنند و یا نتواند آن ها را جابجا نماید که با استفاده از ویدیو کنفرانس می تواند در هر جایی که مد نظرشان می باشند قرار گرفته و در جلسه شرکت کنند.

 

کاربرد ویدئو کنفرانس

کاربران با استفاده از ویدئو کنفرانس ها می توانند در زمینه های مختلفی از آن ها استفاده نماید باعث می شود کارها با سرعت بیشتر و هزینه کمتری انجام شود برای مثال:

با استفاده از ویدیو کنفرانس دانش آموزان یا دانشجویان می ‌توانند کلاس های خود را از طریق آن برگزار کرده و در آن کلاس شرکت نمایند زیرا می ‌توانند به صورت گروهی با هم در ارتباط باشند.

و همچنین با استفاده از آن ها کارمندان یک شرکت می توانند با هم در ارتباط بوده جلسه های مهم کاری خود را از طریق آن انجام دهند و باعث نشود که بخواهند زمان و هزینه زیادی را صرف قرار گرفتن در این جلسه ها باشند.

در شرکت هایی که به صورت عملی فعالیت می‌نمایند و نیازمند یک سری متخصص برای این که بخواهند به آن ها یاد دهند تا آن ها را فعال و به کار بیندازند می توانند با استفاده از این ابزار با آن ها تماس ویدیویی برقرار کند و به آن ها نشان دهند این که چه کاری را باید در جهت بهتر نمودن انجام دهند.

 

انواع ویدیوهای کنفرانس

حقیقت کنفرانس‌ها به یک صورت شکل نمی باشد و در نوع و کارهای متفاوت تولید شده است که کاربران به کارهای خود می توانند از هر کدام از این نوع ها استفاده نمایند.

نرم افزارهای ویدئو کنفرانس یکی از نوع های ویدیو کنفرانسی باشه که به صورت یک نرم افزار تولید شده کاربران می‌توانند آن را بر روی سیستم خود نصب کرده و از طریق اینترنت و ابزاری که بر روی سیستم خود نصب شده است ارتباط برقرار نمایند.

سیستم سخت افزاری تجهیزات هایی که برای ویدئو کنفرانس کاربردی و مورد استفاده قرار می گیرد که شامل دوربین ها میکروفون ها می باشد

یک سری از این ابزارها بر روی دسکتاپ به اجرا در می آید با استفاده از مرورگر این ارتباط برقرار میشه و با استفاده از این ابزارها که به آن متصل است این دو کنفرانس ها اجرا خواهد شد.

سری دیگر از این نوع ها نرم افزارهایی که بر روی گوشی همراه نصب شده و با استفاده از اینترنت می توانید وارد آن نرم افزار شده و کنفرانس خود را به اجرا درآوریم.

 

ویدیو کنفرانس اتاقی

اتاق های کنفرانس میزبان در آن جا حضور داشته و یک سری با استفاده از ویدئو کنفرانس با آن ها در تعامل هستند که جلسه را اجرا می نماید.

 

کاربرد ویدیو کنفرانس

آموزش هایی که به صورت آنلاین انجام می‌شوند و یا کلاس هایی که به صورت آنلاین بوده و یا برگزاری یک سری همایش‌ها به صورت مجازی آیا مشاوره دادن به افراد از راه دور کاربردهای که ویدئو کنفرانس ها برای کاربران در نظر گرفتند که با استفاده از آن کاربران می توانند نیازهای خود را برطرف نمایند.

 

امکانات یک ویدئو کنفرانس

کاربران با استفاده از ویدئو کنفرانس می توانند به صورت دو یا چند نفره در آن ها شرکت کنند و با هم در تعامل باشند همچنین می توانند در حین اجرا افراد دیگری را به این جلسه اضافه نمایند و می توانند جلسه ای که در حال برگزاری می باشد به افراد دیگر بگذارند همچنین می‌تواند این ویدئوها را ضبط کرده و از آن ها در آینده استفاده نمایند و این امکان را برای کاربران قرار داده اند تا بتوانند در حین اجرا صفحه چسب فعال بوده و بتوانند اطلاعات را در رد و بدل نمایند.

 

سرویس های برتر آپلود ویدیو

 

نمونه ای از ابزارهای که ویدیو ها استفاده نموده است

  • نرم افزار اسکایپ شما می توانید با استفاده از این نرم افزار اتصال به سرویس اینترنت می ‌توانید با استفاده از هزینه کم و کیفیت بالا با دوستان خود ارتباط برقرار کرده و آن ها را به صورت تصویری ببینید با هم زبان گوشی و همچنین می توانید با استفاده از آن جلسات کاری خود را تنظیم کرده و استفاده نمایید.
  • نرم افزار گوگل دو بهترین نرم افزارهای می باشد که در زمینه ویدئو کنفرانس فعالیت کرده و می توانید با استفاده از آن به صورت گروهی یا انفرادی به صورت ویدیویی ارتباط برقرار کرده و با افراد در ارتباط باشید شما کافیست تلفن خود را وارد کرده و از طریق مرورگر اینترنت به آن وارد شوید.

 

جمع بندی

با توجه به شرایطی که امروزه در در دنیا وجود دارد برای کاربران وجود ندارد که بتوانیم با یک دیگر ارتباط داشته و جلسه تشکیل دهند می توانند با استفاده از یک نرم افزار خوب و یا ابزار خوب این جلسات را برگزار کرده مبل راحتی با استفاده از کمترین هزینه می ‌توانند با یک دیگر ارتباط برقرار کنیم تنها کار افراد این است که بتوانند یک نرم افزار خوب نرم افزار خوب برای این کار تهیه کرده و از آن استفاده نمایید.

 

 

نظرات خودرا در ارتباط با مقاله ی سرویس های برتر ویدیوکنفرانس بنویسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]