عضو کانال یوتیوب ما شوید.

Yoast SEO چیست؟

یواست یا یوئست سئو (Yoast SEO) افزونه‌ای کاربردی در ویرایشگرهای متنی است که با بهینه‌سازی محتوا به بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت در گوگل کمک می‌کند. این افزونه با نصب روی سیستم مدیریت محتوای وبسایت‌های وردپرسی، به تولید محتوا بر اساس کلمات کلیدی بهینه‌تر در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) کمک کرده و با ارائه پیشنهادهای جایگزین کار را برای کارشناس تولید محتوا آسان‌تر می‌کند.

 

چرا از Yoast SEO استفاده کنیم؟

محتوا نقش بسیار مهمی در بهبود رتبه‌بندی، بیشتر دیده شدن وب‌سایت و افزایش آگاهی از برند کسب و کارها دارد. اهمیت و حساسیت تولید محتوای هماهنگ با فاکتورهای سئو ممکن است در ابتدا برای کسب و کارها کمی چالش‌برانگیز باشد. افزونه Yoast SEO با هدف آسان کردن تولید محتوا برای کاربر و کم کردن پیچیدگی‌های آن برای همه افراد طراحی شده است.

 

کاربرد Yoast SEO چیست؟

افزونه یواست سئو پس از نصب روی وب‌سایت وردپرسی، در صفحه «ویرایشگر» (Editor) تمامی صفحات و پست‌های وب‌سایت ظاهر می‌شود. این افزونه ضمن تمرکز روی معیارهای سئو داخلی، با بررسی محتوای هر صفحه از نظر خوانایی، سئو و ارائه پیشنهاد برای موارد نیازمند به بهبود، به تولید محتوای باکیفیت و خوانا هم برای خوانندگان و هم برای موتورهای جستجو کمک می‌کند.

 

کاربرد افزونه Yoast SEO

گوگل قبل از رتبه‌بندی صفحات وب مختلف در صفحه نتایج، ساختار و کیفیت آن‌ها را بر اساس الگوریتم‌های گوگل در سئو بررسی می‌کند. وب‌سایت‌های بهینه از نظر ساختار و محتوا در جایگاه‌های بالاتر قرار می‌گیرند، نرخ کلیک بالاتری کسب می‌کنند و ترافیک طبیعی بیشتری به سمت آن‌ها هدایت می‌شود. همه این موارد اهمیت بهینه‌سازی محتوا و سئو داخلی را نشان می‌دهند. افزونه یواست سئو علاوه بر بهبود سئو آن پیج (داخلی) در بهبود سئو تکنیکال نیز موثر است زیرا امکان افزودن لینک‌های «کانونی» (Canonical) و «اسکیما» (Schema) را فراهم می‌کند. این موارد به گوگل در درک محتوای تکراری و اطلاعات تکمیلی محتوا کمک بسیاری می‌کنند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس قابلیت‌های زیادی دارد که با موتورهای جستجو سازگارند، اما امکانات لازم برای کسب رتبه بهتر در صفحه نتایج را فراهم نمی‌کنند. به همین دلیل نصب تعدادی از افزونه‌های سئو برای تکمیل و بهبود عملکرد وب‌سایت‌های وردپرسی لازم است. یکی از این افزونه‌ها Yoast SEO است که در ادامه تعدادی از مهم‌ترین امکانات آن را بررسی می‌کنیم.

 

نحوه نصب افزونه Yoast SEO

روش‌های متعددی برای نصب این افزونه وجود دارد. در ساده‌ترین روش کافی‌ست مطابق مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا به پیشخوان یا داشبورد وردپرس مراجعه کرده و روی Plugins کلیک کنید. در صفحه جدید فهرستی از افزونه‌های نصب شده را مشاهده می‌کنید.
  • در قسمت بالایی این صفحه روی گزینه Add New کلیک کنید.
  • در صفحه جدید برگه Popular را انتخاب کرده و در قسمت Search Plugins نام Yoast SEO را وارد یا در فهرست آن را پیدا کنید.
  • بعد از پیدا کردن افزونه روی گزینه Install Now که در مقابل نام آن قرار گرفته کلیک کنید.
  • بعد از نصب روی گزینه Activate کلیک کنید. با این کار لوگوی افزونه یواست هم به قسمت بالایی و هم به قسمت کناری ویرایشگر افزوده می‌شود.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]