عضو کانال یوتیوب ما شوید.

Poap چیست و استفاده از آن چه ضرورتی دارد؟

Poap چیست و استفاده از آن چه ضرورتی دارد؟
Poap چیست و استفاده از آن چه ضرورتی دارد؟

Poap چیست و استفاده از آن چه ضرورتی دارد؟

POAPپروتکلی است که نشان‌ها یا توکن‌های کلکسیونی دیجیتال را با استفاده از فناوری بلاک چین ایجاد می‌کند POAP .برای توصیف خود کلکسیون‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. پواپ‌ها از طریق قراردادهای هوشمند به عنوان ان‌اف‌تی (NFT) در بلاک چین اتریوم ایجاد می‌شوند. این توکن‌ها از نوع ERC-721 هستند که برای بزرگداشت و ثبت حضور افراد در یک رویداد ایجاد شده‌اند.

به طور معمول، NFTهای منحصر به فرد به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان رویداد قرار می‌گیرند که به عنوان مدرک قابل تاییدی برای حضور دارندگان در آن رویداد خاص عمل می‌کنند. شما می‌توانید POAP را با مجموعه‌ای از بلیط‌های کنسرت مقایسه کنید، با این تفاوت که دیجیتالی هستند و با فناوری بلاک چین ایمن شده‌اند.

توکن‌های POAP را می‌توان از طریق پلتفرم رسمی این توکن به آدرس poap.xyz ایجاد کرد. این توکن‌ها باید حاوی تصویر و اطلاعات مربوط به رویداد همراه با زمان یا تاریخ مشخص باشند. هر نشان پوآپ یک شماره سریال منحصر به فرد دارد. این شماره سریال‌ها تغییر ناپذیر بوده و می‌توان آن‌ها را از طریق برنامه POAP به عنوان نمایشی دیجیتالی از تجربیات زندگی دارندگان آن‌ها مشاهده کرد.

 

Poap چیست و استفاده از آن چه ضرورتی دارد؟

Poap چگونه کار می‌کند؟

روش کار الگوریتم اثبات حضور ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. یک الگوریتم اثبات حضور برای ضرب (ایجاد) NFTها طراحی شده است. این پروتکل از مجموعه ای از قراردادهای هوشمند تشکیل شده است که برنامه هایی هستند که روی یک بلاک چین اجرا می شوند. سازمان‌ دهندگان رویداد می‌توانند با استفاده از الگوریتم اثبات حضور، POAP NFT های خود را ضرب کنند. وب سایت POAP.xyz، همه چیز مورد نیاز برای ضرب و ارسال این NFT ها را دارد. سه مورد الزامی برای هر POAP NFT وجود دارد:

  • باید تحت آدرس قرارداد هوشمند POAP منعقد شود.
  • باید دارای ابرداده مربوط به یک دوره زمانی یا تاریخی باشد که می تواند تا یک سال طول بکشد.
  • باید یک تصویر مرتبط با آن داشته باشد.

پس از ایجاد NFT های POAP، سازمان دهنده باید تصمیم بگیرد که چگونه آنها را توزیع کند. آن‌ها می‌توانند امضاهایی با کدهای QR برای مردم بگذارند تا POAP NFT را در رویداد خود دانلود کنند یا لینک دانلود را از طریق ایمیل ارسال کنند. از NFT های الگوریتم اثبات حضور می توان برای اثبات حضور در هر نوع رویدادی، از جمله رویدادهای دنیای واقعی و مجازی استفاده کرد. آنها به طور موثر نشان هایی هستند که توسط سوابق رمزنگاری پشتیبانی می شوند. از آنجایی که پوآپ‌ها NFT هستند، می‌توان آن‌ها را در بازارهای مختلف NFT نیز معامله کرد. با این حال، پوآپ‌ها اساساً گواهی حضور شخصی دارندگان در یک رویداد هستند. به گفته تیم توسعه دهنده این پروژه، POAPبرای نشان دادن اینکه اتریوم به چه چیزهایی می‌تواند دست یابد و همچنین برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال طراحی شده است تا تعهد خود را قبل از مقبولیت و محبوبیت اتریوم به این شبکه ثابت کنند. بنابراین، این توکن‌ها برای اینکه ارزش مادی بسیار بالایی داشته باشند به وجود نیامده‌اند، زیرا تجارت POAP کاربرد اصلی این توکن‌ها نیست. توکن POAP مسیر جدیدی را برای برگزارکنندگان رویدادها ارائه می‌دهد تا با جامعه خود تعامل بهتری داشته باشند. معمولاً، شرکت‌کنندگان در رویداد می‌توانند این نشان‌های منحصربه‌فرد NFT را از طریق کدهای QR در رویداد جمع‌آوری کنند و به فعالیت‌های اضافی در پلتفرم POAP، مانند نظرسنجی‌های اجتماعی، قرعه‌کشی‌ها و تابلوی امتیازات POAP بپیوندند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]